Úvodní strana > Město a městský úřad > Ovzduší

Navigace

Město a městský úřad

 
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Měřící stanice Šumperk, ZŠ Vrchlického 22

Aktuální data z měření na stanici - prachové částice, oxid dusičitý a oxidy dusíku, ozón, meteorologie; zprávy-roční vyhodnocení měřených dat na stanici a porovnání s imisními limity.

Aktualita-souměření na monitorovací stanici Šumperk, ZŠ Vrchlického v roce 2022

V blízkosti  monitorovací stanice na hřišti ZŠ Vrchlického probíhá  v termínu od 17.března 2022  do 2.května 2022 souměření  Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Souměření je zajištěno  mobilním měřicím vozem ČHMÚ.
ČHMÚ je státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem životního prostředí mimo jiné za účelem „výkonu národní referenční laboratoře pro kvalitu vnějšího ovzduší“ (NRL) dle Směrnice Komise (EU) 2015/1480. Mezi úkoly NRL vyplývající z legislativy patří také zajišťovat přesnost měření v ČR a zajišťovat správnost měření v ČR tím, že přezkoumává minimálně jednou za pět let u institucí provozujících měřicí sítě jejich systém kvality měření. NRL provádí posuzování kvality dat měřicích sítí, kontroly i v místě měření (stanice, laboratoře) - vhodnost přístrojů, jejich technicko - provozní parametry apod., provádí také poradenskou činnost.Vytvořeno 26.4.2021 15:49:25 - aktualizováno 24.2.2023 11:40:03 | přečteno 1550x | hrachovina
load