Úvodní strana

Aktuality

Logo města Šumperka
03.03.2022

Šumperk hledá městského architekta

Hlavní náplní funkce je iniciace a dohled nad tvorbou a uplatňováním dlouhodobé koncepce rozvoje města a vzhledu městského interiéru a dále externí konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu na území města a jeho místních částí pro potřeby města i veřejnosti. Přihlášku je třeba podat do 1. dubna. Více o pozici a náležitosti přihlášky jsou zde.

 
Plakát   výstava Bohumila Teplého v Muzeu Šumperk
02.03.2022

Muzeum představí dílo Bohumila Teplého

Plastika koně v Sadech 1. máje, nebo sochy na mariánském sloupu u radnice – tato i mnohá jiná díla vznikala nebo procházela ozdravnou kúrou v dílně Bohumila Teplého. Život i dílo tohoto všestranného olomouckého umělce představí výstava v Muzeu Šumperk. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. března 2022 v 18.00 hodin ve Výstavní síni muzea.

 
Zápisy do škol   ilustrační foto
01.03.2022

Registrace prvňáčků do škol se spouští 1. března

Zápisy do základních škol v Šumperku proběhnou ve středu 6. a ve čtvrtek 7. dubna. Elektronická registrace k zápisu se uskuteční od 1. března, a to pouze ve školách, jejichž zřizovatelem je město. Jsou to ZŠ Dr. E. Beneše, ZŠ 8. května, ZŠ Sluneční, ZŠ Vrchlického a ZŠ Šumavská. V ostatních základních školách proběhnou zápisy klasickou formou bez předchozí registrace. Elektronická registrace proběhne i do přípravné třídy v ZŠ Sluneční.

 
Ukrajinská vlajka
28.02.2022

Město se postará se o první ukrajinské rodiny

Na radnici vlaje ukrajinská vlajka, město připravuje z vlastních zdrojů ubytovací kapacity, pomoc pro běžence v oblasti sociální, zdravotní a poradenství, zřídilo krizovou linku, zastupitelé jednohlasně odsouhlasili vytvoření krizového humanitárního fondu, do kterého bylo z rozpočtu města uvolněn jeden milion korun. To byly první kroky města, které je připraveno postarat se o uprchlíky z Ukrajiny.

 
Den otevřených dveří na Obchodní akademii v Šumperku   plakát
28.02.2022

Obchodní akademie láká na nový obor


Den otevřených dveří, který je cílen především na zájemce o vysokoškolské studium v Šumperku, proběhne v sobotu 5. března od 9 do 12 hodin na šumperské Obchodní akademii. Od letošního září zde otevírá Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské – Technické univerzity nový studijní obor Marketing a obchod. O tomto studijním programu se budou moci zájemci dozvědět více přímo od pedagogů z ostravské Ekonomické fakulty.  
 
Logo   odpadové hospodářství Šumperk
28.02.2022

Ve městě přibydou nádoby na gastro odpad

V Šumperku přibydou nádoby na gastro odpad. Od úterý 1. března tak lidé budou moci vhazovat zbytky z kuchyně již na 65 stanovištích. Nádoby se nově objeví například v ulicích Bludovská, Čajkovského, Finská, Foglarova, J. z Poděbrad, K. H. Máchy, Krátká Mánesova, Nerudova Temenická a na Masarykově náměstí,

 
Ukrajinská vlajka na šumperské radnici
25.02.2022

Prohlášení Zastupitelstva města Šumperka k napadení Ukrajiny

Starosta města Tomáš Spurný předložil všem zastupitelům prohlášení, týkající se válečného konfliktu na Ukrajině. Toto prohlášení bylo zastupiteli téměř jednomyslně podpořeno.

 
Pamětná deska Jana Zajíce na VO3 a SPŠ Šumperk
25.02.2022

V Šumperku se vzpomínalo na Jana Zajíce

Na studenta šumperské průmyslovky Jana Zajíce, který byl označován za lidskou pochodeň číslo dvě, se vzpomínalo u pamětní desky umístění na VOŠ a SPŠ Šumperk v pátek 25. února. Tehdejší student šumperské průmyslovky se upálil 25. února 1969 v Praze na protest proti sovětské okupaci.

 
Kapitán Demo   na web
25.02.2022

Chcete šou? Je tu Kapitán Demo!

Hudebník Jiří Burian, který je veřejnosti známý díky svému alter egu v podobě excentrického Kapitána Demo, přijede se svou kapelou v pátek 25. února do Domu kultury Šumperk. Slibuje velkolepou show s projekcí, bez které se jeho vystoupení nemůže obejít. Koncert začíná o půl osmé večer.

 
Zpravodaj   titulní strana   na web
24.02.2022

V pátek 25. února vychází Šumperský zpravodaj

Druhé číslo letošního Šumperského zpravodaje vychází v pátek 25. února. Mezi hlavní témata, která jsme pro čtenáře připravili, patří možnost studia na vysoké škole na pobočkách v Šumperku, zajímali jsme se o to, kudy se ubírá vodárenství v regionu, pozveme na akce, které se konají v rámci Měsíce čtenářů v knihovně, nechybí kulturní přehled a komiks. Součástí zpravodaje jsou i mapy svozu objemného komunálního a biologického odpadu.

 
novější1 [...] 4 5 6 7 8 9 10 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 257 starší
load