Šumperk

Živá brána Jeseníků

Vyhledávání

Požadavky občanů

 

Ulice Štechova...

Stechova
Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.2.2017, 14:32:59

Od roku 2005 stále stejná situace: na jaře bláto a díry, v létě hory prachu a díry... zdvořile a po x-té žádám o úklid a opravu ulice Štechova, zejména od křižovatky se Svatováclavskou ulicí směrem k poli.

 

Rušení klidu

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 15.2.2017, 08:31:48

Dobrý den, s pomalu rostoucími teplotami se začíná znovu objevovat problém s mládeží, která posedává do pozdních hodin před domy či v parcích a dělá tam hluk a nepořádek. Všiml jsem si, že to není problém jen okolí našeho domu, ale prakticky všude ve městě, že hloučky puberťáků tam hulákají, popíjejí alkohol a nahlas pouštějí z mobilů cosi příšerného (možná to považují za hudbu, i když...). Přitom mnohdy vulgárně reagují na jakékoliv upozornění nebo žádost o ztišení. Celá věc je nepříjemná nejen pro starší lidi a rodiče s dětmi, ale pro všechny zde bydlící. Velmi bych proto uvítal častější návštěvy hlídek Městské policie na problémových místech, což, jak doufám, bude působit aspoň trochu preventivně. Co se mě týká, uvítal bych z tohoto důvodu i odstranění laviček na trávníku mezi panelovými domy ulic Jiřího z Poděbrad a Gen.Svobody, které tyhle hloučky lákají. Nikdo ze zdejších obyvatel si tam stejně nikdy nesedne, protože vidí, co se tam leckdy odehrává (a na to normální člověk nemívá žaludek). Děkuji za zamyšlení a jsem s pozdravem.

 

Výhrada k odklízení chodníků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 13.2.2017, 14:33:21

Chtěl bych reagovat na odpověď pana ředitele PMŠ na svůj požadavek a odpovědi na jiné požadavky ohledně úklidu sněhu z chodníků. To že pan ředitel odkazuje na mapy ohledně úklidu od sněhové nadílky kde chodníky 3 třídy by měly být odklizeny do 48 hodin a ani po 78 hodinách nejsou uklizeny tak to je přece v pořádku proto že p. ředitel určitě jezdí do práce autem a silnice jsou vždy uklizeny perfektně. Na tuto situaci občané upozorňují každou zimu a jediné na co se uředníci zmůžou tak přehazovat problém z jedné strany na druhou ,ale řešení v nedohlednu. Tak jsme se dostali do fáze kdy vlastně hážeme hrách na stěnu........Nic se nevyřeší. A s tím náledím které se vytvoří na chodnících a nikdo je neošetří je to to samé. Tak Vám pěkně děkujeme. A ještě jedna zajímavost je super když jdete po neodhrnutém chodníku a po silnici se kolem Vás prohání malý odhrnovač a jede po silnici jen tak naprázdno!!!! Odpovím si sám ať se nemusíte obtěžovat přejížděl na svůj rajón a hlavně najede svoje potřebné kilometry. S pozdravem naštvaný občan.

 

Posyp cesty

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 8.2.2017, 16:06:05

Dobrý den. POSYPEJTE už konečně cestu podél Bratrušovského potoka a koupaliště až k 6. ZŠ. Chodí tu každý den děti do školy.

 

neposypané chodníky

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 8.2.2017, 15:35:49

Erbenova ul.a kolem 6.zs nebyli posypány chodníky.

 

Dotaz nákupní centrum Temenice

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MJP
Datum poslední změny: 6.2.2017, 14:00:28

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou plánované obchodní řetězce, v okolí nově vystavěné prodejny Penny Market v Temnici. Někde jsem zaslechl, že se v okolí plánuje stavět nová prodejna OKAY elektro, nebo ochody typu - KIK, PEPCO atd. Děkuji předem za odpověď...

 

Nelžete občanům

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.2.2017, 09:11:49

Prosím zástupce města a jeho dceřiných společností o pravdivé informace. Letošní úklid města je skutečně tragický. Stačí se např. z kterékoliv strany blížit k poliklinice. Od jisté doby se i místo Vrchlického ul. uklízí pouze okolí Vodárny. Místo lží a výmluv si zkuste raději někdy město projít. A to dříve, než budou někteří potřebovat voliče ...

 

Úklid sněhu z komunikace

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.2.2017, 10:14:22

Dobrý den, už podruhé se dotazuji, proč traktor odhrnující komunikaci na ulici Bojnické, odhrne sníh jen ke křižovatce T a tím to končí. Děkuji za odpověď.

 

Úklid sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.2.2017, 10:15:00

Dnes jsem šla ráno do města a mohu říci že projít od domu Vančurova7 po konec domu Vančurova5 je opravdu výkon.Podle mapy má být sníh na chodníku odhrnut až po dům číslo 7,ale ještě nikdy se tak nestalo. A navíc když pluh za domem číslo3 odbočuje vpravo nechá uprostřed chodníku mantinel sněhu který musí všichni kteří prochází překračovat. Na Vančurově ulici bydlí mnoho starých lidí kteří chodí o holích a ti se přes tuto překážku jen těžko dostanou.Prosím o nápravu. Děkuji

 

Neošetřené chodníky

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 13.2.2017, 12:16:38

Trasa ze zaměstnání - stav chodníků 30.1.2017 po 17.00 hod. Vydala jsem se přes Ležáky, Masarykovo nám., Jeremenkova (ke knhovně), 17.listopadu, Jesenická, Lidická, Krapkova, Uničovská, Blanická. Stav chodníků v době kdy se dívám na výstrahy ledovky je katastrofální. Mnohdy zledovatělé úseky bez posypu. Když už je vidět posyp tak po roztání a opětovném zmrznutí tento posyp neplní funkci. V úseku Uničovská u obchodu Hruška - chodník jen tak tak prohrnutý (spíše vyšlapaný námi, kteří v této lokalitě bydlíme) a to převážně z důvodu parkování aut, která aby nepřekážela do silnice mnohdy zaberou část pomyslného chodníku, protože pokud nasněží není vidět kudy chodník skutečně prochází. Hlavně mi prosím neříkejte nic o plánu údržby, protože výčet ulic a jejich stav je katastrofální. Úsek od semaforu před nádražím směrem k budově MěÚ je z poloviny ledovka, taktéž úsek od světelné křižovatky Lidická x Jesenická směrem k bazénu. Jen velmi těžko za světel pouličního osvětlení pak člověk nucený pěší chůze hledá bezpečná místa pro chůzi bez rizika pádu.

 

náprava stavu na silnici a zřízení chodníku

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 1.2.2017, 08:45:06

U zadního traktu domu Žižkova 1,Šumperk nejsou od roku 1997 žádné chodníky.Obyvatelé proto z domu musí vstupovat do silnice,která je zároveň parkovištěm pro studenty z VOŠ SPŠ Šumperk i pro obyvatele zmíněného domu.V domě je 66 bytových jednotek .V zimě jako je ta letošní semy,obyvatelé domu,musíme snažit přeskakovat sněhové bariéry,vstupovat do silnice mezi auta a doufat,že nás žádné nesrazí.Sníh byl sice uklizen,ale silnice nebyla posypaná a ujetá od tolika aut klouže a není bezpečná .Požadavek jsem před řadou let řešila s panem starostou a s panem bývalým místostarostou Suchomelem,ale naprosto bezvýsledně.Tato část pravděpodobně není Šumperk.Když jsem v sobotu viděla v ČT pořad o úklidu jiných měst ,který prováděli nezaměstnaní,litovala jsem,že to nejde i u nás.Nebo se nechce ? Bude nějaká náprava a dožiju se jí ?

 

reakce na odpověď: úklid Gagarinovy ulice

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.2.2017, 10:16:24

Dobrý den, děkuji za odpověď. Domnívala jsem se, že za úklid chodníků město zodpovídá ze zákona. Letos se u nás uklízelo po prvním nasněžení a potom 26.1. ráno, kdy se na zmrzlý podklad a rozšlapaný sníh na povrchu nasypaly kamínky bez předchozího odhrnutí sněhu, takže se bezpečnost a komfort chůze rozhodně nezlepšily. Byli bychom opravdu rádi, kdybyste při aktualizaci zimního operačního plánu vzali v úvahu, že i v našich domech bydlí ženy s dětmi a důchodci starobní i invalidní( podle Vás si nějak údržbu chodníku musí zajistit), ale hlavně lidi, kteří chodí do práce mnohdy i před šestou hodinou ranní a chůze po chodníku se pro ně stává adrenalinovým zážitkem. Uvítali bychom tedy zařazení do 3. pořadí. Děkuji

 

parkování v teto ulici

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 10.2.2017, 09:24:36

v ulici parkuji vozidla po obou strannách a i na chodníku zejména u místní pošty.není možno projít bezpečně ani pochodníku autra zde pravidelně překračují povolenou rychlost v osadě i když je zde značný pohyb osobob zejména dětí.stáva se často že i autobusy nemohou projet.minout se protijedoucí vozidla není možno.je jen otázkou času kdy se zde stane nehoda.je zde školka.jesle a škola.

 

parkování na ulici Čajkovského 2

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 27.1.2017, 10:24:31

Zastavení a stání § 25 (1) Řidič smí zastavit a stát jen a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo, b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě. (2) Ve druhé řadě smí při výkonu taxislužby zastavit řidič taxislužby, je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích. (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy § 27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát a) v nepřehledné zatáčce a v její těsné blízkosti, b) před nepřehledným vrcholem stoupání pozemní komunikace, na něm a za ním, c) na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a ve vzdálenosti kratší než 5 m před nimi, d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace, e) v připojovacím nebo odbočovacím pruhu, f) u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou "Zastávka autobusu", "Zastávka tramvaje" nebo "Zastávka trolejbusu" a končí ve vzdálenosti 5 m za označníkem zastávky, a tam, kde taková dopravní značka není, ve vzdálenosti kratší než 30 m před a 5 m za označníkem zastávky; je-li prostor zastávky vyznačen vodorovnou dopravní značkou "Zastávka autobusu nebo trolejbusu" nebo "Zastávka tramvaje", platí tento zákaz jen pro vyznačený prostor, g) na železničním přejezdu, v podjezdu a v tunelu a ve vzdálenosti kratší než 15 m před nimi a za nimi, h) v místě, kde by vozidlo zakrývalo svislou dopravní značku nebo vodorovnou dopravní značku "Směrové šipky" nebo "Nápis na vozovce", i) ve vyhrazeném jízdním pruhu a jízdním pruhu pro cyklisty, j) v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu, k) ve vzdálenosti kratší než 5 m od začátku a konce vodorovné dopravní značky "Podélná čára souvislá" nebo nástupního ostrůvku tam, kde by mezi touto dopravní značkou nebo nástupním ostrůvkem a vozidlem nezůstal volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m, l) na mostě, m) v tunelu; to neplatí v případě nouzového stání na místě označeném dopravní značkou "Nouzové stání"; v případě nouzového stání musí řidič vypnout motor, n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci, o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno, p) na tramvajovém pásu, r) na silniční vegetaci, pokud to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci, s) na jiných místech, kde by tím byla ohrožena bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, zejména jízda ostatních vozidel.

 

parkování aut Čajkovského

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 6.2.2017, 10:13:43

Prosím o častější konrolu m. policie na ulici Čajkovského od ulice Fibichová směr "hokejka". Auta parkují mimo vyznačené parkoviště přímo na cestě a průjezd k hokejce je velice obtížný. Děkuji

 

úklid sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 27.1.2017, 08:50:47

Pokud se údržba ulic při sněžení provádí dle rozpisu, proč se vždy uklízí chodníky na Gagarinově ulici před domem č. 5-13 (chodník veřejný i chodník vedoucí pouze ke vchodům domu)a nikdy se neprovede úklid na protější straně ( Gagarinova 6-12)? Jde přece o stejnou lokalitu, tak proč je při sněžení jedna část ulice uklizena již v ranních hodinách a druhá se základní údržby nedočká vůbec?

 

Kontrola občanů při úklidu psích hoven

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.1.2017, 08:51:23

Prosím o důkladnou kontrolu měststké policie na sídlišti kolem 6. ZŠ. Vzhledem k déletrvající pokrývce sněhu se všude objevují psí výkaly a to v takovém množství, že kolem chodníku to vytváří nechutný hnědý lem. Strážníci by tam měli chodit na pravidelné obchůzky cca od 6:00 do 7:30, kdy většina paneláčáků venčí své psí miláčky, ale hovna už po nich málokdo sesbírá. Vzhledem k tomu, že se v těchto místech pohybují děti, tak by měla být kontrola zvýšená. Děkuji

 

Parkování aut - špatný průjezd

Výstřižek
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 24.1.2017, 12:24:38

Na Čajkovského ulici je špatná průjezdnost vozidel - jak osobních , tak zásobujících obchody. Auta parkují po celé její délce mimo vyhrazená parkoviště. Teď v zimě se špatně objíždějí. Značky zákazu stání by možná trochu pomohly i když se porušují. Je nějaká norma průjezdu, která musí být v případě požáru dodržena.

 

semafor před nádražím

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 24.1.2017, 12:23:50

Dotaz se týká nastavení signalizace pro auta na semaforu pro pěší před nádražím. Proč je tak velká časová prodleva pro signálem "volno" pro každý směr jízdy? Směrem na Ostravu projedou 3-4 auta, než naskočí zelená i pro směr na Bludov. Jako ochrana chodců je to naprosto k ničemu, zvláště když toto nastavení je pouze v ranních hodinách. Žádám o časové sjednocení signálu.

 

úklid sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 23.1.2017, 08:05:05

Nevím proč se na Temenické ulici neuklízí sníh z parkovacích míst naproti Hrušce jsou tam lékaři a pošta a nedá se tam normálně zaparkovat.

 

"úklid" sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:41:25

Dobrý den, chci se zeptat, jaká chystáte nápravná opatření spojená s pokusem o úklid sněhu. Dostat se někam s kočárkem chce už pomalu nadlidský výkon. Děkuji

 

Změna způsobu řízení křižovatky

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 20.1.2017, 10:29:37

Dobrý den, chci se zeptat, zdali se již někdo začal zajímat o počet nehod, kdy havarované vozidlo/a skončí až na ostrůvku pro chodce, nebo v tom lepším případě se zastaví o semafory? Chystají se nějaká opatření pro zvýšení bezpečnosti chodců? Děkuji

 

úklid sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:42:42

úklid sněhu na označených místech pro parkování není prováděn vůbec (např. na ulici Žerotínova, nebo ul.Temenická - naproti obchodu Hruška - zde je několik ambulací lékařů - zkuste poradit invalidnímu řidiči jak zaparkovat a po té vystoupit z auta a přejít k chodníku a následně k lékaři. když se Vám to podaří, tak potom nastoupit do auta a vyjet autem z hlubokého sněhu. Parkovací místa ve městě jsou ve stejném stavu, jak výše popsáno. Na sídlištích je to obdobné. To opravdu nebudeme uklízet sníh ve městě Šumperk?

 

Veřejné osvětlení

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 1.2.2017, 08:43:28

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se do budoucna plánujete nové veřejné osvětlení nad hlavní silnicí Lidická (řadové garáže)?

 

Úklid chodníků v zimě????

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:45:01

Proč se neprotahují chodníky od sněhové nadílky?? Zkuste jít z Temenické ul. směrem na bělidlo i slon by si tam zlámal na těch chodnících svoji nohu.Hlavně ,že se vedení města + PMŠ dušuje jak je vše v pořádku a jak se uklízí.Zarazilo mně , že chodník v parku před požární zbrojnicí je nádherně vyčištěný ale okolní hlavní chodníky bohužel neee!!! Hlavně že malé odhrnovače se projíždí po silnicích a neodhrnují chodníky. Hlavně že veškeré silnice pro motorová vozidla také nádherně odhrnuté a nasolené. Však co je Vám do chodců. Je spodivem , že v jiných městech to jde jen v Šumperku bohužel ne.Nebylo by načase dělat kontroly a podle toho platit firmě za úklid podle toho jak je uklizeno a ne od km.!!!! Už by jste se nad tím mohli zamyslet!!!!!!

 

Neodhrnutý sníh

received 1406745169337213
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:45:51

Dobrý den, dnes 13.1.2017, pátek bylo provedeno odhrntí sněhu pouze u 1.řady garáží. Zajímalo by mě,z jakého důvodu došlo k odrhnutí sněhu pouze v 1.řadě, nikoliv v celém úseku u garáží. Takto odhrnutý sníh způsobil, že vznikla sněhová bariéra, která nám omezuje vjezd do 2. řady garáží. Opět se téměř projevuje pravidlo,že jsme neustále vynecháváni z celkové pravidelné údržby v tomto úseku, ačkoliv platíme stejně vysoké daně jako ostatní ve městě. Žádám o co nejrychlejší řešení vzniklé situace. Děkuji.

 

Vyvážení tříděného odpadu - sklo

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: Hošek
Datum poslední změny: 2.2.2017, 11:22:55

V letošním roce ještě nebyl vyvezen kontejner na sklo u domů ČSA 22-24. Skleněné lahve jsou i všude kolem kontejneru, navíc nyní zapadané sněhem. Máme-li odpad třídit, jak nás k tomu město nabádá, je třeba také podle potřeby kontejnery vyprazdňovat.

 

Odhrnování sněhu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:48:47

Dobrý den, Zajímalo by mne, proč se neodhrnuje sníh na chodníku na ulici Jesenická, jedná se o úsek od křižovatky Hybešova směrem na Vikýřovice. Děkuji

 

Parkování na ulici Dolnomlýnská

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 25.1.2017, 17:31:08

Dolnomlýnská ulice je přeplněna parkujícími automobily, které často stojí v křižovatce, blokují výjezdy z garáží, situaci komplikuje i neodklizený sníh. Prosíme o pravidelnou kontrolu MP a potrestání neukázněných řidičů. Jinak se situace nezlepší. Děkujeme

 

Nefunkční semafor

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:49:19

Na světelné křižovatce u viaduktu stojí již několik dnů torzo bývalého semaforu pro chodce. Prosím o opravu.

 

Úklid komunikace - shrnování sněhu na očištěný chodník

IMG 6233
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:52:51

Firma, která pluhem zajišťuje úklid sněhu z komunikace na ulici Nezvalova, téměř pravidelně POUZE v tomto místě (č.6)nahrne na očištěný chodník veškerý sníh z vozovky (viz foto). Dnes 4.1.17 rovněž - ráno v 6 hod. chodník očištěn, po příchodu ze zaměstnání hromada těžkého sněhu před vchodem, vjezdem i na chodníku. Prosím o důrazné poučení obsluhy úklidového vozidla. Pokud zde někteří spoluobčané dlouhodobě parkují s rozměrnými vozidly, není to důvod k nahrnutí sněhu na chodník. Měli by být spíše poučeni, že brání údržbě komunikace. Děkuji.

 

Nefunkční semafor pro chodce

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 09:51:19

Dobrý den, dnes 30.12.2016 v 19h jsem přecházela s kočárkem na přechodu pro chodce na ul.Jesenická u odborného učiliště a opět nefungoval semafor. Tlačítko svítilo, ale semafor se nepřepnul. Provoz byl velmi rušný a tudíž přejít komunikaci nebylo vůbec jednoduché. Bohužel to není poprvé, co se mi toto přihodilo. Nebylo by jednodušší, aby semafory pro chodce spínaly automaticky? Ušetřilo by se za stálé opravy tlačítek. Děkuji za opravu.

 

Je zde odstaveno vozidlo s propadlou převozní značkou ??

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 11.1.2017, 14:37:34

Vozidlo má delší dobu jak 0,5 roku divnou značku. Prověřit MP zda je platná. Parkováním vozidla o jiné vozidlo těsně na 5mm vzadu a vředu se pravda neukryje. Pokud je to někoho z místních poučit o povinnostech provozovatele pokud je to opakované porušení zvýšit sankci, a znova poučit. Zákony ČR platí pro všechny.

 

Odstranění vraku osob. vozu bílá barva bez SPZ

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 11.1.2017, 14:36:10

Je zde odstaveno vozidlo bez SPZ - má povinné ručení ? má platnou STK ? Pokud je to někoho z místních poučit o povinnostech provozovatele pokud je to opakované porušení zvýšit sankci a znova poučit. Zákony ČR platí pro všechny.

 

Nepřiměřená rychlost !!

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 11.1.2017, 14:35:27

Poslední dobou se z této ulice stala závodní dráha, v podstatě po umístění značek - zóna 30km/h. Ty kteří nerespektují toto značení jezdí a vyjíždí z místních z ulic Tyršova, Svatováclavská jiných přilehlých, závodí, kdo to více rozjede. Nejvíce je to v dobu. 6:00 - 8:30 13:00 - 15:00 17:00 - 20:00 Prakticky celý den. PO - NE Prohřešky : - otáčení v křižovatce Dolnomlýnská / Tyršova - nepřiměřená rychlost až 65km/h - jak na hlavní ulici - nepřiměřená rychlost při vjezdu (Dolnomlýnská / Uničovská) - nepřiměřená rychlost při výjezdu - Alkohol ! za volantem, bylo zjištěno občany. Problémy vyvářejí místní a ti kteří projíždí, a zejména ti kteří o zoně 30km/h nevědí - informační leták do celé české čtvrti by byl vhodný. Pak bych doporučil hlídku MP min. měsíc v kuse aby se nový stav zažil. Individuální hříšníky trestat nepravidelně. Prosíme o uklinění stavu pomocí MP a jiných třeba kamerových a výstražných prostředků.

 

Nefunkční veřejné osvětlení

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 13.12.2016, 15:12:07

Dobrý den, chtěla bych upozornit na nefunkční veřejné osvětlení na Lidické ulici. Jedná se o křižovatku v místě mateřské školky a SOU.

 

chybějící část nájezdu pro kočárky

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:40:15

Dobrý den. Již delší dobu chybí jeden nájezd pro kočárky na schodech dřevěného mostku pro pěší naproti podniku APATOR METRA na Havlíčkově ulici. Asi nějaký vandal ho urval a hodil do koryta potoka přímo pod mostek, kde stále leží na travnatém porostu. Až se zvedne voda v potoce, tak ho jistě odplaví. Pomůžete maminkám na schodech? Děkuji

 

Správa hřbitova

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 13.12.2016, 09:03:42

Dobrý den,nečekala jsem tak neřešitelný problém při placení hrobového místa,které vlastni naše rodina od roku1969.Proč se musím objednat a proč je to tak zbytečně složité,proč nemůžu přijít zase zaplatit na 10let a je vyřešeno.S bývalým správcem problém nebyl.teď jsem si připadala jak v sci-fi filmu. M,V

 

neosvětlený úsek komunikace

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 12.12.2016, 11:38:12

Od obchodu HRuška na ul.Temenická a ž po křižovatku na Hrabenov nesvítí ani jedno pouliční světlo.To se čeká na to až někdo přijde k úrazu nebo někoho napadnou?Žádám vás o sjednání nápravy

 

nefunkční tlačítko na semaforu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 1.12.2016, 11:16:34

Na světelné křižovatce ulic Jesenická a M.R.Štefánika je nefunkční tlačítko pro ovládání semaforu pro chodce. Je to první semafor ve směru od města k železničnímu podjezdu. Tlačítko je zcela zatlačeno, prosím sjednejte nápravu. Děkuji,M.B.

 

cyklostezka

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:41:04

dobrý den cyklostezka stále ve stejném stavu od začátku stavby nebyla ani jednou očištěna

 

Dopravní značení u odbočky na Bludoveček

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 30.11.2016, 15:58:43

Dobrý den. Po opravě povrchu na Bludovském kopci mne zarazilo, že u odbočky na Bludoveček není přerušovaná čára... když někdo vyjíždí z Bludovečku na hlavní silnici směrem na Šumperk, tak musí porušit předpisy?

 

Zrcadlo u VZP

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:39:52

Prosím o seřízení zrcadla u VZP. Někdo o ně zavadil... Děkuji.

 

chybějící popelnice na nápojové kartony, úklid komunikace

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:39:27

již nějakou dobu chybí červená popelnice na nápojové kartony, nevím kam zmizela, ale je škoda netřídit...dále by bylo dobré ulici uklidit, byly zde prováděny výkopové práce na křižovatce Blanická/Javoříčko a je to zablácené, Blanická je plná listí .... děkuji

 

Kanalizační vpusť

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:37:13

Propadlá kanalizační vpusť při krajnici komunikace. Ohrožení bezpečnosti na ul. Třebízského Šumperk.

 

stále stejný problém- velká kaluž

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 18.1.2017, 10:36:48

Již několik let po dešti vzniká veliká louže mezi domy Čajkovského 16-24 a tzv. hokejkou. Louže zasahuje i do místa pro parkování invalidů a znemožňuje projít chodcům. Přitom není to tak dlouho se opravovalas kanalizace.

 

Chybějící dlažba

1310_2016-11-18_15-30-01_0.jpg
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 22.11.2016, 12:42:32

Chybějící dlažba na točáku, prosím o opravu.

 

špinavá cyklostezka

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 23.11.2016, 09:31:44

Prosím o úklid cyklostezky u výjezdu z bývalé kotelny, je od výjezdu aut celá od bláta

 

trvale znečišťovaná vozovka

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.11.2016, 16:17:12

Nákladní vozidla, vyjíždějící z objektu bývalého zahradnictví na silnici směrem ze Šumperka do Dolních Studének, vynáší na tuto silnici nečistoty, bláto, které nikdo neuklízí. Žádám o nápravu.

 

OSVĚTLENÍ

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 16.11.2016, 08:51:56

Na ulici Bojnická u domu č. 3225/8 silně bliká lampa veřejného osvětlení

 
2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
22.8.2012 12:13:59 | přečteno 57932x | ernest
 
Městský úřad Šumperk
náměstí Míru 1
787 01 Šumperk
Česká republika

telefon: +420 583 388 111
fax: +420 583 214 188
podatelna: posta@sumperk.cz
datová schránka: 8bqb4gk
další kontakty
 
load