Úvodní strana > Podnikání a spolky > Dotace města > Ukončené projekty
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Komunitní plánování sociálních služeb města Šumperka

KP

Vážení spoluobčané, dovolujeme si vás touto cestou informovat o nové aktivitě MěÚ Šumperk, kterou je komunitní plánování (KP) sociálních služeb. Co toto složité spojení slov znamená? Především spolupráci zadavatelů (těch, co dávají finance) s uživateli (ti, co využívají služby) a poskytovateli (ti, co služby poskytují).

Spolupráci při plánování a rozvoji sociálních služeb. Tyto služby často vznikají a fungují spontánně a neplánovaně, někdy na základě doporučení odborníků nebo jen rozhodnutím správních orgánů. Téměř vždy však bez účasti těch, kterým mají služby sloužit, tj. veřejnosti. A právě tento zásadní nedostatek má řešit proces KP. Kdokoli z nás se může během svého života dostat do nepříznivé sociální situace, v níž bude potřebovat sociální služby, a proto všichni musíme mít možnost do plánování mluvit. KP je proces dlouhodobý. Jeho výsledkem bude komunitní plán rozvoje sociálních služeb v našem městě, který by měl reagovat jak na potřeby uživatelů služeb, tak na finanční možnosti zadavatelů a v neposlední řadě i na možnosti poskytovatelů těchto služeb.
První administrativní kroky již máme za sebou. V letních měsících letošního roku proběhl základní vzdělávací cyklus tzv. základní triády KP. Za naše město se tohoto vzdělávání zúčastnili Dušan Ščambura za uživatele služeb, Radmila Kouřilová (ved. odboru soc. věcí) za zadavatele a Miroslav Podhajský (PONTIS Šumperk o.p.s.) za poskytovatele. V současné době je triáda již devítičlenná. Věříme, že tento počet není konečný, protože s postupem procesu KP by měl vzrůstat i počet aktivních členů. Následovat bude rozšiřování triády, analýza současného stavu, zjišťování potřeb veřejnosti, besedy, dotazníky, informace a podobně.
O tomto všem, ale také o názorech, přáních a požadavcích občanů i odborné veřejnosti, bychom vás rádi pravidelně informovali. Vždyť přece kvalitní systém sociálních služeb by neměl být zájmem pouze politiků a úředníků města, ale především jeho obyvatel.

Miroslav Podhajský, člen základní triády KP

Více informací naleznete na stránkách KPSS

Tento projekt je spolufinancován ze státních prostředků a z prostředků Strukturálních fondů Evropské unie prostřednictvím Společného regionálního operačního programu.

Vlajky-SROP-EU-MMR, obrázek se otevře v novém okně

Výše dotace:

ze strukturálních fondů 1 035 960,- Kč
ze státního rozpočtu 103 596,- Kč
dotace celkem 1 139 556,- Kč

podíl žadatele 200 394,- Kč
Celkové uznatelné náklady 1 339 950,- Kč

Harmonogram realizace: 10/2005 - 06/2007

Více informací o strukturálních fondech naleznete zde.

Vytvořeno 12.12.2007 7:56:42 - aktualizováno 12.12.2007 17:04:54 | přečteno 5040x | kouril
load