Úvodní strana

Aktuality

Ilustrační fotografie   semafor
21.06.2021

Na rušné křižovatce nepůjdou semafory

V úterý 22. června nebude na křižovatce ulice Jesenická a Žerotínova fungovat světelná signalizace. Řidiči se budou muset obejít bez semaforů v době od 8.15 do 14.45 hodin. V tomto čase budou prováděny práce na rozvaděči elektrického signalizačního značení.

 
Logo   odpadové hospodářství Šumperk
18.06.2021

Lidé třídí již deset komodit, město řeší další postup

Papír, sklo, bioodpad, kov, drobné elektro zařízení, karton, textil, jedlé tuky a oleje a jako poslední gastroodpad – to jsou komodity, jež třídí občané Šumperka. „Více komodit zatím třídit nedokážeme, pokud budeme chtít snižovat množství odpadu, které míří na skládku, musíme řešení hledat jinde,“ říká místostarosta Jakub Jirgl, pod nějž na radnici spadá odpadové hospodářství.

 
Logo města Šumperka
17.06.2021

Zastupitelé se budou zabývat odpady i investicemi

Zastupitelé se sejdou ve čtvrtek 24. června, veřejné jednání začíná od 15 hodin v zasedací místnosti městské úřadovny v Rooseveltově ulici. Schvalovat budou závěrečný účet města za rok 2020, získají informace o plnění investiční výstavby a zabývat se budou odpadovým hospodářstvím, majetkoprávními a finančními záležitostmi. Místní radnice žádá návštěvníky, aby dodržovali aktuální nařízení vlády. Zasedání bude možné sledovat i on-line na YouTube, záznam bude uložen na webových stránkách města v sekci město a městský úřad – orgány města - zastupitelstvo. Podrobný program je zde.

 
Logo Domu kultury Šumperk
16.06.2021

Pavlínin dvůr ožije koncerty pod širým nebem

Šumperský dům kultury si pro příznivce koncertních zážitků připravil celou řadu open-air akcí na letní měsíce. Pavlínin dvůr v centru města se tak stane kulturním místem, kde se letos potká hned několik hudebních žánrů. Pozvání do Šumperka přijali Vojta Kotek, Michal Pavlíček, Kapitán Demo a mnoho dalších.

 
Odešel šumperský básník Miroslav Kubíček
16.06.2021

Poslední kapitola Miroslava Kubíčka se uzavřela

Dny sluncí, Láskoviny, Bloudivá blízkost, Přízeň přírody… Těm, kterým je blízký svět poezie, se při vyřčení těchto názvů okamžitě vybaví jméno Miroslava Kubíčka, hravého básníka a poetického pohádkáře. Svá díla už bude tvořit na věčnosti, jeho poslední kapitola života se uzavřela v sobotu 12. června.

 
Bratrušovské koupaliště, pohled z tobogánu
15.06.2021

Bratrušovské koupaliště se otevře už v pondělí

V pondělí 21. června se otevřou brány Bratrušovského koupaliště. Původně měl být areál přístupný až od 1. července, provozovatel však vzhledem k příchodu teplého počasí vyvinul maximální úsilí, aby mohl otevřít o 10 dnů dřív.

 
ilustrační obrázek   příměstský tábor pro předškoláky
09.06.2021

Sluneční škola spolu s městem připravila tábor pro předškoláky

Příměstský tábor pro děti ze šumperských mateřských škol připravuje město Šumperk ve spolupráci se Základní školou Sluneční. Impulzem vzniku tábora byly podněty rodičů související se srpnovým zavřením provozů mateřských škol, jejichž zřizovatelem je město Šumperk.

 
Ilustrační fotografie - brusle
09.06.2021

Na zimním stadionu si mohou lidé zabruslit

Stýská se vám v horkém létě po zimních sportech? Pokud ano, sbalte brusle a hurá na „Tyršák“, otestovat led, který je na zimním stadionu. S výrobou ledu se totiž letos začalo už začátkem června. V červnu je ledová plocha pro veřejnost otevřena každou neděli od 13.45 do 15.15 hodin, v červenci pak bude veřejné bruslení probíhat o víkendech a pravděpodobně i během týdne. Vstupné je 60 korun, děti do 130 cm zdarma. Kapacita bruslení veřejnosti je 75 osob. Informace o podmínkách vstupu najdete zde.

 
Vedení města poděkovalo zaměstnancům obecně prospěšné společnosti Pontis za péči o seniory v době ko
07.06.2021

Vedení města poděkovalo Pontisu

Balíčky regionálních potravin předalo vedení města řediteli obecně prospěšné společnosti Pontis a senátorovi v jedné osobě Miroslavu Adámkovi a jeho zaměstnancům jako poděkování za péči o seniory v době kovidové.

 
Ilustrační foto Slavnosti města v roce 2019
05.06.2021

Město si připomene šumperský sněm z roku 1490

Slavnosti města Šumperka se letos kvůli epidemiologickým opatřením, jež na jaře znemožnila přípravy, konat nemohou. Přesto místní radnice připravuje několik aktivit, které připomenou významnou historickou událost šumperských dějin.

 
novější1 [...] 15 16 17 18 19 20 21 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 248 starší
load