Úvodní strana > Potřebuji vyřídit
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Upozornění na oznamovací povinnosti (odpady a ovzduší)

  • Povinnost  původců odpadů zasílat každoročně do 15. února následujícího roku  Hlášení  o produkci a nakládání v případě, že produkovali nebo nakládali s více než 100 kg nebezpečných odpadů nebo s více než 100 t ostatních odpadů a oprávněných osob v případě, že nakládaly v kalendářním roce s odpadem. Uvedená povinnost se plní prostřednictvím Integrovaného systému plnění oznamovacích povinností v oblasti životního prostředí (ISPOP). Ohlašovatel musí být registrován.

  • Povinnost provozovatelů zdrojů znečišťování uvedených v příloze č.2  zákona o ochraně ovzduší podat do 31. března roku následujícího po skončení poplatkového období poplatkové přiznání a povinnost ohlašovat údaje souhrnné provozní evidence každoročně do 31. března za předchozí kalendářní rok. Poplatkové přiznání není povinen podat poplatník, u něhož celková výše poplatků za provozovnu za poplatkové období činí méně než 50 000 Kč.  Uvedené povinnosti se plní prostřednictvím Integrovaného systému plnění oznamovacích povinností v oblasti životního prostředí (ISPOP). Ohlašovatel musí být registrován. 

Podrobnější informace a odkazy: https://www.odpady.cz; www.ispop.cz a zákony č.25/2008 Sb., č.201/2012 Sb. a č. 185/2001 Sb. v platném znění a předpisy související. 


Vytvořeno 5.1.2012 9:23:18 - aktualizováno 22.10.2019 9:17:24 | přečteno 2611x | hrachovina
load