Úvodní strana > Podnikání a spolky > Dotace města > Ukončené projekty
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Otevření Komunitního centra rozvoje lidských zdrojů

Ve středu 29. listopadu v odpoledních hodinách se slavnostně otevřelo nové Komunitní centrum rozvoje lidských zdrojů. Pásku slavnostně přestřihl šumperský starosta Mgr. Zdeněk Brož, Mgr. Jaroslav Ondráček, ředitel DDM Vily Doris a Josef Vymazal, ředitel společnosti SAN-JV. Komunitní centrum bude sloužit široké veřejnosti, nabízí jedinečnou příležitost strávit zde různými aktivitami volné chvíle. Je samozřejmostí, že Komunitní centrum je přístupné i pro imobilní občany, budova má bezbariérový přístup.

Původní záměr pro rekonstrukci bývalé základní školy na ul. Komenského na Komunitní centrum rozvoje lidských zdrojů vznikl na podzim roku 2004. Objekt byl v nevyhovujícím technickém stavu, proto byly hledány možnosti spolufinancování rekonstrukce. Pro nevyužívanou budovu byl orgány města vybrán nájemce - DDM Vila Doris, jako projektant pro zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení byla vybrána firma Jiří Frys - stavební projekce. Město Šumperk jako žadatel projektu připravilo projekt (ve spolupráci se třemi partnery - DDM Vila Doris - generální partner a zároveň provozovatel objektu, Pontis, o.p.s., Poradna pro ženy a dívky) dle podmínek Společného regionálního operačního programu (SROP), který byl odevzdán do 2. výzvy (30.listopadu 2004). V únoru přišlo kladné rozhodnutí o spolufinancování projektu, dále tedy probíhaly projektové práce, bylo zažádáno o stavební povolení, byla vyhlášena veřejná soutěž na výběr zhotovitele stavby (byla vybrána společnost SAN-JV, s.r.o.) a veřejná soutěž na technický dozor investora (byla vybrána společnost IREA, s.r.o.). V srpnu 2005 bylo podepsáno Rozhodnutí o účasti státního rozpočtu a strukturálních fondů EU na financování akce a 29.9.2005 byla zahájena vlastní realizace projektu. Celková výše nákladů akce uvedená v žádosti o dotaci činila 19.742.108,- Kč, z toho činí dotace ze strukturálních fondů EU 15.793.686,- Kč a dotace ze státního rozpočtu ČR 1.579.368,- Kč. Město Šumperk se na realizaci akce podílelo částkou 2.369.054,- Kč.

Rekonstrukce probíhala déle než rok, ukončena byla v listopadu 2006 a 29.11.2006 bylo Komunitní centrum slavnostně otevřeno. Do konce roku 2006 bude probíhat zkušební provoz, který od 1. ledna 2007 nahradí provoz řádný.

Nabídka činností Komunitního centra je velmi pestrá. V přízemí se nachází Poradna pro ženy a dívky, Mateřské centrum, Rodinné centrum, Keramická dílna s hrnčířskými kruhy. Do budoucna se uvažuje také o prostorách pro sdružení Čtyřlístek, které pečuje o děti s postižením a o jejich rodiče. Ve druhém patře návštěvník najde učebnu výpočetní techniky, Tančírnu, Ateliér a multifunkční učebna pro potřeby výukových a vzdělávacích aktivit. V prozatím posledním - třetím patře sídlí Šumperský dětský sbor, který využívá velkou zkušebnu, malou zkušebnu, šatny a prostory pro individuální přípravu i skladovací prostory.

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a Českou republikou.

Vlajky-SROP-EU-MMR, obrázek se otevře v novém okně

Ing. Andrea Jahnová
Tisková mluvčí
MěÚ Šumperk

Komunitní centrum

P1010033

P1010033

 
P1010040

P1010040

 
P1010051

P1010051

 
P1010077

P1010077

 
 
Vytvořeno 12.12.2007 8:00:49 - aktualizováno 12.12.2007 16:27:02 | přečteno 5751x | kouril
load