Úvodní strana > Potřebuji vyřídit
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Dodatečné sečtení

Dodatečné sečtení definuje § 21 zákona č. 296/2009 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011. Pokud se ani do 10 kalendářních dnů po rozhodném okamžiku sčítání nepodaří sčítacímu komisaři formuláře doručit, je povinností povinné osoby si je vyzvednout nejpozději do 20 kalendářních dnů po rozhodném okamžiku (tj. do 14. dubna 2011) na kterémkoliv pracovišti ČSÚ, sběrném místě České pošty či na obecním úřadě.

Jde jen o doplňkovou formu sečtení, kterou by měly využívat převážně osoby, které se vrátí do obce po delší nepřítomnosti v republice. Povinná osoba sčítací formuláře vyplní a zašle obálkou prostřednictvím provozovatele poštovní služby, popřípadě je zašle elektronicky. Termín odevzdání vyplněných sčítacích formulářů je do 19. dubna 2011.

 

Dodatečné sečtení na obcích se vztahuje pouze na
- osoby fakticky bydlící na území obce (trvalé bydliště není podmínkou)
- další přítomné osoby

Na domy se dodatečné sčítání nevztahuje. Sečtení domu (kontrola nebo oprava předvyplněných údajů či vyplnění celého domovního listu) je - pokud nebude žádná bydlící osoba zastižena - povinností sčítacího komisaře. Obec proto předává povinné osobě pouze sčítací list osoby.

Obec proto předává povinné osobě pouze bytový list (v případě, kdy povinná osoba fakticky bydlící na území obce požádá o jeho vydání) a sčítací list(y) osoby.

 

VYDÁVÁNÍ SČÍTACÍCH FORMULÁŘŮ V RÁMCI DODATEČNÉHO SEČTENÍ PROBÍHÁ V OBDOBÍ OD 5.4.2011 DO 14.4.2011 na Městském úřadě v Šumperku v budově na ul. Jesenická 31, v kanceláři č. 321 (přístavba budovy, vchod z ul. Rooseveltovy).

Kontaktní osoba: Olga Breitzetelová, vedoucí oddělení správního odboru správního a vnitřních věcí

tel. 583 388 321, 721 115 718.

Vytvořeno 5.4.2011 13:42:21 | přečteno 2148x | hrachovina
load