Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dělníky vystřídali plavci, bazén je otevřen pro veřejnost

web

Je 1. září, úderem šesté hodiny ranní se pro veřejnost otevřel krytý bazén AQUAcentrum v areálu Benátky. O den dříve se v hlavní bazénové hale konalo symbolické otevření a předání veřejnosti. Místo stříhání pásky byl bazén otevřel skokem do vody a malým závodem na 25 metr, mezi závodníky nechyběl starosta města Tomáš Spurný, místostarostka Marta Novotná, šumperský radní a vozíčkář-sportovec Dušan Ščambura, předseda správní rady PMŠ Luboš Cekr a skvělý šumperský plavec Lukáš Čermák.

87 bazén 2020

Pozadu nezůstal ani druhý místostarosta Jakub Jirgl, který se jako člen sboru ŽAVEZ postaral o hudební doprovod malé slavnosti.

21 bazén 2020

Stavba krytého bazénu odstartovala na konci 70. let. Budování areálu probíhalo v takzvané akci „Z“, což byla za socialismu dobrovolnická aktivita obyvatel. Vedle potíží s nekvalifikovaným personálem se stavba potýkala i s nedostatkem kvalitního materiálu, jenž stavbu šumperského bazénu značně omezoval. Bazén se po dlouhých peripetiích podařilo dokončit až v roce 1993 a právě kvůli zdlouhavé, místy neodborné a přerušované výstavbě začal předčasně chátrat. Už v devadesátých letech se objevily velmi vážné technologické závady. Bazén tak byl zastaralý už při otevření. Jen pro zajímavost: bazén se budoval zhruba stejně dlouho jako přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně.

Je téměř zázrak, že za pomocí neustálých oprav a flikování vydržel krytý bazén v provozu celých 24 let, venkovní koupaliště vedle krytého bazénu bylo kvůli únikům vody zavřeno o osm let dříve. Brána krytého Aquacentra se zavřela na konci června 2017, kdy část technologie neprošla revizí, navíc došlo k neopravitelné poruše kotle, který zajišťoval vytápění celého areálu.

46 bazén 2020

Město proto nechalo oprášit projekt z roku 2009 a v listopadu 2018 odstartovala rekonstrukce bazénu. Po necelých dvou letech byl dokončen a předán veřejnosti. Součásti slavnostního otevření bylo i symbolické předání šeku, který od ředitele zhotovitelské společnosti PKS Stavby Jaroslava Kladivy převzali zástupci plaveckéhého oddílu. Peníze budou použity na vybavení rozcvičovny.

61 bazén 2020

Návštěvníci si mohou užívat nejen plavání, ale i saunového světa, rychlejšímu odbavení pomáhají chytré technologie, průchod na čipy, jejichž držitelé mají zvýhodněné vstupné, areál je pokryt wi-fi sítí, bezpečnost plavců hlídají kamery, jedna z nich je i pod vodou.

Ceníky a provozní hodiny bazénu zájemci najdou na webových stránkách www.sumperksportuje.cz.


Vytvořeno 1.9.2020 14:31:31 | přečteno 714x | singerova
load