Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Bezpečnostní rada se sešla na Dlouhých stráních

IMG 9095 b

Nedávné bleskové povodně a jakou roli v nich hrála přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně i jaké je riziko blackoutu – to byla hlavní témata Bezpečnostní rady ORP Šumperk, která zasedala právě na této unikátní elektrárně.


Jednání se zúčastnilo kompletní vedení města v čele se starostou Tomášem Spurným a místostarosty Martou Novotnou a Jakubem Jirglem, nechyběli zástupci základních složek integrovaného záchranného systému, Povodí Moravy či Vodoprávního úřadu. Role průvodce se ujal Vítězslav Chmelař, vedoucí PVE Dlouhé Stráně.

IMG 9006 b

Členové bezpečnostní rady si nejen vyslechli, jak je elektrárna zabezpečena proti rizikům, ale mohli si vše i prohlédnout včetně míst, kam se veřejnost běžně nedostane. V době prohlídky navíc právě probíhala odstávka elektrárny, takže Magické oko, jak se říká Horní nádrži přehrady, bylo vypuštěné. 

IMG 9008 b

IMG 9077 b

IMG 9082 b


Vytvořeno 16.6.2020 13:40:23 | přečteno 629x | singerova
load