Šumperk

Živá brána Jeseníků

Vyhledávání

Požadavky občanů

 

osvětlení

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 5.8.2016, 08:51:52

Již druhou noc nesvítí ve městě pouliční osvětlení.

 

Tulinka

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 09:46:28

Chci se zeptat kam zmizel altánek který byl na cestě Tulinka a stál u sochy medvídka? Zda je na opravě a nebo jej někdo sprostě ukradl? Taky by chtělo vyčistit přítok a odtok z rybníka,který je pod Sanatorkou.Vše je zarostlé a voda špatně odtéká.

 

Údržba zeleně na ulici Evaldiova

WP 20160621 07 07 33 Pro
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 09:00:21

PMŠ-ředitel Dobrý den. Vážený pane řediteli PMŠ, mám dotaz ohledně údržby zeleně na ulici Evaldova. Dle mých informací máte pětiletou smlouvu na údržbu zeleně s externí firmou. Proč tedy není udržován nově osázený pás okrasných keříků u chodníku mezi vchody Evaldova č.28 a 30, když externí firma normálně provádí údržbu na druhé straně chodníku i na dalších nově osázených okrasných rostlinách? Okrasné nízké keře jsou pořád prorostlé svlačcem. Osobně jsem několikrát provedl odstranění plevele, ale po týdnu je situace opět stejná. Buď nám alespoň uhraďte Roundap gel, nebo zabezpečte řádnou údržbu externí firmou. Při posledním červencovém sekání trávy a údržbě zeleně nebyl na daném místě plevel odstraněn.

 

Nepřiměřená rychlost a pseudo tuning na Temenické

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 5.8.2016, 13:30:18

Dobrý den. Prosím o důsledné a důrazné řešení tohoto požadavku. Druhým rokem žiji v Temenici, a již jsem pochopil, že zde musí být obyvatel buď hodně tolerantní, nebo slepý a hluchý. Co ale rozhodně tolerovat nehodlám, je denní překračování rychlosti na Temenické ulici a pseudo závodníci všeho typu. Státní policii občas zahlédnu, že kontrolují 30k/h před novýmm kruhovým objezdem, ale to je tak vše. Po zbylé celé délce ulice však něktrá vozidla či motocykli překračují rychlost hoodně přes 50km/h, a nejsou vás v té rychlosti ochotni pustit na přechodu ani s dětmi a kočárkem. Extrémem pak už je parta místních obtloustlých pseudo tunigářů, kteří takřka každý den či večer testují svá ega a kapacity mozku s jednou rukou z okýnka fialového Opel Vectra sedan. Opravdu nechci být svědkem toho, kdy některý ten b.....k své auto nezvládne a někoho smete anedej bože moji rodinu. O cyklistech na chodnících, kteří omezují chodce a ještě jsou schopni vám vynadat, se ani snad rozepisovat nebudu. Předem velice děkuji za jakoukoliv činnost ve prospěch této žádosti.

 

Ohňostroje u Nových Domků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.7.2016, 08:44:45

Dobrý den! Vážený pane řediteli Městské policie Šumperk. Oba ohňostroje byly odpáleny v katastru Šumperka. Před bývalou hájenkou, která je součástí Šumperka. Je s podivem, že nikoho nezajímá, co se v této lokalitě nejen po setmění děje. Na přesné místo odpálení ohňostroje jste se mohl zeptat svých podřízených, kteří na místo přijely a sami usoudily, že ohňostroj musel být podle zápachu velký. Ohňostroje byly odpáleny tak, aby na ně bylo vidět z terasy restaurace Na Nových Domkách. Věc projednává přestupkové oddělení, kde se můžete informovat a ne považovat věc za vyřízenou. Nenechám se tam zmrzačit pro zábavu lidí, kteří nemají rozum.

 

Údržba chodníků a travní zeleně na ulici Javoříčko

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 28.7.2016, 14:34:57

Vážený pane Pavlíčku, reaguji tímto na Vaši odpověď nedosečené trávy a neúdržby chodníku na ulici Javoříčko, před domy čp. 5, 7, 9. Jakožto majitel bytu vchodu Javoříčko 7 jsem žádnou smlouvu o nájmu stávajících prostor neobdržel, tudíž ani nepodepsal. Vaší pracovní náplní je zajistit údržbu zeleně. Pokud má město problém s neexistující nájemní smlouvou, je to problém města, potažmo Váš a Vy ho máte jako ředitel vyřešit. Vaše aktuální řešení je krajně nevhodné, pokud město disponuje nájemní smlouvou, byl bych rád, aby byla mezi Vámi a mnou domluvena schůzka a smlouvu bych rád viděl. Pokud smlouva neexistuje, opětovně Vás žádám, aby jste napravil stávající neutěšený stav. Na chodník se bude čekat až zaroste v plevel, než začne ,,revitalizace´´? Je velký problém postřikem tyto chodníky ošetřit?

 

Ohňostroje u Nových Domků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:42:33

Dobrý den! Chci se zeptat, jak budou příslušné kompetentní úřady řešit nepovolené ohňostroje v lokalitě, která spadá pod katastr a je v majetku Šumperka? 1. ohňostroj byl odpálen 15.4.2017 dálkovým zařízením před 21h z restaurace Na Nových Domkách pro pobavení hostů tohoto zařízení. V době odpalu nebyl označen a nikdo ho nehlídal, tudíž mohlo dojít ke zranění osob, protože se tam pohybovali lidé bez upozornění na odpálení a uložení pyrotechniky. 2. ohňostroj byl odpálen rovněž pro pobavení hostů zmíněné restaurace 9.7.2017. Rovněž nebyl řádně označen, bez povolení a jeho provedení připomínalo vojenskou střelnici pro tanky. Pokud někdo schovává do auta f. MAREGS zařízení o výšce 1,20 a průměru 15cm (odhadem), asi to moc sranda není. Rozhodně se nebaví zvířata, která jsou vystavena velkému stresu a malé spící děti. Provozovatel restaurace s tím údajně nemá nic společného. On neví, že hosté stojí na jeho terase, chovají se amorálně a on kasíruje na úkor obyvatel zmíněné lokality. Policie byla v obou případech přivolána, ale je otázkou, jak se toto řeší dál a proč zde není častější dohled policie. Hlavně v pátek a sobotu v noci? Možná se čeká až taky někoho pro pobavení hostů restaurace zmrzačí. Bude se to řešit???

 

Vysekání porostu kolem potoka Temence

IMG 0369
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:35:28

Dobrý den, prosím o urychlené posekání trávy a porostu kolem potoka Temence. Minimálně v úseku kolem ulice Anglické nebyl letos ještě ani jednou vysekán a každý delší déšť výrazně zvedá hladinu. Při poslední průtrží chybělo půl metru k vylití mimo koryto a došlo by k výrazným škodám na majetku. Nehledě k roznášení plevele do okolí... Předem děkuji.

 

Oprava mostu

IMG 0366
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 10:04:49

Dobrý den, na mostu mezi Anglickou a Sládkovou chybí aktuálně dvě prkna - nebezpečí úrazu. Prosím o nápravu. Děkuji.

 

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti ?

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:37:28

Dne 12.6.2016, tj. měsíc a 10 dní, jsem Vám posílal problematiku níže uvedenou. Jak dlouho bude trvat, než se tím budete zabývat pane řediteli? Nepřijde Vám trošku dlouhá doba na vyřešení diletantské práce Vašich podřízených? Pokud Vaši práci nechcete vykonávat, nebaví Vás, přenechte ji prosím jiným, kteří budou Vaši práci vykonávat svědomitěji. Bude to tak lepší pro blaho občanů města Šumperka. Opětovně na Vás tímto apeluji o vyřešení stávajícího problému. Údržba chodníků a travní zeleně Historie události Aktuální stav: V řešení Typ požadavku: PMŠ-ředitel Datum poslední změny: 13.6.2016, 07:51:44 Chodníky na ulici Javoříčko, u domů 7,5,9 jsou neudržované, zatravněné, v určitých místech se propadají. Žádám město, jakožto vlastníka o sjednání nápravy- vyhubení travního plevele, opravu propadlých částí. Dále žádám o dosekání trávy v přední zatravněné části před těmito vchody. V průběhu měsíce Května zde probíhalo sekání, ovšem z nějákého důvodu zůstala tato plocha nedosekaná.

 

Silnice Šumperk - Bratrušov

Auto s vozikem 3(v)
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 28.7.2016, 12:50:57

Dobrý den, prosím urgentně o změnu silničního značení silnice mezi Šumperkem a Bratrušovem, kde přerušované čáry často končí až těsně před prudkou zatáčkou, do které není vidět. V tomto úseku jezdí hodně řidičů velmi rychle a agresivně, několikrát jsem byl donucen zastavit, abych zabránil čelnímu střetu. Dále by bezpečnosti prospělo umístění dopravních značek, "Úsek častých dopravních nehod", více plných čar a nejlépe i snížení rychlosti. Byl bych velice rád, kdyby moje prosba byla kladně a rychle vyřízena, i s ohledem na to, aby zbytečně nepřibývalo dalších pomníčků u této silnice. V příloze zasílám fotografie, které byly pořízeny 13.7.2016 v rozmezí cca. 10 minut a tyto situace jsou zde velmi časté. Děkuji.

 

parkující vozy taxislužby, zákazníků Penny

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 29.7.2016, 09:39:47

Dobrý den, šlo by zařídit aby se na komunikaci na ul. Fialova, která je v majetku města dle kat. nemovitostí, od křižovatky ul. Jeremenkova směrem k Penny na ul.Jesenická osadila dopravní značka zákaz zastavení? Neboť se tato komunikace nedá v dopravních špičkách, ať ranních či odpoledních vůbec projet, nebo s obtížemi. Děkuji předem za zvážení situace.

 

oprava chodníku

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:41:19

Dobrý den,bydlím na Zahradní 21 a chtěl bych se zeptat,kdy bude konečně něco s tím chodníkem,který se rozpadá a asfaltové plochy se drolí,již několikrát jsem už špatně došlápl.Děkuji za kladné vyřízení

 

Údržba zeleně

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:59:10

Na ulici Nezvalové mezi atriovými domky je jíž čtyřicet let vzrostlá výsadba stromů(břízy,lípy,duby,smrky, borovice).Stromy naprosto nevhodné do této zástavby.Navíc tyto stromy produkují spoustu odpadů ze semen,plodů a listů tak,že za jižních větrů není možno ani otevřít okno,proto,že je všude pno smetí z těchto stromú.Nejsem proti likvidaci zeleně,ale myslím že vykácením pár stromů z přehuštěné výsadby a zkrácení zbvajících na 1/3 až 1/4,tak jako to provádíte v jiných částech města,což určitě by prospělo nám obyvatelům této části a také neudržované zeleni.To již nehovořím o neudržovaných živých plotech kolem popelnic.Dalším problémem v této lokalitě je výskyt křídlatky na parcele 1466/25,která patří městu a která se rok od roku stále více rozrůstá.Na této problém jsem upozorňoval již v roce 2010 osobně tehdejšího nebo i dnešního? vedoucího odboru životního prostředí a ten se tvářil jako proč ho obtěžuji a zdálo si mi,že řeší jiné důležitější problémy.

 

Další Bubeník

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.7.2016, 08:12:54

Dobrý den, skoro každý den v ulici Čsl.armády v Jesanu bubnuje bubeník.Někdy i ve večerních hodinách.Je v prázdné garáži a mívá otevřená vrata takže se to rozléhá po okolí. Bydlím kousek takže slyším každý den od rána do večera rámus.Nemůžeme otevírat okna a venku se skoro ani neslyšíme.Prosím o sjednání pořádku.Děkuji

 

Zrcadlo

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:56:07

Dobrý den, pří výjezd z ulice Blanická, je naproti zrcadlo, které je zarostlé větvemi stromu. Prosím o prořezání. Děkuji

 

Zkouška kapely - bubeník

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.7.2016, 08:14:51

Dobrý den, téměř každý den někde v prostoru bývalého VÚLV na Uničovské ul. bubnuje bubeník! Mlátí do bubnů snad každé odpoledně v týdnu a někdy i do pozdních nočních hodin. Poslední dva dny bubnování přesáhlo i 22. hodinu. Vzhledem k tomu, že je mu nejspíš horko, tak má otevřená okna a my kvůli jeho rámusu, nemůžeme větrat a neslyšíme ani vlastní tv. Navíc je v domě i několik velmi malých dětí, které svým rámusem ruší ze spánku. Prosím o sjednání pořádku. Děkuji.

 

odstranění větví

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:55:07

Dobrý den, při výjezdu z ulice Pod Senovou - křižovatka cesty od střelnice je umístěno zrcadlo, aby bylo vidět auta vyjíždějící od střelnice. Toto zrcadlo je zarostlé větvemi, bylo by možné tyto větve odstranit, tak aby bylo vidět? Děkuji Soósová

 

Ořezání křoví - Jesenická ulice

20160706 174200
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:57:35

Prosím o ořezání křoví podél chodníku na ulici Jesenická obzvlášť mezi čísly 51 a 55. Několik týdnů už zasahuje do chodníku a aktuálně se tudy nedá ani projít.

 

Porušení obecně závazné vyhlášky č.8/2007 III

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: Starosta
Datum poslední změny: 7.7.2016, 09:18:21

Počkal jsem si, dle rady ředitele MP, na zveřejnění usnesení Rady města Šumperk ze dne 23.6.16. Je zajímavé, že rada se konala dne 23.6. a už 24.6. se konal ohňostroj, takže aktér už musel mít v ruce papír a věděla o rozhodnutí i MP. Přitom dokument ze zasedání rady je na stránkách města zveřejněn až 1.7.16. Musím ale konstatovat, že ohňostroj byl nezákonný, neboť v odseku 2129/16, v zápisu ze zasedání, Rada města Šumperka schválila doslovně -........ schvaluje udělit výjimku v souladu s čl. 3 odst. 3 OZV č. 8/2007........ Přitom článek 3. předmětné vyhlášky říká - Čl. 3 Výjimka ze zákazu používání pyrotechnických výrobků. Zákaz používání pyrotechnických výrobků se nevztahuje na dny 1. ledna a 31. prosince příslušného kalendářního roku. Takže Rada města ani neví co schvaluje. Schválila výjimku v souladu s článkem č.3 , takže povolení k ohňostroji na den 24.6.16 nemůže být platné.. Rada města je jen spolek lidí, který odmává vše co je mu předloženo. Uvedu další příklad. V dokumentu ze zasedání rady ze dne 12.5.16 je prodej částí pozemků u řadových garáží - odseky 1863,1864,1865/16. Jako místo předmětných parcel je uváděno - skupinové garáže při ulici Vrchlického. Bohužel tyto garáže jsou až nad ulicí Lidickou, asi o 200m výše od ulice Vrchlické, se kterou nemají nic společného a jsou ve skutečnosti vedeny také jako součást Lidická ulice. Takže se něco schvaluje a vůbec není jasné co. Žádám tedy tímto o vyjádření členy rady, p. Brože nebo p. Přichystala, kteří jsou podepsaní pod dokumentem ze zasedání rady ze dne 23.6.16 a odpovídají tedy za bezchybnost dokumentu, o odpověď na následující: 1) jak mohlo být vydáno povolení k akci, když nebyla schválena výjimka dle čl.2, odst.3, ale pouze dle čl.3 OZV č.8/2007 ? 2) jak je možné, že rada schválila protizákonné jednání, proti zákonu č. 258/2000 § 34 o nočním klidu, kdy je čas odpalu ohňostroje přímo žadatelem určen na dobu mezi 23:00 až 23:10hod..? Již z tohoto důvodu měla být žádost o výjimku okamžitě zamítnuta. 3)jestli je zcela běžné, že se výjimka jeden den schválí a již druhý den může konat, kde je doba doručení rozhodnutí žadateli a zda takhle radnice koná ve všech případech žádostí, nebo jen u vybraných osob? Má osobní zkušenost je, že běžný občan nedostane na požadavek podaný písemně na podatelně města, odpověď ani po 3 měsících, ani písemně, ani na kontaktní email. A ještě dovětek pro ředitele MP. Ano pane řediteli jste lhář, neboť Vaše tvrzení cituji - "Dobrý den,na pořádání ohňostroje dne 24.6.2016 byla radou města udělena výjimka dle čl. 2, odst. 3 OZV č. 8/2007 firmě Everstar s.r.o., Bludovská 18."""Což není žádná pravda jak si můžete ověřit z dokumentu ze zasedání rady zveřejněném na stránkách města. Byla udělena dle čl.3., což neumožňuje pořádání ohňostroje dne 24.6.16 a MP měla konat!!!!!

 

Dotaz na lavičky před domem, vybudování dětského hřiště ..

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 7.7.2016, 09:07:05

Dobrý den, Měl bych dotaz na město Šumperk, bydlím na ulici Prievidzská v domě 3088/23b, (domy sousedící s ulicí Bojnická)!!! chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možno v před domem 3088/23b umístit nějaký lavičky k odpočinku. Zjistil jsem, že pozemek č. 709/27 patří městu Šumperk, v okolí ať už je to ulice Prievidzská nebo jiné ulice patřící městu jsou lavičky instalovány a je možno si tak odpočinout před domem. Chtěl bych tedy požádat město Šumperk o instalaci nových laviček, v okolí domu bydlí spoustu starších občanů, kteří by to jistě taky rádi uvítali a mohli si tak v klidu venku před domem sednout a odpočinout či v klidu relaxovat. Dále bych se chtěl ještě zeptat, zdali by město Šumperk mohlo v okolí ulic Prievidzská – Bojnická, Vybudovat nějaké menší dětské hřiště, s nějakými hracími prvky (houpačky, skluzavka, prolézačka či pískoviště atd.) je zde v okolí těchto dvou nových ulic spoustu malých dětí a které si bohužel nemají kde hrát, vím že je ve městě plno okolních sídlišť a ulic, kde tyto malé hřiště jsou nové, a proto bych chtěl taky požádat město o vybudování nového dětského hřiště v okolí těchto dvou ulic (Prievidzská – Bojnická) Děkuji předem za odpověď,

 

Ještě k vyjímce z OVJč.8/2007....

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: Tajemník
Datum poslední změny: 1.7.2016, 13:41:28

Dočetl jsem se,že tedy rada města schválila v souladu s čl.3 odst 3 používání pyrotechnických výrobků atd. Stalo se někdy, že by rada NESCHVÁLILA takovou vyjímku z důvodů třeba rušení všeobecně uznávaného nočního klidu po 22té hodině?!? Jak by s žádostí o vyjímku naložila v případě, že bych hodlal uskutečnít podobnou atrakci v bezprostřední blízkosti bydliště některého z radních ?!? A to, že vyhláška neobsahuje žádné sankce za porušování jen svědčí o formalistickému přístupu zastupitelů v případě této "Vyhlášky". Že si s jejím nedodržováním většina "ohňostrůjců" nedělá hlavu svědčí množství podobných nejen víkendových akcí během celého roku. Nabízí se tedy dvě krajní řešení: buďto zrušit odst.3 čl.2 a vymáhat plnění ustanovení vyhlášky, a nebo naopak rezignovat na "zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku" a celou Obecně závaznou vyhlášku č.8/2007 zrušit pro její naprostou formálnost, nevymahatelnost a zbytečnost.

 

Opakovaný požadavek - sekání trávy za Finskou ulicí

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 18.7.2016, 07:42:48

Dne 3.6. jsem zadala požadavek na sekání trávy na kopci za Finskou ulicí. Dostala jsem odpověď, že pozemek je soukromý a proto neposekaný. Zřejmě došlo k mýlce, jedná se, podle katastru nemovitostí, o pozemek číslo 478/45 a 478/ 46 v majetku města Šumperk a dále o pozemky developerské firmy Euro Enterprise development z Olomouce. Posledně jmenované pozemky nejsou udržované od doby, kdy zde začala zmíněná firma stavět. Pozemky v majetku města byly vždy pravidelně sekány, až na letošní rok. Předpokládám, že se někde stala chyba a věřím, že v brzké době dojde k její nápravě. Připomínám, že uvedené pozemky se nacházejí v oblasti s výskytem bolševníku a tedy jakékoliv zanedbání sekání trávy může mít za následek velké zaplevelení touto rostlinou.

 

Kamerový systém MP a automatické WC

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:15:21

Náhodně jsem narazil na stránkách Turistika.cz na pojednání o automatickém WC u Husova náměstí-viz http://www.turistika.cz/mista/sumperk-automaticka-toaleta V tomto článku mě celkem šokovala poslední slova věty ... Zařízení je nezpoplatněné, má fungovat od dubna do října a aby nedošlo větší úhoně, je pod dohledem kamery Městské policie. Tak se chci MP zeptat, zda je to pravda (autor článku musel od někud tuto skutečnost čerpat) Je zajímavé že na stránkách města Šumperka je v sekci Prevence kriminality schéma rozmístění kamer městské policie, ale naposledy bylo aktualizováno před 8 lety!! v roce 2008.http://www.sumperk.cz/cs/mesto-sumperk/prevence-kriminality/mestsky-kamerovy-dohlizeci-system.html Takže opravdu aktuální věci nám nabízí město Šumperk. Zde kamera v určeném místě není zakreslena. Proto mám tedy dotaz, zda je kamera umístěna na Husově náměstí nebo zda snímá z jiného místa předmětné WC, uvnitř snad asi není i když v tomhle státě bych se ničemu nedivil. Požadavek je také na aktualici předmětné stránky, neboť 8let staré informace jsou k ničemu.

 

sekání trávy na konci ulice Vančurova

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:40:28

Na konci ulice Vančurova opět jako loni neposekaná tráva a křídlatka i když bylo loni slíbena náprava Mezy garážemi se sekala tráva i když neni tento pozemek v plánu udržby zeleně Kdo kontroluje jak byla provedena udržba zeleně podle harmonogramu který je na stránkách PMŠ je stále více stížností na udržbu zeleně

 

Porušení obecně závazné vyhlášky č.8/2007 II.

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 28.6.2016, 13:20:31

Ředitel MP to jednošuje vyřešil, tak jak ostaně řeší veškeré požadavky na MP. Nechápu jak ještě může pracovat ve své funkci, kterou viditelně nezvládá. Vážený pane řediteli, jestli to ještě nevíte, tak na netu jdou dohledat veškerá usnesení městské rady. Takže jsem si tři poslední projel ze dne 12.5. , 2.6. a 16.6.2016 a nikde jsem schválenou předmětnou výjimku nenašel. Jsou zde pouze výjimky na hudební produkce a prodej alkoholu na určitých akcích. Takže příště prosím nelžete!! Občané Šumperka nejsou tak hloupí, jak si myslíte!!

 

kanál neodvádí vodu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:14:19

Kanál neodvádí vodu Historie události Aktuální stav: V řešení Typ požadavku: PMŠ-Krňávek Datum poslední změny: 24.5.2016, 15:10:08 Křižovatka Chodská Horova, kanál neodvádí dešťovou vodu. Více jak měsíc se nic neděje, prosím o nápravu.

 

Údržba chodníku

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 28.7.2016, 14:39:36

Ráda bych se obrátila touto formou na vlastníka chodníku před domem Blanická 19-25, aby byl proveden postřik k vyhubení travního plevele. To že chodníky zarůstají je také mnohdy důsledkem špatného vysekání trávníku a hlavně špatného úklidu při dodatečném sekání. Úklid po těchto dodatečných pracích by měl být také samozřejmostí.

 

Porušení obecně závazné vyhlášky č.8/2007

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.6.2016, 08:37:42

Dne 24.6.2016 ve 23:00 byl zahájen min.5 minut trvající "ohňostroj" tak hlučný, že malé dítě bylo vzbuzeno a spoustou silných výbuchů tak vyděšeno, že je nebylo dlouho možno utišit.Minimálně 20 minut po této "produkci" nebylo možno otevřít okno pro přetrvávající štiplavý zápach po odpalované pyrotechnice.Odpalování ohňostroje bylo prováděno z areálu firmy Everstar, kde patrně probíhala jakási oslava,čemuž nasvědčoval ještě dlouho do noci hlasitý hovor či zvuky o tom svědčící.Pokud podle vyhlášky čl.2, odst.3 Rada města udělila vyjímku, rád bych ,kdyby mi bylo sděleno jméno pořadatele, abych mu mohl osobně "poděkovat".Naopak pokud vyjímka udělena nebyla,tak požaduji vyšetření a potrestání, ač vyhláška žádné sankce neobsahuje.O řešení bych rád byl informován.Děkuji.

 

Upozornění na nedostatek

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 28.7.2016, 14:37:57

Dobrý den, jsem spolumajitelka rod. domu na ul. Hrabenovské. Již několik roků se řádně neupravuje chodník a přilehlé prostory na této ulici. V současné době u hřiště a při výjezdu ze Špk je zarostlý a celkově neupravený. Jaroslava Reichlová

 

úklid parčíku

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:39:35

Dobrý den, prosím o úklid miniparčíku na křižovatce ulic Chodská a Kocourková. Parčík nebyl řádně uklizen a vyhrabán už minimálně 2roky. Je tam od jehličí,odpadků až po psí exkrementy snad vše.Tráva se seče pouze kolem chodniku, jinak nic a tůje nejsou stříhány taky leta. Děkuji

 

Údržba městského pozemku + umístění odpadkového koše

IMG 3817
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:53:54

Dobrý den. Žádám město Šumperk jako vlastníka pozemku p.č. 2217/3 o pravidelný úklid a údržbu této plochy. Nepořádek, vzrostlá tráva a plevel působí zejména v okolí umístěné sochy sv. Jana N. tristně. Žádám o trvalé vyhubení trávy, plevelů a pravidelný úklid nebo o jiné efektivnější a profesionální řešení pořádku na této ploše (např. vydláždění). Dále žádám o umístění odpadkového koše, který zde v minulosti byl umístěn, ale nyní je přemístěn blíže k centru města. Jedná se o velmi frekventovaný chodník a odpadky končí v drtivé většině případů v zahradě sousední nemovitosti ! Také dojem neudržovanosti podněcuje některé méně inteligentní spoluobčany, aby toto místo využívali jako veřejné WC ! Děkuji předem za promptní řešení popsaného problému.

 

Údržba chodníků a travní zeleně

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 10:04:00

Chodníky na ulici Javoříčko, u domů 7,5,9 jsou neudržované, zatravněné, v určitých místech se propadají. Žádám město, jakožto vlastníka o sjednání nápravy- vyhubení travního plevele, opravu propadlých částí. Dále žádám o dosekání trávy v přední zatravněné části před těmito vchody. V průběhu měsíce Května zde probíhalo sekání, ovšem z nějákého důvodu zůstala tato plocha nedosekaná.

 

Opakovaný požadavek

AUT (1)
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 20.6.2016, 09:26:50

Na Vrchlického je neustále blokován průjez i když tady bylo tvrzeno že je vyřešeno opak je pravdou. Dodržování minimální šíře pruhu je nedodržováno.Při zastavení a stání platí obecné pravidlo minimální šířky podle ust. §25 odst. 3 zákona č. 361/2000 Sb.

 

Nevyhovující stav chodníku k zadním vchodům na ul. Finská č.o. 16,18,20

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 10.6.2016, 10:21:33

Chodník k zadním vchodům na ul. Finská, č.o. 16,18,20 je neudržovaný a v nehorázném stavu. Tento chodník při výstavbě je zkolaudován a používán. Žádám PMŠ jakožto správce městského majetku o nápravu!

 

Nedodělky a závady po výstavbě parkovacího domu na ul. Finská v Šumperku

IMG 4605
Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 10.6.2016, 10:20:51

Vážení, za nedlouho bude končit záruka na dílo (parkovací dům). U schodiště vedle parkovacího domu nedořešen nehorázný stav, voda nanáší na chodník zeminu, nehledě že chodník by potřeboval předláždit po dešti jsou kaluže. U vedlejšího schodiště padá na chodník kůra. U vchodu do č. 16, Finská na chodníku je pod zámkovou dlažbou dutý prostor a dále při zemních pracech byl narušen vstup (původní dlažba - opravit). Žádám stavební dozor, projektanta a zhotovitele, výstavby parkovacího domu aby provedli nápravu jelikož za práci jistě dostali zaplaceno! Zároveň Podniky města Šumperka jakožto správce městského majetku, aby na to dohlédl. Situace viz foto. prosím o zprávu řešení na e-mail: obcanspk@seznam.cz

 

oprava chodníků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:12:08

Dobrý den, 27.12.2015, mne zajímalo, zda je v plánu oprava chodníků na ulici Čičákova, do dnešního dne mi pan ředitel PMŠ odepsal pouze to, že až se technik vrátí z dovolené, tak se to bude dále řešit. Do dnešního dne se nic neděje. Začíná mi připadat, že okrajové části k městu ani nepatří.

 

poškození podlahy mostu přes řeku Desnou.

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:12:56

Dobrý den,na mostě přes řeku Desnou došlo k poškození podlahy.Násilně jsou vytaženy boční zpevňující trámky a hrozí vypadení prken.Pouhé přibití nestačí,vhodné by bylo prošroubení.Prosím o urychlenou opravu,hrozí nebezpečí úrazu.Děkuji.

 

Sekání trávy za Finskou ulicí

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Damiančík
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:10:35

Zajímalo by mě, kdy se bude sekat travní porost na kopci nad Finskou ulicí. Okolní pozemky jsou už delší dobu posekané, zbývá jen tato poslední část.

 

Žádost o napravení stavu věci - špatně provedené napojení na dešťovou kanalizaci

DSC 0449
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: VHZ
Datum poslední změny: 6.6.2016, 15:23:50

Dobrý den, v lednu jsme žádali o napravení našich poškozených svodů, na které byly v rámci obnovy kanalizace, probíhající neuvěřitelné skoro 2 roky napojeny přípojky ...svody nám byly spraveny, ale do sklepa nám po deštích náhle teče voda. Včera po velké průtrži mračen, jsem vynesla ze sklepa 3 kbelíky vody. Před provedením obnovy přípojek kanalizace (přede 2 lety)nám do sklepa neteklo, ...po té, co jsme v r. 2014 nechali poškozený horní kus svodu opravit, jsme měli ve sklepě sucho i po deštích ...za půl roku od podzimu r. 2015 nám vznikla škoda, vlivem dřívějšího poškození svodů máme promáčená obě nároží, což se v krátké době projevilo také rozpadem omítky v pokojíku ve zvýšeném přízemí (byt rod. Pulkrtových)- nasycením vodou trpí cihelné zdivo (ztráta pevnosti, zvýšená vlhkost ovlivňuje klima ve sklepě i v místnosti bytu.)Ohrožuje také související dřevěné konstrukce. Firma IMOS nám sice v lednu na několika místech potrhané svody její vinou opravila, k přednímu svodu doplnila čistící kus, protože nám svody nechali před tím bez nich bez jakéhokoliv vysvětlení ...přesto (právě tam, kde osadili čistící kus) od té doby je po každém dešti ve sklepě mokrá podlaha a cihelné zdivo sklepa s kamenným venkovním obložením Pulkrtových a pí Šindelářové je nasyceno vodou. Po včerejší průtrži mračen do sklepa od rohů (od svodů) nateklo větší množství vody. Vodu jsem odstranila a teď čekám na další průtrž mračen. Za obyvatele domu č.p. 1529/14 na ul. Javoříčko žádám o nápravu stavu, který nevznikl naší vinou, ale nepořádnou prací firmy.Předem děkujeme za reakci. Eva Pulkrtová foto: dne 29.5.2016 - obr. 0457 a 0465 - po vyčištění sklepa od vody

 

neuklizeno po dosekání zeleně

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 08:52:37

Dobrý den, asi před 16 dni provedla Fa. dosekání zeleně pomocí křovinořezu a dodnes nebyl proveden úklid. Suchá tráva se povaluje na chodníku před obchodem Hruška a dále všude kde bylo provedeno dosekání tj. okolo ul. Finská včetně svahu nad ul. Finská. Pánové zapomněli na úklid!

 

Prosím o zvážení zpomalovacího retardéru na ulici Sládkova

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 6.6.2016, 16:25:29

V současné době je ve Sládkové ulici opět zvýšený provoz osobních automobilů (zřejmě spojeno se zřízením provozovny Kabinet vín) a mnoho řidičů rozhodně nepřizpůsobují rychlost charakteru komunikace. Následkem je jednak vysoká prašnost (povrch je provizorní asfaltový recyklát) a auta projíždějící vysokou rychlostí v uličce se smíšeným provozem chodců (nejsou zde chodníky ani pro ně není místo...). Řešením by mohlo být umístění zpomalovacího retardéru uprostřed ulice, což by nezpůsobilo výraznou komplikaci, avšak splnilo požadovaný účel.

 

Povinnost sekat trávu na pozemku 2

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: ŽPR
Datum poslední změny: 13.6.2016, 15:04:23

Dobrý den Bydlím na ulicí Bojnická ( nově vystavěná ulice, vedle ulice Prievidzská ) vedle této ulice se nachází pozemky č.709/22, 709/21. Dle náhledu do katastrální mapy, jsem zjistil že tyto pozemky patří Společnosti AGILE spol. s.r.o. Ústí nad Orlicí. Tyto pozemky nejsou vůbec nijak udržovány, Nachází se tu plno plevele a tráva, která je vysoká skoro 100cm, Dále je tu plno náletů ( stromků, bodláčí a jiné ). Je to opravdu velmi odpudivý pohled na tenhle pozemek. Nehledě na to že jinak okolí je v pořádku a čisté, město samo se o své pozemky stará dobře. Proto bych chtěl apelovat na město Šumperk – respektive na Odbor životního prostředí, aby nařídila majiteli pozemku, pokosení a následné biologické zlikvidování daného odpadu . Děkuji předem za kladné vyřízení….

 

neovezení bia

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: Hošek
Datum poslední změny: 27.5.2016, 09:24:29

Dobrý den.V pondělí nám nevyprázdnili bio popelnici,i když je plná.Máme jí na Bří Čapků,kde probíhají práce na plynu,ale komunikace byla sjízdná.Děkuji

 

Kanál neodvádí vodu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:13:44

Křižovatka Chodská Horova, kanál neodvádí dešťovou vodu.

 

Žádost o osazení nové lavičky

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 09:47:18

Žádám o osazení nové lavičky před vchodem č.58 našeho panelového domu-jižní strana, asi 2m od oplocení mateřské školky. V našem bytovém domě bydlí hodne spoluobčanů-seniorů (včetně mě), ale také mladé rodiny s dětmi. Domnívám se, že bude velmi dobře a účelne využita. Toto sezení by bylo také vhodné doplnit o trochu zelených keřů, protože tam kdysi rostla pěkná jedlička, ale byla v minulosti vzata jako vánoční ozdoba na náměstí v Šumperku. Když se tato účelná investice podaří ješte v tomto roce 2016, velmi se potěšíme. S úctou Anna Tvrdoňová

 

Stav prostoru před školou - odpadky apod.

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 29.6.2016, 11:09:39

Dobrý den, prosím je možné udržovat prostor před 6.ZŠ? Kolem laviček jsou odpadky a další nepořádek. Asfaltový prostor před ZŠ je hojně využíván dětmi v odpoledních hodinách (jízda na bruslích, na kole, apod.). Nepořádek je opět dloudobá záležitost. Návštěva tohoto místa např. s již chodícím batoletem se tak stává adrenalinovým zážitkem - člověk musí být velmi pohotový a ostražitý, aby si dítě o něco neublížilo (střepy apod.) nebo nešahalo na povalující se odpadky. Děkuji Děkuji

 

Nepořádek za garážemi, scházení omladiny apod.

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 13.6.2016, 15:02:26

Dobrý den, za garážemi se schází omladina a jiné "živly" a dělá tam nepořádek. Jedná se o dlouhodobou záležitost. Za garážemi je nehorázný nepořádek - docela to připomíná malou skládku. Dnes se v prostoru garáží objevily výkaly. Prosím může se tímto problémem začít někdo zabývat? Mám na mysli úklid odpadků a kontrola prostoru např. městskou policií. Děkuji

 

Semafor

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:38:28

Na semaforu pro chodce na křižovatce u viaduktu již delší dobu nesvítí červená.

 

Žádost o řádný dohled pana starosty.

Foto184
Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: Starosta
Datum poslední změny: 16.5.2016, 09:51:11

Jelikož se tato rubrika jmenuje Požadavky občanů, tak jako šumperský občan žádám pana starostu, aby plnil svou pracovní náplň tak jak má. Vůbec mě nezajímá, že dělá senátora, ale pokud nechce kvalitně dělat starostování, tak ať předá funkci někomu jinému. V jeho pracovní náplni je mimo jiné dohled na práci svých podřízených, tedy i Městské policie. Jak je možné, že požadavek na parkování na chodníku řeší ředitel MP 8týdnů? Od 16.3. do 12.5.? Asi jenom proto, že parkujícím je bývalý radní? Dnes tam parkuje znovu- viz foto a z MP má srandu. To samé parkování u Tyršáku, týden byl výjezd volný, dnes opět plný a navíc se již parkuje zvesela i v areálu Tyršáku- viz fota. Ředitel MP napíše, že je to veřejné parkoviště. Ano má pravdu, ale má sloužit jiným účelům,než jako parkoviště soukromé firmy. Takže čekám i odpověď radnice, jak danou věc vyřeší. To už nemluvím vůbec o práci pracovníků radnice. Soukromník si zabere městský pozemek, dokonce si jej i oplotí a odboru majetkoprávnímu to vůbec nevadí a nekoná. Takže žádné výlety do Číny a raděj dělat co je v pracovní náplni starosty.

 
2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
22.8.2012 12:13:59 | přečteno 45626x | ernest
 
Městský úřad Šumperk
náměstí Míru 1
787 01 Šumperk
Česká republika

telefon: +420 583 388 111
fax: +420 583 214 188
podatelna: posta@sumperk.cz
datová schránka: 8bqb4gk
další kontakty
 
load