Úvodní strana > Město a městský úřad > Základní informace

Navigace

Město a městský úřad

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ochrana oznamovatelů

Ochrana oznamovatelů

V souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie, zavedlo s účinností od 17. 12. 2021 Město Šumperk vnitřní oznamovací systém k podávání, vyřizování a prošetřování oznámení, na které se citovaná směrnice vztahuje. Současně s tím byla určena tzv. Příslušná osoba, odpovědná za příjem, posuzování a prošetřování přijatých oznámení a za komunikaci s oznamovatelem. Pro zaručení nestrannosti a efektivity prověřování přijatých oznámení, je činnost Příslušné osoby zajištěna externím subjektem, stojícím zcela mimo struktury Města Šumperk.

Identifikační údaje Příslušné osoby:

Výkon role Příslušné osoby je zajišťován společností I3 Consultants s.r.o., se sídlem K Trninám 945/34, 163 00 Praha 6 – Řepy, IČO: 279 21 344.

Svá oznámení učiněná v souladu se směrnicí EU 2019/1937 můžete podat těmito způsoby:

 • telefonicky na číslo +420 544 520 022
  Linka je obsluhována v pracovní dny v čase 08:00 – 16:00 hod. Upozornění: z telefonického hovoru je pořizován zvukový záznam. V případě, že si pořízení záznamu nepřejete, při zahájení hovoru tuto skutečnost oznamte.
 • e-mailem na adresu:  oznamovatel@i3c.cz
 • písemně na adresu: I3 Consultants, Scheinerova 1570/6, 628 00 Brno
  Obálku označte poznámkou „Příslušná osoba“
 • osobním setkáním na konkrétním místě dle vzájemné domluvy s Příslušnou osobou
 • prostřednictvím elektronického formuláře vnitřního oznamovacího systému, který je přístupný oznamovatel.i3c.cz

Svá oznámení můžete podat jako:

 • Personifikovaný oznamovatel, jehož osobní údaje zůstanou známy pouze Příslušné osobě
 • Anonymní oznamovatel

Externí oznamovací systém Ministerstva spravedlnosti

V případě, že se rozhodnete své oznámení řešit mimo vnitřní oznamovací systém Města Šumperk, lze oznámení podat prostřednictvím externího oznamovacího systému spravovaného Ministerstvem spravedlnosti ČR, přístupného zde, nebo telefonicky na čísle +420 997 840 či prostřednictvím e-mailové adresy oznamovatel@msp.justice.cz

Vytvořeno 16.12.2021 15:10:09 - aktualizováno 5.1.2022 12:58:04 | přečteno 998x | matusu
load