Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

AQUAcentrum zve na dny otevřených dveří

IMG 5633

Na konci srpna si budou moci lidé prohlédnout nově zrekonstruovaný areál AQUAcentra na Benátkách. Dny otevřených dveří se uskuteční v sobotu 29. a v neděli 30. srpna vždy od 9 do 14 hodin.

Program bude zaměřený na rodiny s dětmi, čekat na ně budou zajímavé úkoly, po jejichž úspěšném splnění dostanou malý dárek. Pro všechny návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky nově zrekonstruovaného areálu s průvodci z řad zaměstnanců AQUAcentra, zájemci tak budou moci nahlédnout i do prostor veřejnosti běžně nepřístupných. Vstup bude po oba dny zdarma, jedinou podmínkou jsou vlastní přezůvky.

IMG 5638

„Na akci zveme širokou veřejnost. Po prohlídce se mohou návštěvníci občerstvit v nově otevřeném bistru v AQUAcentru a strávit zbytek dne v přilehlém sportovně rekreačním areálu Benátky,“ láká na dny otevřených dveří ředitel Podniků města Šumperka Miroslav Pospíšil.

Rekonstrukce AQUAcentra odstartovala 16. října před dvěma lety, do práce se pustila firma PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Investice si vyžádala sto sedmdesát milionů korun. Výsledkem je moderní zařízení na vysoké technologické úrovni.

IMG 5684

Po vstupu do budovy krytého bazénu, která je bezbariérová, návštěvníci projdou turnikety. Ty je díky čipu komfortně odbaví. Pak už příchozí zamíří do šaten, které jsou odděleny zvlášť pro ženy a muže. Nechybějí zde přebalovací pulty, fény, ve sprchách je například i ždímačka na plavky.

IMG 5701

Po pár krocích se milovník plavání ocitne v hlavní prosklené bazénové hale s akustickým odhlučněným stropem a s efektním kruhovým oknem s výhledem do okolní zeleně. Halu lze v teplých dnech otevřít a propojit s venkovní relaxační plochou. „Návštěvníci zde budou mít k dispozici pětadvacetimetrový bazén s parametry pro závodní plavání, malý dětský bazén s vodní clonou a vodním dělem a vířivku pro deset osob. Odpočinout si budou moci na lehátkách, jichž zde bude kolem tří desítek,“ vyjmenoval ředitel Podniků města. Veřejnost bude mít také k dispozici dvě společné ohřívárny – parní a suchou. Do všech bazénů, včetně vířivky, se díky speciálnímu zvedáku dostanou i vozíčkáři.

IMG 5627

Z hlavní bazénové haly lze vystoupat k ústí tobogánu. Tubus je dlouhý devadesát sedm metrů a adrenalinový zážitek ze sjezdu umocní i světelné efekty. Zcela nový rozměr má rovněž bufet s výhledem na brouzdaliště.

IMG 5718

Ve venkovní části, přístupné z vnitřní haly, budou mít lidé k dispozici zážitkový nerezový bazén s protiproudem a vlnovou skluzavkou. Na ochozech budou rozmístěna lehátka k odpočinku. Relaxovat bude možné také na louce se stromy, která vznikla v místě někdejšího padesátimetrového bazénu.

Jedním z největších „taháků“ AQUAcentra bude wellness - saunovací svět v přízemí, přístupný bude samostatným vchodem. Návštěvníci tu najdou kromě recepce s barem, šatnami a hygienickým zázemím zejména parní bylinkovou a klasickou lázeň a dvě suché sauny, z nichž každá je vyrobena z jiného dřeva a bude mít různou teplotu a vlhkost. Nechybí tu ani oblíbený Kneippův chodník se studenou a teplou vodou. Pro ochlazení budou sloužit ledové sprchy a samostatná zážitková studená sprcha s vědrovkou, ledovou mlhou a bočními masážními tryskami.

IMG 5657

Kromě nich zde jsou k dispozici i teplé sprchy, automaticky nastavené na různou teplotu. Milovníci saunování pak jistě ocení i ochlazovací nerezový bazén s možností vyplavání ven či posezení na venkovní pohledově kryté terase s lavičkami. Wellness přitom navazuje na relaxační odpočívárnu s možností výstupu do venkovní části.

Kapacita bazénu, jehož provoz bude celoroční, je odvislá od počtu skříněk a činí dvě stě osob. Do wellness centra, které bude otevřeno denně s výjimkou pondělí coby sanitárního dne, se vejde dalších maximálně čtyřicet šest osob. Bližší informace k provozu AQUAcentra lze najít na nových webových stránkách www.sumperksportuje.cz. První plavce přivítá bazén v úterý 1. září, kdy se AQUAcentrum otevře veřejnosti.

Foto: PKS Stavby


Vytvořeno 4.8.2020 9:48:30 | přečteno 1135x | singerova
load