Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

ČEZ Distribuce zdvojila vedení vysokého napětí pro šumperskou průmyslovou zónu

3 – menší

Společnost ČEZ Distribuce vybudovala téměř pětikilometrový úsek nového vedení vysokého napětí od rozvodny v Šumperku směrem na Dolní Studénky až k průmyslové zóně, kde sídlí EPCOS a další firmy. Šestnáctimilionová investice zajistila posílení napájení firem, které dnes v místě působí, i možnost připojení dalších společností, které by v zóně chtěly podnikat.

„V souvislosti s plánovaným rozšířením průmyslové zóny chceme být připraveni na příchod nových investorů. Posílení stávající kapacity zdvojením současného vedení navíc přináší i  další zvýšení spolehlivosti dodávky elektřiny,“ řekl člen představenstva ČEZ Distribuce Pavel Šolc.

„Nové vedení vysokého napětí bylo pro náš region velmi potřebné. Jeho vybudování napomohlo připravit průmyslovou zónu v Šumperku pro potencionální investory,“ dodal starosta města Šumperka Zdeněk Brož. 

Práce na zdvojení vedení probíhaly několik let, původní plány totiž narazily na odpor části vlastníků pozemků. Samotná stavba, která probíhala v druhé polovině loňského roku, byla technicky obtížná. „Nová trasa vedení křižuje řeku Desnou, takže jsme se museli vypořádat s nutností překonat tento vodní tok v náročném terénu těžkou mechanizací. Překážkou byla také stavba vedení přes zahrádkářskou kolonii, kterou jsme museli zkoordinovat s dobou sklizně a požadavky pěstitelů,“ dodal Šolc.

Výstavba nového vedení je pokračováním investic Skupiny ČEZ, které reagují na restrukturalizaci průmyslu na severu Moravy. Od energetiků se nyní očekávají kvalitní dodávky nejen pro obyvatele, ale také do nově vznikajících zón nebo pro firmy, které v regionu rozšiřují svou výrobu. ČEZ Distribuce na to reaguje koncepční modernizací rozvoden i elektrického vedení.

V rámci svého distribučního území v Česku investovala firma jen vloni do výstavby a rekonstrukcí 9,6 mld. korun, což je o 11 procent více oproti roku 2016. Dalších 600 milionů korun směřovalo na opravy. Pro letošní rok jsou naplánované investice za více než 11 miliard korun.

Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ

ČEZ Distribuce, a. s. ze Skupiny ČEZ provozuje na území České republiky vedení v délce 163 680 km s 3,6 mil. odběrných míst. Společnost působí na území krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a částečně v kraji Zlínském a Vysočina. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky klientů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

Vytvořeno 22.2.2018 7:58:15 | přečteno 1241x | kouril
load