Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Do Šumperka zavítá svatý Václav

web

Na závěr babího léta se v Sadech 1. máje uskuteční oslava svátku sv. Václava. Jeho součástí bude Medový den Střediska volného času Doris Šumperk s atrakcemi pro děti, jarmark a hlavně historický program spojený s příjezdem patrona českého národa – to vše nabídne Svatováclavská slavnost v sobotu 26. září.

Letošní Slavnosti města Šumperka nemohly kvůli vládním opatřením na začátku června proběhnout. „Jako malou náplast za ‚velké‘ slavnosti jsme se rozhodli uspořádat slavnost na počest svatého Václava, která se tematicky Slavnostem města Šumperka nápadně blíží,“ říká tajemnice městského úřadu Helena Miterková.

SLAVNOSTI5

Dopoledne bude patřit včelám a medu. „Středisko volného času Doris Šumperk každoročně na konci září pořádá Medový den, při příležitosti Svatováclavské slavnosti jsme spojili síly,“ informovala Petra Müllerová, ředitelka SVČ Doris. Společně s pedagogy volnočasového střediska budou moci návštěvníci nahlédnout pod víko včelího úlu, objevit vše, co se v tomto fascinujícím společenstvu odehrává a zjistit, jak moc je existence včel důležitá. V parku budou připravena sportovní, herní, vědomostní a výrobní stanoviště, která zájemce seznámí nejen s životem včel a včelařením, ale i s včelími produkty a procesem výroby medu.

SLAVNOSTI4

Odpoledne pak bude patřit svatému Václavu. Ve 13 hodin projde městem průvod v čele s patronem českého národa svatým Václavem. „V dějišti slavnosti v Sadech 1. máje pak po jeho příjezdu proběhne uvítací ceremonie přijetí knížete v Šumperku,“ popsal program Bohuslav Vondruška z oddělení kultury, které akci připravuje. Návštěvníci se mohou těšit na šermířská vystoupení Pánů z Bludova, Barbarů nebo Šermířského spolku Šumperk. Příznivci dravých ptáků pak budou moci zhlédnout ukázky práce sokolníků. „Historické odpoledne zakončí koncert skupiny Clamortis, která hraje rock se středověkým nádechem, vedle elektrických kytar využívají i netradiční nástroje, jako jsou například dudy či šalmaje,“ doplnil Bohuslav Vondruška.

SLAVNOSTI3

Akci doplní řada atrakcí, jako jsou skákací hrady a další lákadla pro děti, například malování na obličej, nebo air–brush tetování. Součástí slavnosti bude také jarmark s výrobky certifikovanými jako Jeseníky originální produkt, nebude chybět bohaté občerstvením – Pivovar Holba pro tuto příležitost mimořádně uvařil Svatováclavský ležák.

PROGRAM:

10:00  Zahájení Svatováclavské slavnosti

10:00–18:00  Medový den se SVČ Doris Šumperk

10:00–12:00  Vystoupení uměleckých a sportovních kroužků v letním divadle Vily Doris

13:00  Průvod městem – příjezd sv. Václava

13:30  Ceremonie – přijetí sv. Václava v Šumperku

14:00  Šermířské představení – Páni z Bludova

14:30  Ukázky sokolnictví

15:00  Bujaré tance gotických krčem a veselic

15:30  Barbaři

16:00  Šermířský spolek Šumperk

17:00  CLAMORTIS

18:00  Ukončení slavnosti


Vytvořeno 9.9.2020 | přečteno 1391x | singerova
load