Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dny evropského dědictvi

EHD

Město Šumperk se Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska letos opět pořádá Dny evropského dědictví, kdy se nejširší veřejnosti otevřou brány nejvýznamnějších šumperských památek. Hlavním lákadlem je letos unikátní putovní výstava Po stopách Žerotínů, která bude k vidění v klášterním kostele pouze během Dnů evropského dědictví.

„V sobotu 6. září se otevřou tyto památky a instituce: radnice s radniční věží a prohlídkami interiérů radnice, Geschaderův dům s expozicí Čarodějnické procesy, v kostele Zvěstování Panny Marie se uskuteční výstava Po stopách Žerotínů, která bude k vidění pouze během Dnů evropského dědictví, zahájena bude již v úterý 2. září v boční kapli sv. Jana Nepomuckého“, říká Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů a pokračuje: „Opět budou také otevřeny kostely sv. Jana Křtitele a sv. Barbory, bývalý dominikánský klášterVlastivědné muzeum v Šumperku s jeho expozicemi a výstavami, Muzeum silnic ve Vikýřovicích a Státní okresní archiv Šumperk“. V sobotu bude navíc zpřístupněn po loňském vynechání šumperský zámek a nově také divadlo. Všechna místa budou přístupna zdarma a obohacena o přítomnost průvodce, který poskytne odborný komentář. „Ve vybraných památkách vystoupí žáci Základní umělecké školy Šumperk“, doplňuje Vondruška.

Pro nemalý zájem v minulých ročnících bude v neděli 8. září nadále zdarma zpřístupněna radniční věž, expozice Čarodějnické procesy a kostel Zvěstování Panny Marie. Historik Drahomír Polách bude připraven na městském hřbitovu povyprávět zájemcům o honosných hrobkách podnikatelských rodin z 19. století, díky kterým se Šumperku přezdívalo Malá Vídeň. „Vrcholem celého víkendu Dnů evropského dědictví budou večerní prohlídky města s průvodcem v historickém kostýmu“, uzavírá Vondruška.

Vyhledejte rovněž propagační leták Dnů evropského dědictví a sbírejte turistická razítka ze šumperských památek otevřených při této příležitosti. Na úspěšné sběratele bude čekat malá odměna. Více informací zde.

Vytvořeno 29.8.2014 9:57:36 | přečteno 1797x | hrachovina
load