Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Cyklotour Na kole dětem Josefa Zimovčáka zavítala do Šumperka

P6137074

Šumperk je bránou jesenických hor a tak se 135 km dlouhá osmá etapa charitativní cyklotour Na kole dětem, která vede z Lanškrouna do Bruntálu přes Hrubý Jeseník, nevyhnutelně stavila i v Šumperku. Tato charitativní akce je pořádána na podporu onkologicky nemocných dětí a letos se uskutečnila již po čtvrté.

Program začal úderem deváté hodiny ranní v letním divadle vily Doris v Sadech 1. máje. „Postupně vystoupily děti ze šumperského tanečního souboru Tornádo, své umění předvedly mažoretky SANY ze ZŠ Sluneční a také půvabné orientální tanečnice z Angel’s Tribe“, řekl jeden z organizátorů akce Bohuslav Vondruška ze šumperské radnice. Ve sluncem zalitém hledišti se mezitím sešel nemalý počet dětí z místních mateřských a základních škol.

Po desáté hodině přijel do parku celý peloton cyklistů v čele s Josefem Zimovčákem, desetinásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole. Tou dobou měl již v nohou více než 1 000 km, protože cyklisté vyrazili z Aše již 6. června a projeli křížem krážem už téměř celé Čechy. „Celý peloton přivítal starosta města Zdeněk Brož a místostarosta Marek Zapletal. Josef Zimovčák předal představitelům města certifikát partnerského města projektu Na kole dětem a za velké podpory z hlediště potom pana starostu na vysoké kolo posadil“, pokračuje Vondruška.

Velké ovace následně sklidily ukázky krasojízdy trojnásobné mistryně světa Martiny Štěpánkové. Po doplnění tekutin a energie vyrazil v 10:45 hodin asi čtyřicetihlavý peloton cyklistů oblečených v dresech s logy projektu vstříc Jeseníkům. „Pro přítomné děti byl i po odjezdu připraven doprovodný program, kdy soutěžily v několika dovednostních disciplínách o drobné ceny“, řekl  na závěr Vondruška.

P6137149, obrázek se otevře v novém okně

P6137074, obrázek se otevře v novém okně

P6137093, obrázek se otevře v novém okně

P6137103, obrázek se otevře v novém okně

P6137123, obrázek se otevře v novém okně

P6137149, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 17.6.2013 8:31:08 | přečteno 1717x | hrachovina
load