Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Komunitní plánování sociálních služeb > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nemocnice Šumperk otevřela novou poradnu

V nejtěžších situacích pomůže pozůstalým. Poskytnout psychickou podporu, pomoc s přijetím ztráty blízké osoby, podat potřebné informace v případě úmrtí příbuzného, nabídnout bezpečné prostředí...

Poskytnout psychickou podporu, pomoc s přijetím ztráty blízké osoby, podat potřebné informace v případě úmrtí příbuzného, nabídnout bezpečné prostředí k vyjádření pocitů, strachu, bezmoci, případně spolupracovat při přípravě pohřbu, a to jak jednorázově či dlouhodobě. To všechno nyní nabízí nová Poradna pro pozůstalé, kterou Nemocnice Šumperk otevřela na konci června. V nemocničním prostředí jde o poměrně ojedinělý projekt.

Když Ondřeji Holainovi zemřela jeho žena, byla to pro něj obrovská rána. S manželkou žil přes padesát let. Jejich jediný syn žil navíc v Americe, takže na všechno najednou zůstal úplně sám. Nadto na něj začaly padat nepříjemné záležitosti okolo pohřbu, se kterými si vůbec nevěděl rady, protože organizační věci měla na starosti vždycky jeho paní. Dnes víc než s ročním odstupem času říká, že by novou službu Nemocnice Šumperk tehdy určitě uvítal.

„V nové poradně pomůžeme nejen pozůstalým, ale i těm, kterým blízká osoba umírá a je proto třeba se s nastalou situací nějak vyrovnat. Pomůžeme nejen pozůstalým, kterým zemřel příbuzný v nemocnici, ale taky zájemcům z řad veřejnosti,“ říká Mgr. Lenka Topolanová, která pro poněkud nelehký druh práce musela absolvovat speciální kurz a následně kvalifikační zkoušky.

Poradnu tak mohou navštívit lidé před ztrátou blízké osoby, bezprostředně po ní nebo i po delší době, kdy jim žal zabraňuje vrátit se do běžného života. Kontaktovat mohou paní Topolanovou také telefonicky na čísle 606 044 869 nebo přes email: lenka.topolanova@nemocnicesumperk.cz. 

Nemocnice Šumperk nabízí od roku 2011 také duchovní služby, v rámci kterých se stará nejen o duchovní potřeby věřících, ale pomáhá i nevěřícím pacientům, kteří si potřebují s někým o své nemoci třeba jenom popovídat.
Vytvořeno 21.7.2015 13:21:05 | přečteno 706x | karkoskova
load