Úvodní strana > Potřebuji vyřídit
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Registr pohledávek - RAP

Vstup do aplikace - Registr pohledávek

Aplikace Registr pohledávek umožňuje občanům nebo zástupcům firem zjistit stav svých dluhů a pohledávek vůči městu Šumperk. Vedle souhrnného přehledu pohledávek jsou po přihlášení k dispozici také základní informace o jednotlivých případech pohledávek, jako jsou například evidenční údaje zvolené pohledávky, přehled všech předpisů a uskutečněných plateb nebo údaje nutné k provedení úhrady nedoplatku převodem z účtu včetně variabilního symbolu. Údaje zobrazené aplikací slouží pouze pro informativní účel, nelze je považovat za závazná. K získání aktuálního platného přehledu o všech vedených pohledávkách je zapotřebí vždy kontaktovat odpovědné pracovníky finančního a plánovacího odboru.

K práci s aplikací RAP je doporučen prohlížeč Internet Explorer verze 9 a vyšší. Po prvním přihlášení proběhne kontrola a automatické nastavení prohlížeče, pak je již vše připraveno k práci s aplikací. V případě nejasností použijte přiložený manuál.

Jak si vytvořit uživatelský účet v modulu RAP?

K přihlášení do modulu RAP jsou nutné přihlašovací údaje, kterými se rozumí „uživatel“ a „heslo“. Jejich přidělení je podmíněno ověřením totožnosti žadatele platným průkazem totožnosti. Z tohoto důvodu není možné přihlašovací údaje získat jinak, než osobní návštěvou na odboru finančním a plánovacím MěÚ Šumperk. Kromě platného průkazu totožnosti (občanský průkaz, pas) je nutné si vzít s sebou v případě nahlížení na stav dluhů či pohledávek nezletilého dítěte jeho zákonným zástupcem i rodný list dítěte (to neplatí, pokud jsou nezletilé děti uvedeny v průkazu totožnosti žadatele). Z důvodu rychlejší komunikace mezi žadatelem a pracovníkem úřadu, přikládáme vzor žádosti o zřízení přihlašovacího účtu a v případě zastupování jinou osobou při vyřizování žádosti přikládáme vzor plné moci.

Přidělováním přihlašovacích údajů do aplikace RAP na odboru finančním a plánovacím MěÚ Šumperk, oddělení daní a vymáhání pohledávek, jsou pověřeny:

Vytvořeno 30.9.2016 15:15:36 | přečteno 1094x | matusu
load