Úvodní strana

Aktuality

Ilustrační snímek   závora, zákaz
11.07.2022

V Šumperku se chystají další uzavírky

Hned tři uzavírky se chystají v červenci v Šumperku – v ulicích Rooseveltova, Uničovská a Dr. E. Beneše.

 
Prodejce na farmářských trzích
08.07.2022

Farmáři nabízejí své výrobky na Hlavní třídě

Šumperané a lidé z okolí mohou v pátek 8. července nakupovat potraviny a další produkty přímo od výrobců. Prodejní stánky se otevřou v prostoru mezi obchodním domem a hotelem Grand od 8.00 do 16.00 hodin. Akci připravila místní Okresní agrární komora ve spolupráci s městem.


 
Aleš Valenta převzal plaketu a vstoupil do síně slávy
04.07.2022

Šumperský rodák Aleš Valenta vstoupil do Síně slávy

Akrobatický lyžař, olympijský vítěz a šumperský rodák Aleš Valenta byl před nedávnem v rámci vyhlašování Krále bílé stopy 2022 uveden do Síně slávy Svazu lyžařů České republiky. Stanul tak po boku sportovních velikánů jako je například Jiří Raška, Kateřina Neumannová, Pavel Ploc nebo Květa Jeriová-Pecková.

 
Radniční věž při měsíčku
01.07.2022

Dnes poprvé: večerní rozhledy z věže


Po dobu letních prázdnin budou moci zájemci každý pátek od 19.00 do 22.00 vystoupat na ochoz radniční věže.

 
Ilustrační foto kříže
30.06.2022

Kancelář hřbitova je dočasně uzavřená

Kancelář na hlavním hřbitově v Zábřežské ulici bude z technických důvodů od 29. června do 8. července 2022 uzavřená. V neodkladných záležitostech lze kontaktovat oddělení komunálních služeb, tel.: 583 388 510. Omlouváme se za vzniklé komplikace.  

 
Pinec2
29.06.2022

Poslední červnový víkend patřil v Nyse stolnímu tenisu

V sobotu 25. června 2022 se ve sportovní hale základní školy č. 10 v Nyse odehrál polsko-český turnaj ve stolním tenise, na který přijeli šumperští tenisté z klubu TTC Šumperk a zástupci města Šumperka. Vedle zkušených hráčů byli v týmu Šumperka také zástupci města – místostarostka Marta Novotná a Bohuslav Vondruška z odboru školství, kultury a vnějších vztahů. Nysu zastupovali tenisté z klubu LUKS Nysa se starostou města Nysa Kordianen Kolbiarzem. Na konci turnaje sehráli „hostující“ místostarostka a „domácí“ starosta exhibiční utkání.   Turnaj zahájili zástupci okresu Nysa Joanna Burska a vedení města – starosta města Nysa a tajemník úřadu Piotr Bobak. Jelikož se jednalo o první takový turnaj v Nyse. Vítězem turnaje se stal Miroslav Žvátora ze Šumperka, přesto byli medailí a diplomem oceněni všichni účastníci turnaje, které předali Andrzej Kruczkiewicz, starosta okresu Nysa a předsedkyně Spolku přátel partnerských měst Nysy Regina Stajak.   Šumperská výprava děkuje pořadatelům za výborně zorganizovaný a kvalitně obsazený turnaj. Poděkování patří rovněž městu Nysa a Spolku přátel partnerských měst Nysy za pozvání a starostlivost.
 
severní tribuna zimního stadionu, které přijde zbourat a nahradí ji nová
29.06.2022

Fortex se pouští do přístavy zimního stadionu

Dlouho očekávaná přístavba šaten a zázemí u šumperského zimního stadionu se konečně rozbíhá. Potřebné zázemí pro sportovce bude stavět šumperská společnost Fortex Stavby, která zakázku vysoutěžila ze necelých 53 milionů korun bez DPH.

 
řsd logo
29.06.2022

Blíží se oprava mostu v Loučné nad Desnou

V neděli 10. 7. 2022 začíná čtyřměsíční oprava mostu silnice I/44 v Loučné nad Desnou. Celková rekonstrukce řeší následky nefunkční hydroizolace, koroze, rozpadu betonu říms a oslabení průřezu zábradlí místy s chybějící výplní. Stavba vyžaduje asanace včetně demolice části stávajícího mostu, zároveň odstraníme nosnou konstrukci a nahradíme ji novou. Práce za cca 17,6 milionu Kč bez DPH potrvají do listopadu letošního roku za obousměrného provozu veškeré dopravy převedené na souběžné mostní provizorium. Více než dvacetimetrová ocelová alternativa pro pěší i řidiče povede těsně vedle stavby, proto není třeba stanovit objízdné trasy. Podobné aktuality najdete v předstihu také na krajském Twitteru ŘSD ČR: https://twitter.com/RSD_Olomoucky, https://twitter.com/RSD_MSlezsky
ikona souboruOprava mostu, Loučná nad Desnou - mapa

 
Průmyslvá zóna   letecký pohled
28.06.2022

Příprava průmyslové zóny běží naplno

Již v na konci letošního roku bude hotovo. Průmyslovou zóna nesoucí označení PZ 4 by tak město mohlo začít nabízet budoucím investorům již v příštím roce. Jde o letošní největší investici, na kterou z městské pokladny poputuje letos zhruba 40 milionů korun.

 
Logo města Šumperka
28.06.2022

Šumperští strážníci dopadli vandaly

Ve čtvrtek 16. června 2022 ve večerních hodinách zadrželi strážníci Městské policie Šumperk v Sadech 1.máje dva nezletilé mladíky, kteří pomalovali tři sloupy oplocení u budovy Dětského centra Pavučinka v ulici Dr. E. Beneše a také sochu umístěnou na budově Vlastivědného muzea. Jejich počínání bylo také zachyceno na městské kamerovém systému. Na místě byli výtržníci předáni Policii ČR k dalšímu šetření.

 
novější1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 263 starší
load