Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ceny města Šumperka za rok 2018 znají své vítěze

DSC 9421 2811x4211

Zastupitelstvo města Šumperka udělilo Ceny města Šumperka za rok 2018 celkem v devíti kategoriích. Zastupitelé vybírali vítěze celkem z osmačtyřiceti různých nominací. Kromě toho udělilo i zvláštní cenu zastupitelstva. Letošní slavnostní večer s udílením Cen města Šumperka za rok 2018 se uskuteční v sobotu 13. dubna 2019 od 19 hodin v šumperském divadle.

Cenu v kategorii Kultura získá Vladimír Rybička, dlouholetý ředitel Domu kultury Šumperk, který pomohl založit několik významných akcí nadregionálního významu. Nejznámější je bluesový festival Blues Alive, jenž se pyšní nejprestižnějším oceněním Keeping The Blues Alive Award pro rok 2019. Festival se stal prvním českým držitelem tohoto významného ocenění.  

V kategorii Sport obdrží cenu města Pavel Paloncý, jeden z nejlepších extrémních běžců na světě, vítěz mnoha závodů. Několikrát vyhrál jeden z nejnáročnějších závodů Spine Race 460 km.

V kategorii Významný počin v humanitární a sociální oblasti putuje cena Miladě Sobkové, ježod roku 2003 pravidelně dojíždí do Domova Paprsek v Olšanech, kde se věnuje chlapci, který žije od narození v ústavech sociální péče. Chlapec nemůže používat ruce ani nohy, je zcela odkázán na cizí pomoc. Milada Sobková pomáhá chlapci rozvíjet jeho výtvarný talent – malování ústy.

V kategorii Vzdělávání bude cena udělena Radce Kroupové. Paní Kroupová působí jako učitelka na Základní škole Šumperk Šumavská. Mezi dětmi je velmi oblíbená, samotné děti ji nominovaly na Zlatého Ámose. V roce 2017 se paní Kroupová stala nejoblíbenějším pedagogem Olomouckého kraje, je propagátorkou matematiky Jaroslava Hejného, pořádá mnoho mimoškolních aktivit a spolupracuje na mnoha školních projektech.  

Cenu v kategorii Podnikání – drobné podnikání zastupitelstvo udělilo oblíbené restauraci Cakir’s Burger. Cakir's Burger je podnik nabízející vynikající burgery v několika provedeních, domácí hranolky i zákusky, a to nejen ve stylové restauraci, ale i na rozvoz po Šumperku zdarma. Rodině Cakirpaloglu nejde jen o kvalitní gastronomickou službu, podnik se podílel na pořádání dvou benefičních akcí na podporu potřebných. Svými aktivitami pomáhají významně oživit okolí centra města.

Cenu v kategorii Architektura – rekonstrukce získal objekt Pizzerie Palermo v Lidické ulici. Zchátralý objekt dlouhodobě a svépomocí rekonstruoval majitel restaurace. Nevyužité prostory proměnil v příjemné prostředí pizzerie Palermo v Lidické ulici.

Cenu mladých obdržíTrocha klidu, čtyřčlenná česká pop-rocková kapela. Založena byla v březnu roku 2014 s jasnou vizí – psát a zpívat české písničky. Kapela má za sebou již mnoho hudebních úspěchů, v roce 2018 odjeli akustické turné s písničkářem Pokáčem a vyhráli soutěž o předskakování Markovi Ztracenému na jeho koncertě.

V hlavní kategorii Přínos městu cenu za rok 2018 získá Jiří Hrubý, taneční mistr, jenž vychoval několik generací tanečníků. Řada jeho žáků uspěla na tuzemských i mezinárodních soutěžích.

Zastupitelstvo udělilo také Zvláštní cenu Zastupitelstva města Šumperka panu Petru Možnému, jenž dlouhodobě zapůjčuje historické pohlednice do publikací o městě Šumperku a pomáhá tak popularizovat město a jeho blízké okolí. Jeho archiv fotografií a znalostí je využíván napříč organizacemi ve prospěch obyvatel.  

Slavnostní večer s udílením prestižních ocenění proběhne v sobotu 13. dubna od 19 hodin v šumperském divadle. Vstupenky pro veřejnost v ceně 100 Kč budou v prodeji v pokladně divadla od poloviny března.

Vytvořeno 1.3.2019 10:39:38 | přečteno 2478x | hrachovina
load