Úvodní strana > Podnikání a spolky > Dotace města > Ukončené projekty
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozvoj procesu komunitního plánování sociálních služeb v Šumperku

Předmětem projektu je zajištění realizace aktivit projektu „Rozvoj procesu komunitního plánování sociálních služeb v Šumperku“, který je financován z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Cílem projektu je zvyšovat a rozvíjet kvalitu, místní a typovou dostupnost sociálních služeb ve městě Šumperk metodou komunitního plánování. Do aktivit projektu budou zapojeni zástupci zadavatele, poskytovatelů a uživatelů sociálních služeb, odborná i laická veřejnost.

Logo oplz2

Tento projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státníhorozpočtu ČR.

V první fázi projektu bude nastavena funkční organizační struktura, budou ustanoveny koordinační a čtyři pracovní skupiny dle cílových skupin uživatelů sociálních služeb, bude vyhodnocena úspěšnost naplňování cílů a opatření stávajícího Komunitního plánu.

V rámci analytické fáze projektu budou zpracovány sociálně-demografická analýza, SWOT analýzy dle cílových skupin, analýza potřeb uživatelů a poskytovatelů sociálních služeb, analýza finančních toků do sociálních služeb a bude zmapována síť poskytovatelů sociálních a souvisejících služeb. Tyto analýzy budou podkladem pro zpracování „Komunitního plánu sociálních služeb ve městě Šumperk na období let 2014 – 2018“, který je hlavním výstupem celého projektu spolu s aktualizovaným „Adresářem poskytovatelů sociálních služeb a služeb souvisejících“ v tištěné podobě a nově také v elektronické podobě.

Zajištění informovanosti veřejnosti i všech účastníků procesu komunitního plánování je nezbytnou podmínkou naplnění principů metody komunitního plánování sociálních služeb. Aktuální informace, informace o sociálních a souvisejících službách poskytovaných na území města, budou zveřejňovány na webových stránkách nebo ve Zpravodaji, dále budou uspořádány dvě konference pro odbornou veřejnost a dvě setkání s veřejností, tzv. „veletrh“ sociálních služeb.

Celková částka: 1 285 610,00 Kč

Prostředky ESF: 1 092 768,50 Kč

Prostředky národního spolufinancování se státního rozpočtu: 192 841,50 Kč

Doba realizace projektu: 1. červen 2012 až 31. květen 2014Vytvořeno 11.6.2012 9:59:53 | přečteno 1964x | hrachovina
load