Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

13. sezóna začala

Od podzimu roku 2003 zajišťuje Město Šumperk na základně civilní ochrany Luže informační akce pro mládež ze základních a středních škol.Směr pozornosti → situace civilní ochrany, tzn. povodeň, havárie, 3 dny bez elektriky, jiná mimořádná událost vers. chování fyzických osob.

Konají se kvůli mládeži samotné a kvůli víře, že se přes mládež dostanou také informace k dospělým.Do rámce akcí patří soutěž civilní ochrany pro družstva ze škol. Ročník 2015 vyhrála Základní škola, ul. Šumavská a Střední zdravotnická škola Šumperk. Za spolupráci patří  poděkování HZS, Sjednocené organizaci nevidomých a panu Ščamburovi.

Prvními návštěvníky Luží při startu 13. sezóny byly základní školy z ul. Hanácké a Vrchlického. Inovací programu setkání je spolupráce s o.p.s. PONTIS a výstava foto a informace k organizaci Lékaři bez hranic. Na setkáních se podílí dobrovolníci civilní ochrany. Do trvalých základů spolupráce patří Čs. obec legionářská.

Každá akce je spojena s přípravou a předáním letáků. Letáky jsou poselstvím i pro jiné lidi a možností osvěžení paměti v budoucnu. Obsah akcí vyplývá z pozorování života a logického úsudku. Úřední místa EU a ČR také mluví o potřebě aktivity v daném směru, ale bohudík jsou pominuta detailnější doporučení. Absence školního prostředí není vůbec mínusem. Základna civilní ochrany přináší atmosféru syrového konkrétního příkladu. Nejde o podbízení se požitkářským sklonům lidí.

Snahou je vyvolání představ, které sice kazí pohodu, ale lidé je mají registrovat. Informace z civilní ochrany nemusí být oblíbené, ale mají být vzaty na vědomí, protože rub a líc je esencí životaběhu lidí.  Jde o signály z tématiky civilní ochrany, požární ochrany, zdravotnické první pomoci, obrany vlasti či další veřejně, v tomto směru, významná témata.

Vytvořeno 20.10.2015 11:30:05 | přečteno 1214x | hrachovina
load