Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dopravu v Temenické ulici komplikuje budování rondelu

Budování rondelu mezi Šumavskou a Temenickou ulicí je v plném proudu. Jeho realizace s sebou však v současnosti přináší jistá dopravní omezení. Stavební firma již položila podkladní vrstvy rondelu a obrubníky, včetně těch u budoucích přechodových ostrůvků a nyní se pracuje na samotném povrchu. Asfaltový koberec pokryje během víkendu část „okružní“ komunikace vedoucí od Šumavské ulice směrem do Temenice. Po novém rondelu by se řidiči měli poprvé projet ve druhé polovině prosince. Příští rok se pak kolem okružní křižovatky vysází zeleň.

„Chtěli bychom se touto cestou omluvit všem občanům města za způsobené dopravní komplikace související se stavbou okružní křižovatky. Ačkoliv je naší snahou tuto stavbu realizovat za co nejmenšího omezení dopravy, bohužel se nám toto nedaří a to hlavně v hodinách dopravní špičky, což je nejvíce mezi 7:00 až 8:00 hodinou a v odpoledním čase mezi 14:00 a 15:00 hodinou. Tyto komplikace jsou způsobeny zejména použitými technologiemi při sanacích podkladních vrstev nové komunikace v místech původních zelených ploch, zdržením přeložky optického kabelu oproti původnímu termínu cca o 14 dní a přidáním několika kusů uličních vpustí oproti původní projektové dokumentaci pro lepší odvodnění nových komunikací. Jelikož se snažíme tuto stavbu i přes komplikace realizovat bez vyloučení osobní a nákladní dopravy, žádáme tímto občany o trpělivost a pochopení s naší činností,“ objasňuje komplikace Vladimír Maceček ze společnosti STRABAG a.s., jež tuto stavbu provádí.

Investice, na niž se Olomouckému kraji podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava, přijde na 13,895 milionu korun. Kraj zaplatí samotnou stavbu okružní křižovatky a úpravy komunikace, jež vlastní. Na ní vzniknou pruhy pro cyklisty. Šumperská radnice přitom investuje do úprav částku 5,223 milionu.

Uzavřena je až do skončení prací část ulice Šumavské v úseku mezi Temenickou a Anglickou ulicí a ulice Prievidzská u budoucího rondelu. Po celou dobu stavby je Temenická ulice obousměrně průjezdná. Více informací v Šumperském zpravodaji, který vychází již příští týden.

Autor: Zuzana Kvapilová, Olga Hajduková  

Vytvořeno 19.11.2015 14:39:57 | přečteno 1271x | hrachovina
load