Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Andělské louky Rejchartice 2014 – Andělská stezka

Andelske louky plakát

Ve dnech od 14. do 19.07. se v obci Rejchartice uskuteční sochařské a řezbářské sympozium s názvem Andělské louky.  Sympozium se uskuteční v rámci projektu Andělské stezky Šumperk – Rejchartice. Sympozium systematicky navazuje a doplňuje loňský pilotní počin Andělské louky Rejchartice 2013.

První ročník sochařského a řezbářského sympozia Andělské louky v Rejcharticích  2013 se zrodil v hlavách kolegů řezbářů a kamarádů před třemi lety. Romana Krestýnová, Tomáš Wurst, Marek Suchan a Jiří Račák se nechali inspirovat překrásnou krajinou a loukami v Rejcharticích. Ke spolupráci přizvali rejchartické „domorodce“, kteří se pro projekt nadchli. „O podporu nad touto bohulibou činností jsme požádali faráře a našeho kamaráda Milana Palkoviče z Velkých Losin, který přislíbil patronát a duchovní a teoretické vedení, abychom netápali v dané andělské symbolice,“ sdělil řezbář Tomáš Wurst.

Řezbářské sympozium v letošním roce proběhne v Rejcharticích ve dnech od 14. 07. do 19. 07. 2014 pod laskavou patronací Města Šumperka a občanského sdružení Obnova kulturního dědictví údolí Desné.Projekt „Andělské stezky Šumperk – Rejchartice naučná turistická stezka“ systematicky navazuje, rozšiřuje a doplňuje loňský pilotní počin „Andělské louky Rejchartice 2013“ tvůrců – umělců a dřevořezbářů, kteří ztvárněním soch andělských bytostí umístěných na loukách v údolí obce Rejchartice chtějí dosáhnout duchovního, kulturního a uměleckého zhodnocení krajiny podhůří Jeseníků. „Andělské stezky si mimo této výzvy kladou dále za cíl připomenutí historického povědomí obyvatel a podpoření zájmu o ochranu přírody, turistiku a oživení duchovních hodnot,“ doplnil Wurst.

Cílem první fáze je umístění soch andělů sochařsky ztvárněných zastavení s posezením na trase „Andělské stezky: Šumperk – Tulinka – Rejchartické údolí“ (modrá turistická značka). Účast přislíbili a zúčastní se tito sochaři a řezbáři: Romana Krestýnová, Jiří George Prchal, Miroslav Dudycha, Petr Eschler,  Antonín Suchan a Tomáš Wurst. Na jejich výtvarné počiny se můžete podívat na webu: www.andelskelouky.wz.cz. Vernisáž hotových děl se uskuteční v sobotu 19. 7. 2014 od 14 hodin v Rejcharticích
u kostela sv. Michala. Přijďte nás navštívit a podpořit ve výše uvedeném týdnu a na vernisáž do Rejchartic.

Vytvořeno 4.7.2014 15:34:04 | přečteno 2687x | hrachovina
load