tel: +420 583 388 111
Pořadatel: | Divadlo Šumperk, s.r.o. |
---|---|
Místo konání: | DIVADLO ŠUMPERK, s.r.o. Komenského 3 / 312, Šumperk, 787 01, Zobrazit na mapě |
Datum konání: | |
Vstupné: | 240 - 280 Kč |
Charakter akce: | Místní |
Doporučeno pro: | Akce pro zájemce všeho druhu |
Typ akce: | Představení |
Tematická kategorie: | Divadlo - činohra |
Anotace: | 2 hod. 15 min. vč. přestávky / černá komedie z prostředí Irska 30. let o tom, že je důležité přijmout, jací doopravdy jsme |
TAK IRSKO ASI NENÍ TAK ŠPATNÁ ZEM, KDYŽ SE AMÍKŮM CHCE JEZDIT SEM FILMOVAT.
Husa jednoho chlápka klovla kočku druhýho chlápka do vocasu a ten vocas pochroumala. Do toho Američani přijeli filmovat. A navíc možná do místního krámku konečně dodají maršmelouny a mentosky... Pak že se na ostrově Inishmaan nic neděje! Ale Billy si to i tak myslí. Nebaví ho žít na západním pobřeží Irska, kde veškeré spojení s okolním světem zajišťuje otravný tlučhuba, který za informace loudí od Billyho tetiček piksly hrášku, a ve volných chvílích se snaží upít svou máti, pořád ještě truchlící po manželovi, jehož před skoro padesáti lety sežral žralok. Billy má místního prostředí už dost, a tak se rozhodne utéct do Ameriky. S těmi filmaři, co sem přijeli filmovat a udělat z místních kluků a holek celebrity. Povede se mu to? Ukáže to všem, kteří se mu posmívali?
Mrzák inishmaanský je černá komedie světoznámého britského dramatika a filmaře Martina McDonagha, jehož díla obdržela řadu cen a nominací, včetně oscarových. Příběh postaviček, žijících na konci světa v Irsku třicátých let, si oblíbí každý, kdo má rád drsný nekorektní humor. A ještě více ten, kdo pozná, že se pod slupkou ostřejších výrazů může skrývat velké sebeobětování nebo dokonce láska.
KATE | Olga Kaštická |
EILEEN | Dana Růžičková |
JOHNNY PATEENA MIKA | Jan Hönig |
BILLY | Ondřej Král |
BARTLEY | Adam Joura |
HELENA | Eliška Navrátilová |
BOBÍK BOBBY | Jan Šťava |
DOKTOR | Alexandr Stankuš |
MÁTI | Petr Komínek |
KYTARISTKA | Ladislava Jančíková |