Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Čeští a polští turisté se společně vydají po Šumperském psaníčku

plakat2 2

Ve spolupráci Klubu českých turistů odboru Šumperk a města Šumperka proběhne v sobotu 6. října 2012 v rámci česko-polského projektu Společně za zdravím na Šumpersko turistická akce s názvem Pochod po šumperském psaníčku. Kromě výše jmenovaných se na akci podílí také Powiat Nysa, Značkaři Šumperk, Polskie towarzystwo turystyczno-krajoznawcze Nysa a Dům dětí a mládeže Vila Doris Šumperk.

Na turistický pochod mohou čeští turisté společně s polskými vyrazit mezi 7. a 10. hodinou od Vily Doris (ul. 17. listopadu) a v cíli budou očekáváni do 18. hodiny v hotelu Grand. Účastníci obdrží nově vydané mapy, které jim usnadní orientaci na trasách různých náročností po okolí Šumperka. Trasy budou v délce 11, 15, 25 a 50 kilometrů. Připravena je i trasa pro cyklisty v délce 42 kilometrů. „Pro účastníky akce  bude kromě mapky s popisem tras připraveno také malé občerstvení a každý účastník obdrží pamětní list. Mapové podklady budou k dispozici ve dvojjazyčné verzi, aby mohly být nabízeny i polským turistům,” informovala Helena Miterková, vedoucí odboru školství MěÚ Šumperk. 

V nových mapách pro letní i zimní turistiku budou zakresleny různě náročné trasy pro pěší, in-line trasy, cyklotrasy, nordic walking trasy, trasy pro běžecké lyžování, ale také trasy vhodné pro rodiče s dětmi nebo seniory.  „Mapy budou obsahovat doprovodné informace, jako je náročnost tras, délka, profil, sjízdnost, doba trvání a zajímavé body trasy,” doplnila Miterková.

Námět projektu Společně za zdravím na Šumpersko, jehož cílem je rozvoj spolupráce mezi městem Šumperk a Powiatem Nysa v oblasti aktivní turistiky a sportu, vzešel z jednání komise cestovního ruchu Rady města Šumperka. Projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

PO ŠUMPERSKÉM PSANÍČKU 2012

TRASA 11 km

Šumperk – Zámeček – Dolnostudénská – Šumperk

TRASA 15 km 

Šumperk – Zámeček – Bludov – U kostelíčku – Háj – Šumperk

TRASA 25 km

Šumperk – Háj – Kokeš – Městské skály – Rejchartice – Šumperk

Trasa 35 km

Šumperk – Městské skály – Nový hrad – Rovinka – Vápenice – Háj – Šumperk

Trasa 50 km

Šumperk – Veterán muzeum Rapotín – Nové Domky -  Městské skály -  Rejchartice  – Prameny – Nový hrad – Rovinka – Vápenice – Háj – Šumperk

Cyklotrasa 42 km

Šumperk – Vikýřovice – Rapotín – Rejchartice – Prameny – Hynčice nad Mor.- Hanušovice – Raškov - Bohdíkov – Ruda n. M. - Hrabenov – Vápenice – Šumperk

logo projektu Glacensis

Vytvořeno 17.9.2012 15:44:59 | přečteno 1540x | hrachovina
load