Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bytový dům v Banskobystrické ulici koupila PROMA real

dražba1

Bytový dům v Banskobystrické ulici 44 v Šumperku koupila prostějovská společnost PROMA real a.s. Vítěze aukce, která proběhla na půdě šumperské radnice, potvrdilo zastupitelstvo.

Z původních devíti zájemců, se aukce zúčastnila pětice subjektů. Vyvolávací cena za objekt č. p. 1276 a téměř 420 čtverečných metrů pozemku, byla 1,8 milionu korun. V poslední dvojici, která zůstala ve hře, byla společnost ŠMR, a. s. jejíž zástupci zvedli naposledy dražební číslo na částku 4,3 miliony korun. Prostějovská PROMA real nabídla o sto tisíc korun více.

Město mělo dům ve správě od roku 2008 a už jej přebíralo jako problémový. Pravidelně investovalo velké částky do oprav. I z toho důvodu se radnice rozhodla, že problémové nájemníky vystěhuje a dům zdemoluje. Nakonec město přikročilo k prodeji. Vzniknout by zde mělo do tří let 8 až 11 bytů první kategorie.

dražba2


Vytvořeno 18.5.2020 15:47:23 | přečteno 488x | singerova
load