Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Desinfekci od města dostali i podnikatelé

Hasiči - dezinfekce 1

Poskytovatelé sociálních služeb, lékárny, instituce, podnikatelé, obchodní řetězce, obce v působnosti ORP Šumperk a další otevřené provozovny, získaly zdarma od města desinfekci na plošný úklid.

Toto opatření jsme mohli učinit díky velkorysému daru společnosti Everstar, jež věnovala městu dva tisíce litrů této účinné látky pro zajištění maximální čistoty objektů,“ uvedla místostarostka Marta Novotná, která má nákup a distribuci desinfekce na starost.

Zdůraznila, že město rozhodně nesedí s rukama v klíně a nečeká jen na dary, ale také chemikálie na mytí ploch i rukou aktivně vyhledává a nakupuje. „Musíme zabezpečit pravidelnou desinfekci nejen úřadu, ale také našich organizací. Díky daru od společnosti Everstar jsme mohli plošnou desinfekci dodat ve dvou vlnách do zhruba čtyř desítek otevřených provozoven ve městě, taxikářům, sociálním organizacím, a dalším. Využili jsme ji také v naší krizové mateřské škole a družině, poskytli jsme část desinfekce i ostatním obcím našeho regionu,“ vyjmenovala Marta Novotná.

Jejími velkými pomocníky při distribuci jsou dobrovolní hasiči. V temenické hasičské stanici je desinfekce uskladněna a dobrovolní záchranáři zde tyto prostředky čepují a vydávají dle dohodnutých pravidel.

Město také zajišťuje pro krizový štáb Olomouckého kraje distribuci desinfekce na ruce, poskytované přidruženým obcím, opět za vydatné pomoci dobrovolných hasičů. Kraj do středy 1. dubna zatím distribuoval obcím prostřednictvím města Šumperk 1155 litrů této desinfekce. „Prakticky celé množství desinfekce na ruce, které jsme od kraje získali, jsme rozdělili obcím. Jde o 35 obcí, které má naše město s rozšířenou působností pod svými křídly,“ vysvětlila místostarostka. Uvedla, že má od krajského krizového štábu informaci o předpokladu pokračování pravidelných dodávek desinfekčních prostředků na ruce.

Hasiči - dezinfekce 2
Vytvořeno 2.4.2020 10:54:26 | přečteno 267x | buchtova
load