Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Komunitní plánování sociálních služeb > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Na Šumpersko vstupuje Mobilní tým organizace Člověk v tísni

Od letošního května začíná na Šumpersku působit Mobilní tým sociálních pracovníků z organizace Člověk v tísni, o.p.s.

Mobilní tým začal na Šumpersku působit na základě impulsu Krajského úřadu Olomouckého kraje. Vstoupí do regionu v květnu a bude zde pracovat do konce září. Mobilní tým je jakousi „výsadkovou jednotkou“, která je vysílána do míst, kde je potřeba rozpoznat či ošetřit sociální problémy tamních lidí. Provádí zde monitoring sociální situace obyvatel a spolupracuje s místní samosprávou a dalšími partnery z oblasti sociální integrace.

V rámci monitoringu pracovníci sbírají informace od zástupců měst a institucí (jako jsou školy, úřady práce, policie, nevládní organizace apod.), které pak utváří obraz sociální situace obyvatel v lokalitě.
Důležitou součástí monitoringu je také kontaktování široké veřejnosti. V příštích měsících budou tedy oslovovány jednotlivé domácnosti, aby se k tématu mohli vyjádřit samotní obyvatelé, a napomohli tak ke komplexnosti výsledné zprávy. 
Pracovníci Mobilního týmu, Vás mohou oslovit buď náhodně ve veřejném prostoru, nebo přímo ve Vaší domácnosti, a položí Vám otázky k životu v obci, jak jej vnímáte právě Vy.
Mobilní tým by se rád podílel na zlepšení sociální situace obyvatel regionu. Aby byl jeho záměr naplněn, potřebuje Vaši pomoc a spolupráci. Proto Vás touto cestou žádá o vstřícnost a spolupráci, až na Vaše dveře zaklepou pracovníci Mobilního týmu a požádají o několik minut Vašeho času. 

Kateřina Šustrová, Zdenka Jelínková a Jan Řezníček
Mobilní tým sociálních pracovníků z organizace Člověk v tísni, o.p.s.
ČvT
Vytvořeno 25.4.2017 11:18:58 | přečteno 448x | karkoskova
load