Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Číslo 3

Pět vývěsek civilní ochrany v Šumperku má říjnový obsah. Se zářím jej spojuje uzávěrka minulého kola Hry civilní ochrany. V něm bylo otázkou, jaký význam má v civilní ochraně číslo 3. Vývěska ve výloze čistírny u hlavní pošty sdělovala jednu z variant odpovědí. Trojka znamená číslo kanálu občanského rádia CB a PMR, na kterém se provádí relace civilní ochrany. Občanka z Rejchartic to zjistila, nahlásila  a  zasloužila si odměnu, vstupenky do Divadla v Šumperku. Stejnou odpověď bylo možné vyčíst také z vývěsky na ul. Husitská. Trojka, ale má ještě další souvislosti. Signál VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA se sirénami vyhlašuje tak, že sirény kolísavě houkají min. 3x  a mezi houkáními je přestávka 3 minuty. V ČR jsou udržovány zásoby ropy na 3 měsíce, kdyby nastala ropná nouze. Improvizované úkryty budované a vybavované svépomocí obyvatelstva za války, by měly umožňovat nouzové přežití po dobu 3 dnů, bez vnějšího vstupu. 3 dny by měli být lidé schopni nouzově žít v bytech a domech, bez dodávek z vnějšku a třeba i bez mobilu.  Nová  varovací  zařízení mají 3 dny fungovat bez elektriky ze sítě.

Říjnová otázka Hry civilní ochrany zní takto: Kdy se provádí u žen zdarma vyšetření v nemocnici z hlediska rakoviny prsu ?  Jednou z příčin pozitivního nálezu je údajně konzumace. Vzhledem ke konzumační atmosféře nadcházejícího závěru roku, možná otázka a odpověď přiměje k rozhodnutí váhajících – „ já už tam ale fakt půjdu“. Kromě již zmíněných vývěsek je možné při procházce Šumperkem hledat odpověď dále ve vývěskách na ul. Bludovská, u prodejny Hruška na ul. Uničovská a na nám. Republiky. A pak stačí tu odpověď nějak předat do kanceláře č. 508 na radnici v Šumperku. 

Vytvořeno 14.10.2013 16:46:15 | přečteno 1236x | hrachovina
load