Úvodní strana > Podnikání a spolky > Dotace města > Ukončené projekty
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Čarodějnickou cyklotrasou po česko-polském příhraničí

Hlavním cílem realizovaného projektu bylo rozšíření turistické nabídky česko-polského pohraničí prostřednictvím využití historicko-kulturních atraktivit tohoto území. V rámci projektu byly vytvořeny dvě stélé expozice, byla doznačena čarodějnická cyklostezka z Mohelnice do Paczkówa a dále byla vydána kniha pojednávající o historii čarodějnických procesů. Partnery města Šumperk v rámci tohoto projektu byli partneři Okres Nysa a Jeseníky-SCR.

Logo EFRZPH

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou Unií- Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013.

V rámci projektu město Šumperk vybudovalo vícejazyčnou expozici Čarodějnické procesy týkající se historie čarodějnických procesů v Č-P příhraničí. Vybudování expozice v neužívaných sklepních prostorách Geschaderova domu zahrnovalo :

  • stavební úpravy interiéru sklepení (podlahy, elektroinstalace, oprava omítek atd.)
  • vybudování nového vstupu do sklepení (bude sloužit jako východ z expozice)
  • výrobu a instalaci expozice včetně multimediálních prvků (výroba dvou originálních krátkých filmů, které jsou promítány v rámci expozice, ve 3 jazycích)

geshader

Termín zahájení realizace projektu: 1.7.2008

Termín ukončení realizace projektu: 30.4.2010

ikona souborubrožura

Partner projektu- okres Nysa upravil v rámci projektu prostory v muzeu v Nyse, kde byla vybudovaná druhá expozice Čarodějnické procesy v nysko-jesenickém pohraničí. Další aktivita polského partnera se týkala rozšíření stávající cyklotrasy, ke která byl vydán průvodce s mapou.

muzeum Nysahttp://www.muzeum.nysa.pl/web.n4?go=352

Aktivitou partnera Jeseníky - Sdružení cestovního ruchu bylo vydání knihy Zpráva o nevíře.
Jedná se o publikaci popisující historii čarodějnických procesů Slezska a severozápadní Moravy v období 1622 - 1695. Kniha vyšla v trojjazyčném vydání - česky, polsky a německy a je k dispozici v pokladně expozice v Geschaderově domě v Šumperku.

Celkové způsobilé výdaje projektu: 405 507 EUR

Způsobilé výdaje realizované městem Šumperk: 260 144 EUR

Poskytnutá dotace celkem: 359 735 EUR

Poskytnutá dotace městu Šumperk: 234 129 EUR

Vlastní podíl města Šumperk: 26 015 EUR

OPPS ČR - PR 2007 - 2013- www.cz-pl.eu

Logo CZ PL

Vytvořeno 14.5.2009 9:09:15 - aktualizováno 26.10.2010 13:34:04 | přečteno 4820x | hrachovina
load