Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do Šumperka zavítala poprvé delegace z italské Sulmony

starostka Casini, starosta Brož

Při příležitosti konání osmadvacátého ročníku Mezinárodního folklorního festivalu přijela do Šumperka delegace z nového partnerského města Sulmona v čele se starostkou Annmarií Casini.

Hlavním cílem této vzácné návštěvy byla diskuze nad nasměrováním nedávno uzavřeného partnerství a příprava společných projektů financovaných z fondů Evropské unie, jež podporují aktivity zejména v oblasti ekonomiky, kultury a vzdělávání. Hlavně na tato témata se tato delegace, tvořená starostkou Sulmony Annamarií Casini společně s členkou městského zastupitelstva Robertou Salvati, v Šumperku zaměřila. „Myslím, že je velmi důležité upevnit vzájemné vztahy, abychom si vzájemně mohli vyměňovat zkušenosti a vědomosti, říká Annamaria Casini a pokračuje:silně věřím v politiku partnerské spolupráce mezi městy z různých zemí, která vede k vzájemnému sdílení kultur, tradic a hodnot. Partnerská spolupráce je o sbližování lidí, jež vytváří příležitosti k objevování nových kultur.“

 

Italskou delegaci srdečně přivítal starosta města Šumperka Zdeněk Brož spolu s ostatními členy vedení města. Po seznámení se s šumperskou historií a nejvýznamnějšími památkami se vrcholem stala oficiální recepce na radnici, které se zúčastnily i delegace z partnerských měst Nysa, Prievidza a Bad Hersfeld a také zástupci účinkujících souborů Mezinárodní folklorního festivalu. „Velice si vážíme toho, že zástupci města Sulmona přijeli do Šumperka, aby se mohli zúčastnit mj. folklorního festivalu,“ říká místostarosta Tomáš Spurný a dodává, že byly dohodnuty detaily nejbližšího společného projektu, který počítá se zapojením studentů šumperských středních škol.

Město Šumperk podepsalo smlouvu o partnerské spolupráci se Sulmonou již v září minulého roku. Její cesta k Šumperku začala již před několika lety díky práci tamějšího archivu a italských historiků v čele s panem Mariem Salzanem společně s Velvyslanectvím České republiky v Římě. Na území města se nachází bývalý zajatecký tábor č. 78 Fonte d‘Amore, kde v průběhu první světové války bylo uvězněno mnoho vojáků rakousko-uherské armády, z nichž řada pocházela ze Šumperska. Malebné město Sulmona se nachází ve střední Itálii v regionu Abruzzo. Má podobnou velikost jako Šumperk, okolo 26 000 obyvatel, a leží na úpatí hor Majella v Abruzských Apeninách.
Vytvořeno 29.8.2018 14:35:41 | přečteno 1127x | matusu
load