Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

AIRBUS 380 v Šumperku

Výrazná hvězda ze  souhvězdí letadel vyrobených na zeměkouli otiskla svou stopu v Šumperku. Standardní kapacita největšího osobního letadla na světě byla totožná s počtem návštěvníků zábavy na základně civilní ochrany Luže.

Kdyby nebylo padajících krup zřejmě by v technickém skvostu musely být rozmístěny jinak sedadla, aby se při přepravě dostalo na všechny zájemce o návštěvu akce. Na rozdíl od Airbusu 380 nejsou návštěvníci Luží nijak kastováni. Již několik let jsou vítáni všichni, bez ohledu na 1. třídu, nebo ekonomickou  či byznys třídu.

Kromě krup je v historii zábavy unikátem 160 pasažérů zapojených mezi dešťovými přeháňkami do Hry civilní ochrany. Patrně zkušenost, že je vždy pamatováno na možnost úschovy před deštěm, byla důvodem, aby se neklesalo na mysli při škádlení znalostí na 17 stanovištích.

Slovo „děkuji“ se při dnešní snaze populace o maximálně vyhrocená  emocionální hodnocení může jevit placaté.

Ale slovo „děkuji“ má pořád svou lidskou hodnotu, výšku a hloubku, a proto patří těmto partnerům v zajištění přípravy, průběhu, programu a úklidu akce: 

ze Šumperka dobrovolníci civilní ochrany, firma Vařeka jeřábové práce, mladí hasiči Temenice, pojišťovna Allianz, asociace technických činností SEVER, PONTIS, armáda spásy, městská policie, firma RELAQUA, svaz ochránců přírody, organizace nevidomých, všeobecná zdravotní pojišťovna, Petr Kubelka, z Mohelnice klub Airsoft, z Vikýřovic  dobrovolní hasiči a Ondřej Nezval, z Prahy obec legionářská, z Rapotína Ladislav Švancara.

Vytvořeno 8.9.2014 9:50:33 | přečteno 1416x | hrachovina
load