Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Daňové přiznání můžete podat bezkontaktně

Finanční úřad pro Olomoucký kraj a jeho územní pracoviště žádají poplatníky, kteří chtějí podat daňové přiznání v následujících dnech, aby v maximální možné míře využili elektronickou formu podání. Přiznání k dani z příjmů fyzických a právnických osob lze odevzdat až do 1. července 2020 bez nutnosti individuálně žádat o prodloužení lhůty.

Pokud poplatník nedisponuje uznávaným elektronickým podpisem ani datovou schránkou, není to překážka pro elektronickou formu podání. Podání lze učinit prostřednictvím aplikace EPO, dostupné na www.daneelektronicky.cz

Jedinou podmínkou je jeho následné potvrzení ve formě vlastnoručně podepsaného jednostránkového formuláře, jehož vytisknutí je součástí aplikace EPO. Daný formulář stačí podepsat a zaslat jako běžnou poštovní zásilku na příslušné územní pracoviště finančního úřadu, a to do 5 dnů od elektronického odeslání přiznání.

Poplatníci mohou vyplněné daňové přiznání poslat i běžnou poštou, vhozením do schránky, bez nutnosti návštěvy finančního úřadu nebo pobočky pošty.

Pro zamezení šíření nákazy nemoci COVID-19 při osobním podání daňového přiznání jsou na územních pracovištích Finančního úřadu pro Olomoucký kraj umístěny SBĚRNÉ BOXY, do kterých je možné přiznání vhodit i mimo provozní dobu podatelny, která je v souvislosti s Usnesením vlády č. 279 dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 23. 3. 2020 omezena pouze na pondělí a středu v době od 8.00 do 11.00 hodin. Tyto sběrné boxy budou k dispozici až do skončení omezené provozní doby podatelen.

V případě zaslání daňového přiznání běžnou poštou či vhození daňového přiznání do sběrného boxu, platí, že pokud bude v podání či na obálce uvedeno telefonní číslo, zašle finanční úřad na toto číslo potvrzující SMS zprávu, že daňové přiznání bylo přijato.

Sběrné boxy budou vybírány denně, daňová přiznání z nich vyjmutá budou opatřena podacím razítkem s datem jejich vyjmutí. Před vhozením do sběrného boxu doporučujeme přiznání a jeho případné přílohy vložit do obálky či jinak spojit, tak, aby nedocházelo k jejich oddělení.


Sběrný box na územním pracoviště Šumperk, Gen. Svobody 38, bude umístěn ve vestibulu budovy. Přístupný bude v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 8:00 do 14:30 hodin.Příloha:
Vytvořeno 30.3.2020 8:21:38 | přečteno 494x | buchtova
load