Úvodní strana > Potřebuji vyřídit > Sociální oblast > Komunitní plánování sociálních služeb > Aktuality
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR varuje před podvodnými poskytovateli sociálních služeb

Ve snaze ochránit starší občany před podvodníky vydává Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR desatero pro seniory i pro jejich rodinné příslušníky.

Potřebujete-li péči pro sebe nebo svého blízkého v seniorském věku, pak:

 1. Nechoďte do zařízení, které není registrovanou sociální službou. Může to ohrozit kvalitu péče o vás či vašeho blízkého a navíc můžete platit více, než musíte, a ani nebudete vědět za co
 2. Potřebujete-li sociální službu pro sebe nebo svého blízkého, obraťte se na sociální pracovníky obce s rozšířenou působností
 3. Vyhledáte-li si sám sociální službu, ověřte si ve veřejném registru poskytovatelů (elektronickém systému na adrese http://iregistr.mpsv.cz) či v systému vašeho kraje, zda jde o registrovaného poskytovatele (má oprávnění takové služby poskytovat), případně se se žádostí o tuto informaci obraťte opět na sociální pracovníky obce s rozšířenou působností
 4. Zjistěte si, kam jdete nebo kam posíláte svého blízkého. Nejlépe si službu prohlédněte či si zkuste zjistit reference ve svém okolí. Nespoléhejte se pouze na informace na letácích či webových stránkách. U registrovaného poskytovatele se vždy o klienty musí starat kvalifikovaný personál
 5. U registrovaného poskytovatele vždy dostáváte písemnou smlouvu, kde je vždy minimálně uvedeno, kolik služba stojí, kde je poskytována, včetně možností ukončení smlouvy.
 6. Smlouvu si řádně prostudujte, případně se poraďte se svými blízkými nebo sociálním pracovníkem na obecních úřadech s rozšířenou působností. U registrovaného poskytovatele můžete platit maximálně částky uvedené v tabulce.
  UbytováníStravaPéče
  210 Kč za den170 Kč za celodenní stravu v rozsahu tří hlavních jídelPodle přiznaného stupně příspěvku na péči – tedy:
  I. 800 Kč,
  II. 4 000 Kč,
  III. 8 000 Kč,
  IV. 12 000 Kč.
 7. Z vašich příjmů nebo příjmů vašeho blízkého, který chce službu využít, je registrovaný poskytovatel povinen vám ponechat 15 procent pro vaše další potřeby, a je tedy povinen úhradu poměrně snížit. Poskytovatel se může s vašimi blízkými dohodnout na spoluúčasti, ovšem vždy maximálně do výše stanovené v tabulce.
 8. Poskytovatel vám může nabídnout další služby navíc nebo tyto služby zprostředkovat (například kadeřníka, pedikéra). Služby můžete nebo nemusíte využít a budou vám vždy zvlášť řádně vyúčtovány.
 9. Poskytovatel vás nemůže nutit odevzdat majetek či zpřístupnit bankovní účet váš nebo vašich blízkých k jeho volnému nakládání.
 10. U registrovaného poskytovatele máte možnost se vždy obrátit se stížností na kvalitu poskytované služby a touto stížností se musí vždy poskytovatel zabývat a v písemné podobě vás informovat o řešení dané stížnosti. Pokud nejste se službou spokojeni, můžete ji podle smlouvy vypovědět a odejít.
Zdroj: MPSV 

Kontakty na sociální pracovníky MěÚ Šumperk, odbor sociálních věcí, oddělení sociální pomoci:
Bc. Šárka Křístková
vedoucí oddělení sociální pomoci
583 388 917sarka.kristkova@sumperk.cz
Bc. Monika Kunčarová, DiS.
sociální pracovník
583 388 803 monika.kuncarova@sumperk.cz
Anna Melníková
sociální pracovník
583 388 918 anna.melnikova@sumperk.cz
Dita Navrátilová, DiS.
sociální pracovník
583 388 802 dita.navratilova@sumperk.cz
Bc. Tomáš Tesař
sociální pracovník
583 388 812 tomas.tesar@sumperk.cz
Jana Vojtková
sociální pracovník
583 388 813 jana.vojtkova@sumperk.cz
Bc. Helena Vitásková
sociální pracovník
583 388 816
 helena.vitaskova@sumperk.cz
Odbor sociálních věcí MěÚ Šumperk naleznete na adrese:
MěÚ Šumperk
odbor sociálních věcí
oddělení sociální pomoci
Lautnerova 1
787 01 Šumperk

Vytvořeno 20.10.2014 16:24:05 | přečteno 1356x | karkoskova
load