Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Co je číslo 116 111 ?

Tak zněla poslední otázka šumperské Hry civilní ochrany. Jedná se o číslo telefonické linky bezpečí pro děti. Linka bezpečí platí pro celou Evropu. Správná odpověď byla ve vývěsce civilní ochrany v ulici Husitské, u křižovatky s ulicí Kozinovou. S touto linkou souvisí i rodičovská linka 840 111 234 a možnost elektronické komunikace pomoc@linkabezpeci.cz. Nabízených forem pomoci vč. telefonických linek existuje celá řada. Zrovna tento druh pomoci se může ukázat jako dobrá cesta při řešení těžkých životních situací.  Nová otázka Hry civilní ochrany: Co to je zkratka DPB? Odpověď je obsažena v některé vývěsce civilní ochrany v Šumperku. Může být ve vývěsce výše uvedené, nebo na těchto adresách: u prodejen Hruška – ulice Uničovská a náměstí Republiky, výloha čistírny u hlavní pošty, ulice Bludovská vedle křižovatky s ulicí Langrovou. Pokud se bude někdo chtít v místech vývěsek orientovat pomocí mapy, nechť zkusí www.co-nastenky.estranky.cz/fotoalbum/. Na mapě však schází ještě jedna vývěska, kde jsou taktéž informace civilní ochrany. Adresa je  Olomoucká 2 Šumperk.  Odpovědi jsou očekávány v kanceláři 508 v budově šumperské radnice.

Vytvořeno 21.4.2015 11:24:26 | přečteno 1755x | hrachovina
load