Úvodní strana

Aktuality

Jednodenní oblastní jízdenka   leták
01.05.2021

Cestujte po Jeseníkách výhodněji

Od 1. května do 30. září si můžete u řidiče autobusu a ve vlacích zakoupit jednodenní turistickou jízdenku JESENÍKY. Ta bude platit na území Olomouckého i Moravskoslezského kraje ve dvou variantách – pro jednotlivce za 100 Kč a skupinu až pěti osob za 250 Kč. Více informací najdete zde.

 
Logo   odpadové hospodářství Šumperk
30.04.2021

Od května lidé mohou třídit gastroodpad

V pondělí 3. května startuje v Šumperku pilotní testovací projekt, díky kterému budou moci občané třídit další komoditu – gastroodpad, tedy zbytky z kuchyně.

 
Logo města Šumperka
28.04.2021

Prohlášení města ke změně územního plánu v lokalitě Šumavská

Na facebookových stránkách Šumperáků se opět objevily nepravdivé informace k připravované změně územního plánu v lokalitě Šumavská. Vzhledem k závažnosti dezinformací se město rozhodlo zavádějící informace uvést na pravou míru.

 
Dítě jde poprvé do školy
26.04.2021

Školy zapsaly prvňáčky, ti ale museli zůstat doma

Stejně jako loni, tedy bez dětí, proběhl i letos na šumperských základních školách zřizovaných městem zápis dětí do prvního ročníku. Kvůli koronaviru zůstaly školní budovy ve středu 7. a ve čtvrtek 8. dubna osiřelé, zamířili do nich jen někteří rodiče či zákonní zástupci, aby zde předali dokumentaci nezbytnou k přijetí dítěte. Většina rodičů zaregistrovala své „ratolesti“ do první třídy elektronicky.

 
Logo Domu kultury Šumperk
25.04.2021

Šumperský dům kultury se objeví v prestižní publikaci

Dům kultury Šumperk byl zařazen do třicítky staveb, které se dostanou do knižního projektu KULTURÁKY, mapujícího české kulturní domy. Projekt je dílem spolku Architektura 489, jenž sdružuje nadšence upozorňující na výjimečné stavby z let 1948 – 1989.

 
Výsuvný schod do auta usnadňuje život seniorům
24.04.2021

Dar od Nadace ČEZ usnadňuje život seniorům

Jako pokropeni živou vodou si připadají mnozí senioři využívající služeb šumperské obecně prospěšné společnosti Pontis. Díky otočné sedačce, kterou Pontis koupil ze stotisícového daru Nadace ČEZ, teď mohou pohodlně nastoupit do služebního tranzitu a nechat se odvézt do denního stacionáře, kde tráví čas se svými vrstevníky.

 
Logo města Šumperka
23.04.2021

Vedení města převzalo výzvu rodičů

Na radnici proběhla již druhá schůzka vedení města, zastoupeného starostou Tomášem Spurným a místostarostkou Martou Novotnou, se zástupci z řad rodičů, kteří městu zaslali výzvu s názvem „Děti mají právo na vzdělání bez podmínek“.

 
Pojízdný koš na potraviny
23.04.2021

Lidé se mohou zapojit do potravinové sbírky i v Šumperku

V rekordním počtu 43 prodejen se v Olomouckém kraji v sobotu 24. dubna uskuteční celorepubliková sbírka potravin. Obyvatelé Šumperku mají možnost zapojit se do dobročinné akce na čtyřech místech ve městě - v Kauflandu ve Vítězné ulici, v hypermarketu Albert ve Vřesové ulici, v Lidlu na M. R. Štefánika a v drogerii Rossmann na Hlavní třídě. Smyslem sbírky je pomoci potřebným nákupem potravin a drogerie v zapojených supermarketech. Sbírku pořádají dvakrát do roka potravinové banky. „Jedná se o nejrychlejší a nejjednodušší cestu, jak přispět na dobrou věc – stačí v obchodě koupit a darovat potravinu konkrétní organizaci. Její zástupce a dobrovolníky lidé poznají podle zelených zástěr," uvedla koordinátorka sbírky Martina Koutná.

 
Logo festivalu Blues Alive
22.04.2021

Blues Alive: Na radnici se předávalo žezlo

Mezinárodně uznávaný festival Blues Alive, který hostí v polovině listopadu město Šumperk už pětadvacet let, má nového šéfa. Před zraky kompletního vedení města v čele se starostou Tomášem Spurným předal původní majitel Vladimír Rybička svou společnost do rukou hudebního promotéra a dlouholetého spolupracovníka Štěpána Suchochleba.

 
Logo města Šumperka
21.04.2021

Vyjádření města k záměru v lokalitě Šumavská

V posledních dnech rezonuje místními médii množství informací zaměřených na plánovanou výstavbu supermarketu Lidl a bytových domů při ul. Šumavské. Spousta těchto informací je nepřesných a mohou mást veřejnost.

 
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 246 starší
load