Úvodní strana

Aktuality

CB PMR 2
28.03.2017

Život v civilní ochraně při začátku druhého čtvrtletí roku

Na občanském rádiu v sobotu 1. dubna od 08.30 proběhne relace civilní ochrany. Vedle informací ze života v Šumperku a okolí, se v programu dále objeví poznámka k povodním na konci 18. století. Středa 5. dubna bude obsahově velmi nabitá. Při relaci na občanském rádiu bude zhodnocen průběh kurzu „Zdravotnická první pomoc pro veřejnost 2017“, začátek relace v 08.30. Ve 12.10 hodin proběhne pravidelná zkouška sirén - nechť navede mysl občanů na odlišnost houkání sirén při jejich zkoušce a při vyhlašování varovného signálu “VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA“. Od 12.45 hodin bude následovat relace se základními školami. V pátek 7. dubna od 17.00 hodin dobrovolní hasiči z Vikýřovic mimo jiné oznámí na občanském rádiu podrobnosti ke své ekologické aktivitě ve formě sběru železného odpadu.

 
Logo Dětského klíče
27.03.2017

Světový den porozumění autismu

Dětský klíč Šumperk, o.p.s. ve spolupráci s Divadlem Šumperk připravuje osvětovou kampaň s názvem Rozsviťme se modře 2017 (Light it up blue) u příležitosti Světového dne porozumění autismu. Kampaň bude probíhat od pátku 31. března 2017 po celý měsíc duben. Těšit se můžete například na vernisáž výstavy fotografií Andrey Nogové na téma „Autismus Autenticky“, na koncert skupiny Old time jazzband a na podvečerní čtení o autismu.ikona souboruPlakát

 
sumperk1
16.03.2017

Pozvánka na 24. zasedání Zastupitelstva města Šumperka

Ve čtvrtek 23. března 2017 se od 15:00 hodin v zasedací místnosti úřadovny Městského úřadu v Jesenické ulici (vchod z ul. Rooseveltovy, III. patro) uskuteční 24. zasedání městského zastupitelstva.  Více informací vč. programu naleznete zde. Audiovizuální přenos ze zasedání budete moci shlédnout on-line.
 
Celebrity   Ondřej Sokol
15.03.2017

One-man show Ondřeje Sokola se přesouvá na nový termín

Svým sólovým vtipným stand-up představením Celebrity Vás přijede do Šumperka rozesmát až k slzám populární herec, bavič, uznávaný režisér a šumperský rodák Ondřej Sokol. Z důvodu nemoci ale nastala změna termínu konání dané akce.

 
Logo města Šumperka
15.03.2017

Obyvatelé Šumperka si přejí nový mobiliář

V pátek 10. března byla ukončena anketa, jejímž prostřednictvím měli lidé možnost rozhodnout, jakým způsobem město proinvestuje částku půl milionu korun. Do ankety se zapojilo 595 lidí a z nabízených pěti možností zvítězil mobiliář ve městě. V letošním roce tak město Šumperk prostřednictvím Podniků města Šumperka a.s. pořídí na Hlavní třídě a v přilehlých ulicích nové odpadkové koše, stojany na kola, pítka a případně i lavičky. To vše v jednotném vizuální stylu. Výsledky ankety ikona souboruzde.

 
Městská policie
15.03.2017

Posilte řady strážníků Městské policie Šumperk

Město Šumperk vyhlašuje výběrové řízení na pozici strážníka Městské policie Šumperk. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou do 31.5.2018 s možností prodloužení na dobu neurčitou. Přihlášky zasílejte na Městskou policii Šumperk k rukám ředitele Ing. Zdeňka Dočekala nejpozději do 7.4.2017. Předpokládaný nástup od 1.6.2017 nebo dle dohody. Více informací k podání přihlášky naleznete zde.

 
Discgolf
15.03.2017

Přidejte se do discgolfového týmu

V sobotu 18. března se uskuteční na discgolfovém hřišti v šumperském Kotli již druhý discgolfový turnaj v letošní sezoně. Turnaj Hunters pro Šumperk je určen pro místní i přespolní, ligové hráče i nováčky. Pokud se chcete zapojit do hry jako člen prvního šumperského discgolfového týmu, kontaktujte Vaška Andrše  vaclav.andrs@gmail.com. Více informací o hře a podmínky turnaje najdete na www.discgolf.cz.

 
Logo společnosti PMŠ
13.03.2017

Jarní úklid zeleně ve městě

Od pondělí 13. března bude ve městě Šumperku probíhat jarní úklid zeleně v návaznosti na přistavování velkoobjemových kontejnerů (více ve Zpravodaji). Práce dle harmonogramu jsou závislé na aktuálních klimatických podmínkách a budou prováděny v návaznosti na úklid veřejných komunikací. Z tohoto důvodu mohou být termíny pozměněny.  Harmonogram jarního úklidu vč. dalších informací naleznete zde.

 
Logo města Šumperka
10.03.2017

Stavbě obchvatu dalo ministerstvo zelenou

V tisku a internetových diskuzích se objevily informace, že výstavba obchvatu Bludova (silnice I/11 a I/44 v úseku Postřelmov – Rapotín) uškodí lidem i životnímu prostředí. Ministerstvo životního prostředí však vydalo ke stavbě stanovisko k posouzení vlivů provedení záměru na životní prostředí, podle něhož navrhovaná podoba obchvatu splňuje všechny normy a životní prostředí neohrozí. Díky stavbě obchvatu se dopravně uleví řadě přilehlých obcí, řidiči se budou moci vyhnout Bludovskému kopci, na němž se v minulosti stala řada tragických dopravních nehod. Díky výstavbě obchvatu dojde k posílení infrastruktury, což může mít pozitivní vliv na hospodářský rozvoj a zaměstnanost v celém regionu.

 
Logo společnosti PMŠ
10.03.2017

Jarní úklid komunikací

Od středy 22.března 2017 bude prostřednictvím PMŠ a.s. zahájen pravidelný kompletní jarní úklid komunikací na území města Šumperka. Na komunikacích budou vždy v týdenním předstihu umístěny příslušné dopravní značky s vyznačením termínu a časového rozsahu provádění prací. Upozorňujeme tímto řidiče, aby respektovali přenosné dopravní značení a přispěli tak k zdárnému průběhu prací. V opačném případě bude Městská policie nucena neukázněné řidiče pokutovat a za účelem provedení údržby komunikace bude vozidlo přemístěno smluvenou odtahovou službou. Časový harmonogram, který se může v závislosti na klimatických podmínkách změnit (v tom případě  je rozhodující datum uvedené na dopravní značce umístěné na komunikaci), naleznete ikona souboruzde.

 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 116 117 118 119 120 121 122 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 248 starší
load