Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Gastronomický festival Chuť Jeseníků v Šumperku

Chut Jeseniku

Jeseníky připravují na léto parádní zážitky, které budou chutnat. Gastronomický festival Chuť Jeseníků nabídne ve čtyřiadvaceti restauracích po nejkrásnějších horách Česka tradiční jídla Jeseníků. Na vidličku napíchnete Pradědovu husu s jablky, Rýmařovskou roštěnou nebo Hovězí maso s rejvízským křenem. I v Šumperku si budete moci vychutnat tradiční jídla regionu až do konce září.

„Do festivalu se zapojilo přes dvacet restaurací a hospůdek v Olomouckém i Moravskoslezském kraji. Návštěvníci je poznají podle samolepky umístěné u vchodu nebo si jejich seznam mohou najít na webových stránkách festivalu www.chutjeseniku.cz. Každá ze zapojených restaurací bude nabízet nejméně jedno kompletní menu složené z polévky, hlavního jídla a dezertu, a to od poloviny června až do 30. září“, upřesňuje Tereza Schreiberová z organizujícího sdružení Jeseníky přes hranici.

 

Chuť Jeseníků je první akcí v historii, která oficiálně spojila města a obce obou krajů Jeseníků – Moravskoslezského i Olomouckého. Osobní záštitu nad festivalem převzalo osmnáct starostek a starostů včetně šumperského starosty Zdeňka Brože, město Šumperk se potom stalo oficiálním partnerem festivalu. Gastronomický festival Chuť Jeseníků finančně podpořil Olomoucký kraj. „Bez podpory kraje bychom festival rozhodně nemohli uspořádat v takovém rozsahu“, děkuje za organizátory Schreiberová. Seznam restaurací, ukázky tradičních jídel včetně fotografií a spoustu dalších podrobností nabízí organizátoři na webových stránkách projektu http://www.chutjeseniku.cz/.

 

Pradědova husa s jablky

menu4

Vytvořeno 8.6.2011 13:44:21 | přečteno 4326x | navratil
load