Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dobrovolné švadlenky, děkujeme vám

Roušky dar 1

Město Šumperk do současné doby distribuovalo již téměř pět tisíc šitých textilních roušek. Nosí je policisté, strážníci, zdravotníci, pracovnice v sociálních službách klienti a pečovatelky domova důchodců, řidiči autobusů či prodavačky.

Více než dva tisíce kusů jich rozdaly lékárny, do kterých město rozvezlo boxy s balenými rouškami a návody, jak se o ně starat. Roušky si může kdokoliv vyzvednout ve výdejním okně šumperské radnice. 

Aby město mohlo roušky rozdávat, potřebuje jejich stálý přísun. O ten se v současné době nejvíce zasloužili zaměstnanci firmy Servis a pronájem prádla Macte Šumperk – Jitka Bartlová, Jana Člupná a Vendy Hromková. Stovky roušek pravidelně nosí i Vietnamská komunita, šijí také zaměstnankyně městského úřadu, pro které donesl 40 metrů speciální látky Antonín Jokl ze společnosti Generi. Velice si vážíme práce všech švadlenek, které vytrvaly, protože roušky jsou stále potřeba. Děkujeme!


Roušky dar 2
Vytvořeno 9.4.2020 9:57:09 | přečteno 421x | buchtova
load