Šumperk

Živá brána Jeseníků

Vyhledávání

Požadavky občanů

 

Zvonky

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MJP-SM
Datum poslední změny: 14.10.2016, 10:50:24

Správci se nelze dovolat tak řeším touto cestou. Byla započata oprava zvonků, 3 týdny už nefungují a nic se neděje. Jsou problémi s poštou, musel jsem pro důchod až na hlavní poštu a najít člověka v takovém komplexu je složité. Děkuji za pomoc.

 

Dopravní zrcadlo Zábřežská-Myslbekova

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 11.10.2016, 13:38:09

Po zprovoznění Zábřežské ulice nebylo nastaveno dopravní zrcadlo zpět do správné pozice tak, aby bylo funkční při výjezdu z Myslbekovy ulice. Místo výjezdu je i se zrcadlem málo přehledné. Možná by bylo vhodné omezit parkování na Zábřežské, aby byl odkrytý výhled na přijíždějící vozy z levé strany.

 

lidicka 13

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 24.10.2016, 09:43:54

Dobry večer chci se zeptat jestli se příští rok začne budovat parkoviště kolem lidicke ulice 13.

 

AKH 91-31

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 24.10.2016, 09:54:15

Dobrý den, vzhledem k situaci, která trvale převládá na ulici Zahradní, kdy je téměř nemožné v týdnu zaparkovat po 18té hodině, žádáme o prostudování možnosti navýšení parkovacích míst. Navíc zde již delší dobu stojí nepojízdné auto s SPZ AKH 91-31 nejspíše bez platné technické kontroly, tím pádem zabírá jedno místo. Prosíme o překontrolování. Obyvatelé Zahradní ulice

 

Rekonstrukce poblíž Fibichova 13 - průběh prací

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 14.10.2016, 09:33:56

Dobrý den, prosím může mi kompetentní osoba sdělit podrobnější informace k probíhající rekonstrukci komunikace, parkoviště a chodníku poblíž domu Fibichova 13? Jako obyvatel přilehlého domu nemám žádné informace o probíhající rekonstrukci, která docela omezuje život všem na sídlišti, jako např. snížené množství parkovacích míst apod. Cesta k základní škole je v podstatě nemožná. Původní přímá cesta je v rekonstrukci. Ve směru k Erbenově ulici je chodník rozkopaný, přes den je zde stavební technika, materiál a nerudní dělníci. Cesta na druhou stranu - k bowlingu po ul. Fibichova nemožná - neustále se zde "prohání" stavební technika a někdy docela bezohledně (viděl jsem děti proplétat se mezi jezdícím bagrem). Samotní dělníci slušnosti také moc nemají. Jedna z možných cest vede po chodníku vedle potoka a potom přes lávku u bowlingu a oklikou ke škole. Mimochodem u lávky je zvětšující se díra a lávka samotná má svá nejlepší léta za sebou. Jak dlouho bude rekonstrukce probíhat? Plánuje někdo průběh rekonstrukce např. s ohledem na co nejmenší omezení "provozu" v dané lokalitě? Kontroluje někdo pracovní dobu a chování dělníků dodavatelské firmy? Děkuji

 

Tlačítka pro chodce na semaforech

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:26:37

Prosím odpovědnéhho pracovníka o kontrolu funkčnosti tlačítek pro chodce na semaforech v Šumperku (ulice Jesenická x Žerotínova, ulice Jesenická x M.R. Štefánika, křižovatka ulic Temenická a Langrova). V řadě případů tato tlačítka nefungují.

 

Zametení cyklostezky

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 30.9.2016, 09:28:20

Na cyklostezce od bývalé solné jeskyně směrem do Temenice jsou již 3 dny na dvou místech rozbyté skleněné lahve, hrozí rozříznutí pneumatiky kola a případné zranění.

 

sečení trávy kolem plotu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:27:18

Dobrý den,situace o které jsem zde již psala, opět opakuje.Dnes byla kolem plotu před domem ul. Čajkovského (hokejka)posekaná tráva a ponechaná na místě.Tak k nepořádku,za který můžou nezodpovědní a nepořádní lidé,přibude suchá tráva.Je opravdu takový problém,když už je snaha o nějakou údržbu pořádku,to udělat tak,aby to mělo nějaký efekt.Je škoda vynaložené práce.

 

Tabule s partnerskými městy na vjezdu do Šumperka

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: ŠKV
Datum poslední změny: 11.10.2016, 08:25:19

Již dosti dlouhou dobu (několik měsíců) je na vjezdu do Šumperka ze směru od Bludova uvolněná cedulka se jménem partnerského města. Moc dobrou reklamu to Šumperku nedělá...

 

Dotaz č.2 - na lavičky před domem, vybudování dětského hřiště ..

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: Tajemník
Datum poslední změny: 21.9.2016, 11:15:38

Chtěl bych se zeptat jak dlouho trvá vyřízení dotazu, respektive odpověď na dotaz ??? Dne 7.7.2016 jsem psal dotaz ohledně dětského hřiště a vybudování laviček před domem na ulici Prievidzská 3088, bohužel stále nikdo nereaguje. Zajímalo by mě v jakém stavu je můj dotaz. Děkuji ... viz: Dotaz na lavičky před domem, vybudování dětského hřiště .. Historie události Aktuální stav: V řešení Typ požadavku: PMŠ-ředitel Datum poslední změny: 7.7.2016, 09:07:05

 

odpadkové koše

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 11.10.2016, 08:36:07

Dobrý den , chci se připojit k návrhům na umístění odpadkových košů - jedná se o cestu od kostela , schody dolů pod hradby až k zastávce autobusů u bývalé mototechny . Venčí zde psy mnoho občanů a nosit psí exkrementy daleko k prvnímu koši nabádá majitele psů je zanechávat ležet bez povšimnutí . Děkuji Prejdová

 

nesvítí pouliční lampy

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:25:55

U firmy BSK nesvítí dvě pouliční lampy.

 

Vandalové u Billy

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 29.9.2016, 10:22:35

Dobrý den, bylo by možné zajistit pořádek (např. pochůzkou Městské policie) za prodejnou Billa? Prakticky každý den se tam schází osoby, které pijí alkohol, kouří, prodávají si mezi sebou marihuanu (alespoň to říkají), mluví vulgárně, pokřikují na kolemjdoucí, močí u plotu, zvrací, rozhazují odpadky atd. Pokud se tam zrovna nenacházejí dospělí, tak jsou střídání dětmi ve věku kolem 10 let, které opět rozhazují další odpadky, kouří a jejich slovník odpovídá jejich sociálnímu původu. Myslím, že pokud by je MP dvakrát denně vykázala, tak by se všem obyvatelům okolních domů značně ulevilo. Předem děkuji.

 

Nové parkoviště

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:29:32

Během prováděné rekonstrukce parkoviště,před domem Fibichova 11 a kolem dětského hřiště již několik týdnů večer nesvítí světla.Kolem domu a přilehlých cestách, které jsou samý výmol,je pohyb velmi nepříjemný a nebezpečný.Také bych chtěla upozornit na pracovní morálku dělníků,kteří orenovují chodníky před naším domem.Víc sedí a svačí,než pracují.Dnes od 7.30 do 8.35 a to je pátek,tak že v 13 hod. tu nebude ani noha.Těchto pracantů jsem si nevšimla jenom já,ale i nájemníci našeho domu i domu FIbichova 15. Předem děkiji za odpověď.

 

Pozvracená Lužickosrbská ulice

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:32:32

Mohli byste zařídit vyčištění chodníku na Lužickosrbské ulici, je na několika místech pozvracená. Přinejmenším v blízkosti radnice to nepůsobí dobře. Děkuji.

 

auto s botičkou na Čajkovského

2016 09 14 13 21 50
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 16.9.2016, 14:06:31

Již několik dni je zde auto s botičkou, které brání průjezdu např. při havárii nebo požáru.

 

Výjezd z automyčky do protisměru

Snímek obrazovky (36)
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 30.9.2016, 09:30:39

Tímto prosím o dohled nad dlouhodobým nešvarem většiny řidičů, vyjíždějících či projíždějících od automyčky na Vítězné ulici u benzínové pumpy MOL ke křižovatce z ulicí Gen.Svobody do jednosměrné ulice. Přítelkyně, odbočující vlevo z ulice Gen.Svobody na Bratrušov byla hanlivě a nevybíravě obviněna z nedání přednosti v jízdě od řídiče vyjíždějícího právě z automyčky do "jednosměrky". Osobně při totožném odbočování jako přítelkyně již raději pouštím právě tyto suverénní řidiče, abych pak nezpůsobil střet nebo nezůstal vprostřed křižovatky, když pak oba zastavíme před přechodem, umístěným na hranici křižovatky. Schválně, kolik se Vám podaří napočítat za jeden den počet takových u(vy)mytých suverénů?

 

Nebezpečné výtluky na ulici Vyhlídka Šumperk

cesta s výtluky
Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:29:31

Na ulici Vyhlídka jsou již více než rok stále se zvětšující výtluky na několika místech a je nebezpečná na této komunikaci jizda zejména na jízdním kole. To bývá běžným dopravním prostředkem zahrádkářů z osady při jízdě z kopce. Já jsem se včera při jízdě z kopce na kole jedné cca 5-7 cm hluboké díry v asfaltě nestačil vyhnout a nepěkně jsem se po pádu potloukl a odřel.(viz foto). Zarážející je, že žádná zodpovědná osoba za stav komunikací v Šumperku tyto výtluky nezjistila a nenechala je opravit, když tato silnice je jedinou přístupovou cestou na Dětský domovou se školou s provozem různorodých obslužných vozidel. Přitom je na parkovišti u osady nejméně 4 měsíce skládka odebrané asfaltové drtě z oprav komunikací ve městě. Doufám, že bude vozovka co nejdříve opravena, aby nedošlo k dalším zraněním cyklistů nebo poškození motorových vozidel. Přikládám několik fotografií jen některých výtluků na uvedené vozovce.

 

Hlučná hudební produkce v "Kotelně" na Šumavské

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 29.9.2016, 11:36:37

Dobrý den, nebylo by možné omezit hluk vycházející večer z venkovních prostor pivnice Kotelna? (dunění hudby, křik...) U Koruny je např. také venkovní posezení a prolézačky pro děti, ale všechno je mnohem klidnější.

 

Provoz letního koupaliště

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:22:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat proč byl ukončen provoz letního koupaliště, když teploty v těchto dnech jsou vysloveně letní a dle předpovědi mají být nejen o víkendu ale i příští týden okolo 27°C.

 

oprava chodníku

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.10.2016, 13:38:05

Dobrý den,zajímalo by mě,kdy nastane ta oprava chodníku.Pokud vím,měla oprava začít 22.8 2016 a zatím se nic neděje.Děkuji za odpověd.

 

revitalizace sídliště Prievidzská

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: RUI
Datum poslední změny: 27.9.2016, 08:48:41

Dobrý den! Prosím o informaci, kdy a jak bude pokračovat již započatá další etapa revitalizace v okolí domů Bludovská 2, 4, 6 a kdy bude ukončena. Děkuji

 

Odstavená dvě vozidla vedle sebe bez platné STK

P9046441
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 16.9.2016, 14:04:08

Opět všichni chodí kolem a nikdo na to neupozorní.......Dvě vozidla vedle sebe,bez platné STK,notně zaprášená a zkorodovaná......Děkuji!!

 

Odstavené vozidlo na placeném parkovišti(na slovenských značkách)

P9046438
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 29.9.2016, 11:37:38

Odstavené vozidlo na placeném parkovišti.Vzhledem k zaprášení tam stojí už asi dlouho,někteří Policisté ho asi přehlížejí......nevím zda jsou všichni slepí nebo jen já mám dobré oči!!!Děkuji

 

Neohlášený ohňostroj na veřejném prostranství

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 16.9.2016, 14:05:21

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o informace týkající se o proběhlém ohňostroji na ulici Svatováclavské během včerejšího večera, dne 3.9.2016 kolem 21 hodiny večerní. Žádnou výjimku uvedenou v Usnesení schůze rady města jsem nenašla a tak bych byla ráda za další kroky Vašeho úřadu, protože odmítám, aby někteří obyvatelé tohoto města, poškozovali a porušovali klid v ulicích, protože včerejší soukromý ohňostroj způsobil nejen mně nepříjemnosti. Děkuji za poskytnuté informace a další kroky Vašeho úřadu!

 

údržba cyklostezky

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:21:10

Děkuji za vyčištění pruhu pro cyklisty na Žerotínově ulici a prosím o pravidelné čištění,jinak se stezka nedá používat, hlavně na silničních kolech hrozí píchnutí o ostré kamínky. Prosím ještě o opravu osvětlení při vjezdu na mostek přes Desnou od Dolních studének (přímo u odpočívadla - na sloupu jsou turistické směrovky), dále nesvítí výstražná světla před přejezdem pro cyklisty u Ceramtecu ve směru do Šumperka, a nakonec další past na cyklisty - chybí poklop kanálu před vjezdem do firmy Kovex tech na Dolnostudénské 5. Děkuji za nápravu.

 

vyčištění potoka

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:20:20

Smetanovy sady jsou opraveny, bylo by dobré vyčistit koryto potoka. Když už tam plavou ryby, nemuselo by být finančně náročné vytáhnout plastovou popelnici u školky a jiné naplaveniny. Když tam zůstanou odpadky, lidé tam budou přidávat další. Když bude potok čistý, snad to vydrží. Děkuji.

 

Miroslava Hanzlová

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:33:46

Dobrý den, začátkem července jsem žádala o přistřižení větví stromu, které zasahovaly do výhledu na zrcadlo na ulici Blanická - Uničovská. Vzhledem k tomu, že se situace žádným způsobem nezměnila a vidět do zrcadla stále dobře není, jsem si myslela, že požadavek je stále v řešení. Nyní jsem se dočetla, že již před měsícem bylo vyřešeno. Zajímalo by mě tedy, zda to někdo zkontroloval, ne z pozice chodce, ale z pozice řidiče, který zde riskuje život nejen svůj, ale i životy řidičů jedoucích po hlavní silnici. Děkuji za vyřešení.

 

oprava sítí na dětském hřišti

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:18:27

Oprava sítí na dětském hřišti mezi ulicemi Zahradní a Myslevecká,sítě jsou potrhané,no prostě v hrozném stavu,

 

Výměna nádoby na odpad

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: Hošek
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:15:16

Žádám o výměnu nádoby (červené) má utržené víko ideálně za větší (osvědčilo se to u odpadu na sklo)bývá často plná a obaly se pak povalují všude. Děkuji

 

Příjezd k domu

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: DOP
Datum poslední změny: 16.9.2016, 14:04:51

Dobrý den, žádám vás o řešení příjezdu k rodinnému domu. Automobil, jenž je dnes běžnou součástí dopravy,není možno po vybudování cyklostezky zaparkovat legálně na krajnici.Silnice je dost široká, automobily ve městě stojí na mnohem užších profilech komunikací, v těchto místech ovšem není nově vjezd jakkoliv oddělen přerušovanou čarou.Cyklostezka, z právního hlediska úplně zamezila vjezd vozidel k objektu a jsme často osočování okolím,že tu i na krátkou chvíli parkujeme. Vozidlo běžné délky cca 5m nelze přistavit kolmo k chodníku, čelem k bráně domu, poněvadž zádí opět stojí na chodníku a je terčem kolemjdoucím. Také vyjíždění v zimních měsících do ostrého kopce na hlavní komunikaci je nebezpečné. Nepochopitelné nové značení krajnice a cyklostezky spočívá též ve skutečnosti, že začíná až před naším domem a ne před domy směrem ke křižovatce s ulicí Hybešovou, to už opravdu hraničí s naschválem. Je pěkné budovat nové komunikace a stezky, ale nemůže to být na úkor uživatelů domů jenž u takové cesty stojí.Děkuji.

 

Parkující vrak auta

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 30.9.2016, 09:29:37

Dobrý den, na parkovišti pře domem Gagarinova 6 v Šumperku je odstaven již třetím rokem na stejném místě "téměř vrak" FORDU, SPZ 3M9 6885. Vzhledem k tomu, že v dané lokalitě je parkovacích míst nedostatek, bylo by vhodné tento stav nějakým způsobem řešit.

 

Krmení potkanů

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 22.9.2016, 10:51:20

Dobrý den, oblíbené krmení kachen u mostku přes potok Temenec se nám během tohoto roku změnilo v krmení potkanů. Vysvětlování senilním bláznům, že krmení sídlištní zvěře není vhodné zatím nefunguje. Tak bych zástupce města chtěl požádat o zahrazení lokality páskou s informaci o škodlivosti krmení sídlištní fauny a zároveň požádat o deratizaci (kolem potoka je mnoho viditelných vstupů do potkaních hnízd).

 

Vyřízení dotazu ?? Dotaz na lavičky před domem, vybudování dětského hřiště ..

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:10:21

Dotaz na lavičky před domem, vybudování dětského hřiště .. Dobrý den je to už přes měsíc viz. odkaz !!! (Historie události Aktuální stav: V řešení Typ požadavku: PMŠ-ředitel Datum poslední změny: 7.7.2016, 09:07:05 ) co jsem psal dotaz na město Šumperk a stále mi nikdo neodpověděl, chtěl bych se zeptat v čem je problém ??? Děkuji předem za odpověď ...

 

Nepřiměřená rychlost, otřesy rodinného domu čp.28

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 16.9.2016, 14:06:02

Ulice je z důvodu rekonstrukce ul. Vančurova využívána autobusovou dopravou, aj. automobily. Před domem čp. 28 je kanalizační poklop, přes který vozidla projíždějí, vozidla nedodržují omezenou rychlost. Bylo by vhodné zde provádět kontroly dodržování rychlosti. Dům se neustále otřásá, je zde vysoká hlučnost. V současné době prázdnin je v přilehlém parku více dětí, které si poblíž komunikace hrají. Řidiči jsou bezohlední a nikdo je nekontroluje. Je možné zajistit provádění kontrol dodržování rychlosti? Myslím si, že problémy s otřesy a hlučností "velkých" vozidel mají i ostatní majitelé rodinných domů. Děkuji Šupová Iveta

 

úklid a údržba zeleně

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:24:40

Dobrý den,na Čajkovského ul.(hokejka)je zeleň v zděných ohradnících před domech v neudržovaném stavu( zarostlé rostlinami z náletu),prostor mezi nimi už se neuklízí delší dobu.Tráva kolem plotu posekaná,nechaná a po uschnutí se vítr postará o další nepořádek.Všechno se dělá polovičatě,škoda.

 

Chodník

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 6.10.2016, 13:35:46

Prosím vás,kdy proběhne ta oprava chodníku.Děkuji za odpověd

 

Díra v chodníku

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-Krňávek
Datum poslední změny: 16.9.2016, 09:05:19

Vadné betonové víko šachty na chodníku na křižovatce Jeremenkova a 17. listopadu.

 

Kouření a nepořádek na dětském hřišti

Historie události
Aktuální stav: V řešení
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 16.9.2016, 08:57:37

Dobrý den. Důrazně žádám o umístění cedule zákazu kouření u dětského hřiště na Finské ulici a následný dohled nad jeho dodržováním. Objekt se stal zřejmě místem k rekreaci našich spoluobčanů, kteří se nechtějí přizpůsobit základním pravidlům slušného chování. Nerespektují přítomnost dětí a po slušném napomenutí ostentativně pokračují v kouření. Na místě jsou tak nedopalky a nepořádek. Nemá snad hřiště svého správce? Děkuji

 

živý plot

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 6.10.2016, 10:23:46

Dobrý den,není ostříhán živý plot na ul.B.Václavka nad odbočkou ke garážím.Zasahuje do chodníku.Není stříhán už třetím rokem,dříve jej stříhaly současně při údržbě na ul.Lidická.Děkuji.

 

osvětlení

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Doležal
Datum poslední změny: 5.8.2016, 08:51:52

Již druhou noc nesvítí ve městě pouliční osvětlení.

 

Tulinka

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 09:46:28

Chci se zeptat kam zmizel altánek který byl na cestě Tulinka a stál u sochy medvídka? Zda je na opravě a nebo jej někdo sprostě ukradl? Taky by chtělo vyčistit přítok a odtok z rybníka,který je pod Sanatorkou.Vše je zarostlé a voda špatně odtéká.

 

Údržba zeleně na ulici Evaldiova

WP 20160621 07 07 33 Pro
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 3.8.2016, 09:00:21

PMŠ-ředitel Dobrý den. Vážený pane řediteli PMŠ, mám dotaz ohledně údržby zeleně na ulici Evaldova. Dle mých informací máte pětiletou smlouvu na údržbu zeleně s externí firmou. Proč tedy není udržován nově osázený pás okrasných keříků u chodníku mezi vchody Evaldova č.28 a 30, když externí firma normálně provádí údržbu na druhé straně chodníku i na dalších nově osázených okrasných rostlinách? Okrasné nízké keře jsou pořád prorostlé svlačcem. Osobně jsem několikrát provedl odstranění plevele, ale po týdnu je situace opět stejná. Buď nám alespoň uhraďte Roundap gel, nebo zabezpečte řádnou údržbu externí firmou. Při posledním červencovém sekání trávy a údržbě zeleně nebyl na daném místě plevel odstraněn.

 

Nepřiměřená rychlost a pseudo tuning na Temenické

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 5.8.2016, 13:30:18

Dobrý den. Prosím o důsledné a důrazné řešení tohoto požadavku. Druhým rokem žiji v Temenici, a již jsem pochopil, že zde musí být obyvatel buď hodně tolerantní, nebo slepý a hluchý. Co ale rozhodně tolerovat nehodlám, je denní překračování rychlosti na Temenické ulici a pseudo závodníci všeho typu. Státní policii občas zahlédnu, že kontrolují 30k/h před novýmm kruhovým objezdem, ale to je tak vše. Po zbylé celé délce ulice však něktrá vozidla či motocykli překračují rychlost hoodně přes 50km/h, a nejsou vás v té rychlosti ochotni pustit na přechodu ani s dětmi a kočárkem. Extrémem pak už je parta místních obtloustlých pseudo tunigářů, kteří takřka každý den či večer testují svá ega a kapacity mozku s jednou rukou z okýnka fialového Opel Vectra sedan. Opravdu nechci být svědkem toho, kdy některý ten b.....k své auto nezvládne a někoho smete anedej bože moji rodinu. O cyklistech na chodnících, kteří omezují chodce a ještě jsou schopni vám vynadat, se ani snad rozepisovat nebudu. Předem velice děkuji za jakoukoliv činnost ve prospěch této žádosti.

 

Ohňostroje u Nových Domků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 27.7.2016, 08:44:45

Dobrý den! Vážený pane řediteli Městské policie Šumperk. Oba ohňostroje byly odpáleny v katastru Šumperka. Před bývalou hájenkou, která je součástí Šumperka. Je s podivem, že nikoho nezajímá, co se v této lokalitě nejen po setmění děje. Na přesné místo odpálení ohňostroje jste se mohl zeptat svých podřízených, kteří na místo přijely a sami usoudily, že ohňostroj musel být podle zápachu velký. Ohňostroje byly odpáleny tak, aby na ně bylo vidět z terasy restaurace Na Nových Domkách. Věc projednává přestupkové oddělení, kde se můžete informovat a ne považovat věc za vyřízenou. Nenechám se tam zmrzačit pro zábavu lidí, kteří nemají rozum.

 

Údržba chodníků a travní zeleně na ulici Javoříčko

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 28.7.2016, 14:34:57

Vážený pane Pavlíčku, reaguji tímto na Vaši odpověď nedosečené trávy a neúdržby chodníku na ulici Javoříčko, před domy čp. 5, 7, 9. Jakožto majitel bytu vchodu Javoříčko 7 jsem žádnou smlouvu o nájmu stávajících prostor neobdržel, tudíž ani nepodepsal. Vaší pracovní náplní je zajistit údržbu zeleně. Pokud má město problém s neexistující nájemní smlouvou, je to problém města, potažmo Váš a Vy ho máte jako ředitel vyřešit. Vaše aktuální řešení je krajně nevhodné, pokud město disponuje nájemní smlouvou, byl bych rád, aby byla mezi Vámi a mnou domluvena schůzka a smlouvu bych rád viděl. Pokud smlouva neexistuje, opětovně Vás žádám, aby jste napravil stávající neutěšený stav. Na chodník se bude čekat až zaroste v plevel, než začne ,,revitalizace´´? Je velký problém postřikem tyto chodníky ošetřit?

 

Ohňostroje u Nových Domků

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: MP
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:42:33

Dobrý den! Chci se zeptat, jak budou příslušné kompetentní úřady řešit nepovolené ohňostroje v lokalitě, která spadá pod katastr a je v majetku Šumperka? 1. ohňostroj byl odpálen 15.4.2017 dálkovým zařízením před 21h z restaurace Na Nových Domkách pro pobavení hostů tohoto zařízení. V době odpalu nebyl označen a nikdo ho nehlídal, tudíž mohlo dojít ke zranění osob, protože se tam pohybovali lidé bez upozornění na odpálení a uložení pyrotechniky. 2. ohňostroj byl odpálen rovněž pro pobavení hostů zmíněné restaurace 9.7.2017. Rovněž nebyl řádně označen, bez povolení a jeho provedení připomínalo vojenskou střelnici pro tanky. Pokud někdo schovává do auta f. MAREGS zařízení o výšce 1,20 a průměru 15cm (odhadem), asi to moc sranda není. Rozhodně se nebaví zvířata, která jsou vystavena velkému stresu a malé spící děti. Provozovatel restaurace s tím údajně nemá nic společného. On neví, že hosté stojí na jeho terase, chovají se amorálně a on kasíruje na úkor obyvatel zmíněné lokality. Policie byla v obou případech přivolána, ale je otázkou, jak se toto řeší dál a proč zde není častější dohled policie. Hlavně v pátek a sobotu v noci? Možná se čeká až taky někoho pro pobavení hostů restaurace zmrzačí. Bude se to řešit???

 

Vysekání porostu kolem potoka Temence

IMG 0369
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-Peksová
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:35:28

Dobrý den, prosím o urychlené posekání trávy a porostu kolem potoka Temence. Minimálně v úseku kolem ulice Anglické nebyl letos ještě ani jednou vysekán a každý delší déšť výrazně zvedá hladinu. Při poslední průtrží chybělo půl metru k vylití mimo koryto a došlo by k výrazným škodám na majetku. Nehledě k roznášení plevele do okolí... Předem děkuji.

 

Oprava mostu

IMG 0366
Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 10:04:49

Dobrý den, na mostu mezi Anglickou a Sládkovou chybí aktuálně dvě prkna - nebezpečí úrazu. Prosím o nápravu. Děkuji.

 

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti ?

Historie události
Aktuální stav: Vyřešen
Typ požadavku: PMŠ-ředitel
Datum poslední změny: 26.7.2016, 09:37:28

Dne 12.6.2016, tj. měsíc a 10 dní, jsem Vám posílal problematiku níže uvedenou. Jak dlouho bude trvat, než se tím budete zabývat pane řediteli? Nepřijde Vám trošku dlouhá doba na vyřešení diletantské práce Vašich podřízených? Pokud Vaši práci nechcete vykonávat, nebaví Vás, přenechte ji prosím jiným, kteří budou Vaši práci vykonávat svědomitěji. Bude to tak lepší pro blaho občanů města Šumperka. Opětovně na Vás tímto apeluji o vyřešení stávajícího problému. Údržba chodníků a travní zeleně Historie události Aktuální stav: V řešení Typ požadavku: PMŠ-ředitel Datum poslední změny: 13.6.2016, 07:51:44 Chodníky na ulici Javoříčko, u domů 7,5,9 jsou neudržované, zatravněné, v určitých místech se propadají. Žádám město, jakožto vlastníka o sjednání nápravy- vyhubení travního plevele, opravu propadlých částí. Dále žádám o dosekání trávy v přední zatravněné části před těmito vchody. V průběhu měsíce Května zde probíhalo sekání, ovšem z nějákého důvodu zůstala tato plocha nedosekaná.

 
2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
22.8.2012 12:13:59 | přečteno 49903x | ernest
 
Městský úřad Šumperk
náměstí Míru 1
787 01 Šumperk
Česká republika

telefon: +420 583 388 111
fax: +420 583 214 188
podatelna: posta@sumperk.cz
datová schránka: 8bqb4gk
další kontakty
 
load