Úvodní strana

Aktuality

sumperk1
05.09.2017

Hala Tyršova stadionu bude pojmenována po Věře Čáslavské

Město Šumperk si pro občany připravilo anketu, jejímž prostřednictvím se mohli rozhodnout, která sportovní hala v Šumperku si zaslouží pojmenování po několikanásobné olympijské vítězce, mistryni světa i Evropy ve sportovní gymnastice a trenérce Věře Čáslavské. Na základě podnětu občanů a Komise školství, kultury a sportu byly vytipovány dvě haly v Šumperku, jež by si zasloužily pojmenování po této legendární sportovkyni.  V průběhu léta tak občané mohli hlasovat pro jednu z možností prostřednictvím internetu, nebo v Informačním centru Šumperk. V anketě zvítězila hala Tyršova stadionu s celkovým počtem 474 hlasů. Nově vybudovaná hala při základní škole v ul. Sluneční získala v anketě 234 hlasů.

 
plakát ded 2017 small
05.09.2017

Dny evropského dědictví v Šumperku

13.-17. září 2017
Dny evropského dědictví pořádá město Šumperk pod záštitou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Jako každý rok se tradičně v září zdarma otevřou veřejnosti památky, které nebývají běžně přístupné. V řadě z nich budou připraveni průvodci s informacemi o jejich historii a architektonickém vývoji. V rámci Dnů evropského dědictví navíc v klášterním kostele proběhne osmý ročník Mezinárodního festivalu duchovní vokální hudby, bude představeno pokračování úspěšné knihy historika Drahomíra Polácha „Historické toulky Šumperskem“ a mezi Šumperkem a Velkými Losinami bude jezdit historický motorový vlak „Věžák“. Na závěr se historickým jádrem a předměstím vydá Robert Siegl se svou ženou po stopách Malé Vídně.

 
CB PMR 2
01.09.2017

Program relací na občanském rádiu pro měsíc září

Tradiční relace na občanském rádiu mají za cíl připomenout významné oblasti civilní ochrany a přimět občany k zamyšlení nad vlastní připraveností na mimořádné události a krizové situace. První zářiová relace zaměřená na sbory dobrovolných hasičů a jejich zapojení do civilní ochrany bude probíhat v pátek 1. září od 17. hodiny. V sobotu 2. září od 8:30 se bude vysílat na téma nouzového zásobování pitnou vodou. Třetím vysílacím dnem bude středa 6. září, kterou zahájí ranní vysílání od 8:30 věnované, mimo jiné, povodním 1997. Následovat bude pravidelná zkouška sirén ve 12:10, která z technických důvodů minulý měsíc v celém Olomouckém kraji vůbec neproběhla. Středu zakončí první poprázdninová relace se základními školami v době 12:45 – 13:30 a bude zaměřená na sebeochranu, jako jeden ze základních pilířů přežití při mimořádných událostech a krizových situacích.

 
Logo města Šumperka
29.08.2017

Uzavření centrální spisovny

Ve dnech 4. – 15.9.2017 bude centrální spisovna v ul. Bří. Čapků 35 z personálních důvodů uzavřena. Omlouváme se za případné komplikace. Děkujeme za pochopení. 

 
25.08.2017

Služba UtilityReport pomáhá už 2. rokem stavebníkům v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj ve spolupráci se společností HRDLIČKA spol. s r. o spustil v loňském roce pro obyvatele Olomouckého kraje službu UtilityReport, která usnadňuje život stavebníkům a žadatelům o stavební povolení. Pomocí bezplatné webové aplikace může žadatel podat žádost o vyjádření k existenci sítí všem relevantním správcům inženýrských sítí prostřednictvím jednoho formuláře. ikona souboruVíce...

 
CZ0R6285
25.08.2017

Město Šumperk se stalo centrem lidových tanců a hudby

Město Šumperk se v polovině srpna proměnilo v rámci sedmadvacátého ročníku Mezinárodního folklorního festivalu v malé Rio de Janeiro. Početnému obecenstvu se představilo osmnáct účinkujících souborů z devíti zemí světa. Divácky nejúspěšnějším se stal soubor „Lous Cadetouns“ z Francie, který publikum uhranul originálním skupinovým tancem na chůdách.

 
sumperk1
25.08.2017

Anketa – pojmenování haly po Věře Čáslavské

Ještě týden můžete hlasovat v anketě, kterou pro vás připravilo Město Šumperk. Na základě podnětu občanů a Komise školství, kultury a sportu byly vytipovány dvě haly v Šumperku, jež by mohly nést jméno legendární sportovkyně Věry Čáslavské. Prostřednictvím ankety můžete i vy pomoci rozhodnout, která z nich si pojmenování po několikanásobné olympijské vítězce a mistryni světa i Evropy ve sportovní gymnastice zaslouží více. Hlasovat můžete do pátku 1. září 2017 na této stránce, nebo v Informačním centru Šumperk v budově divadla. Po skončení budou sečteny hlasy z online ankety s hlasovacími lístky z informačního centra.

 
Logo Centra pro výzkum veřejného mínění
21.08.2017

Hledáme externí spolupracovníky pro výzkum veřejného mínění

Centrum pro výzkum veřejného mínění nabízí spolupráci s obyvateli malých obcí, kteří mají výborné komunikační schopnosti. Náplní práce je oslovování lidí v místě Vašeho bydliště a dotazování se na otázky v rámci výzkumu, který není určen ke komerčním účelům. ikona souboruVíce...

 
Logo Česká pošta
21.08.2017

Omezené hodiny pro veřejnost na poště v ul. Temenické

Česká pošta oznamuje, že ve dnech 22.8 - 23.8.2017 a ve dnech 28.8. - 1.9.2017 bude z provozních důvodů pošta Šumperk v ul. Temenické otevřena pouze do 16:00 hodin. Veřejnost bude informována plakátem na vstupních dveřích pošty. Děkujeme za pochopení.

 
sumperk1
16.08.2017

Radnice vstupuje do II. etapy rekonstrukce

Od pondělí 21. srpna 2017 bude zahájena II. etapa rekonstrukce radnice. Během této etapy budou veřejnosti otevřeny oba vchody do budovy – hlavní vchod i boční vchod ze strany morového sloupu. Stejně jako v I. etapě dojde i v rámci II. etapy k sestěhování či přesunutí některých odborů. Během II. etapy rekonstrukce dojde na radnici k další postupné výměně oken, instalaci nových datových rozvodů a rekonstrukci rozvodů topení.  Rozsáhlá rekonstrukce si vyžádá částku kolem 15 milionů korun. Vše by mělo být hotovo do konce října letošního roku.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 256 starší
load