Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dopravní značky „C09a“ a „C09b“

Ve hře civilní ochrany platila poslední otázka „Co to je za dopravní značky„C09a“ a „C09b“.

Odpověď obsahovala vývěska civilní ochrany ve výloze čistírny u hlavní pošty v Šumperku. „Cnula9a“ informuje o začátku stezky pro chodce a cyklisty.  „Cnula9b“ oznamuje konec stezky pro chodce a cyklisty. 

Jde o důležité informace pro bezpečnost chodců a cyklistů. První stupeň bezpečí je dán tím, že když je stezka k dispozici, mají ji chodci, cyklisté a inlajnisté používat. V zájmu svém a řidičů vozidel na silnici. Podle rozumu a podle zákona. Stezka není jen pro chodce, nebo jen pro cyklisty, nebo jen pro psy. Druhý stupeň bezpečí dává tedy stezka tím, že její  uživatelé používají dále také rozum a ohled.

Nyní je ve hře civilní ochrany vyhlášena nová otázka:

Jedno z desatera pro plavání začíná slovem „nechoď…“. Jak to pokračuje dál ?

Pravidla hry jsou stejná. Nárok na odměnu má její autor, který sdělí správnou odpověď a místo vývěsky civilní ochrany, kde odpověď zjistil. Co se týče sdělení odpovědi lze tak učinit v kanceláři 508 uvnitř radnice v Šumperku, nebo ji poslat na 606702272 či na jiri.skrbek@sumperk.cz.  

Místa vývěsek v Šumperku:  ul. Uničovská u prodejny Hruška, výloha čistírny u hlavní pošty, ul. Bludovská pod břízami, nám. Republiky u prodejny Hruška, ul. Husitská u křižovatky s ul. Kozinovou. 

Vytvořeno 20.6.2013 13:17:15 | přečteno 1647x | hrachovina
load