Úvodní strana > Kalendář akcí
Filtrování akcí

Filtrování akcí

UNIBIRDS – ptačí svět Kolumbie

z ptačí říše
Místo konání:

ŠUMPERK , Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce: Místní
Doporučeno pro: Akce pro zájemce všeho druhu
Typ akce: Výstava
Tematická kategorie: Výtvarné umění - jiné; Příroda, ekologie - fauna
Anotace: Dům kultury Šumperk, město Šumperk a velvyslanectví Kolumbijské republiky v Rakousku akreditované pro Chorvatsko, Slovinsko, Slovensko a Českou republiku Vás zvou na výstavu na interaktivní panelovou výstavu z ptačí říše umístěnou na Hlavní třídě.

Podrobný popis:

Kolumbie se může pochlubit největší rozmanitostí ptačí říše na světě – žije zde totiž více než 1920 druhů ptáků. Díky své zeměpisné poloze nabízí úžasnou biologickou rozmanitost, a proto je tu

k vidění i řada endemických i migrujících druhů ptactva.

Na základě rozsáhlého výzkumu vedeného ve spolupráci s Institutem Alexandra von Humboldta vytvořili kolumbijští umělci Sergio Mantilla a Miguel Chaparro tuto uměleckou instalaci, v níž představují veřejnosti zástupce kolumbijské ptačí říše pomocí mobilní aplikace ARTIVIVE.

Výstava UNIBIRDS je vizuální instalace kombinující analogové (tisk) a digitální technologie (různá média a rozšířená realita), které nám umožňují nahlédnout do tajemství kolumbijské biodiverzity prostřednictvím ptačí říše. Barvy, charakter, detaily a chování ptáků se tak při jejich interaktivním pozorování stávají cenným zdrojem informací.

Zveme vás k prohlídce této instalace prostřednictvím aplikace ARTIVIVE. (Stačí na telefon naskenovat QR kód každé instalace.)


load